Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Darbe Girişiminden Sonra Bazı Kimselerin Silahlanma Çağrısı Yapması Hakkında. Alparslan Kuytul.

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardesim bu adam burda Hükümeti elestiriyorda neden bikere olsun Hizbusseytani elestirmedi var mi videsu fln belki ben bilmiyorumdur? Sunni Mücahidleri elestirdi silahlari bile birakmasini söylemisdi.

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Kardesim bu adam burda Hükümeti elestiriyorda neden bikere olsun Hizbusseytani elestirmedi var mi videsu fln belki ben bilmiyorumdur? Sunni Mücahidleri elestirdi silahlari bile birakmasini söylemisdi.

Hocam o işin aslı şöyle. Ben zamanında Alparslan Hocayı ve Furkan Vakfını takip eder, videolarını da izlerdim. Şu an yine eski kısa videolarını izliyorum ama güncel videoları fazla takip etmiyor ve izlemiyorum neyse.. Konumuza dönecek olursak. Hoca Şii yanlısı falan değildir bu konuda kendisine iftiralar da atılmaktadır. Aksine hocanın şiilerin bazı inançlarına dair reddiyeleri bile olması lazım yani vardı diye hatırlıyorum. Suriyedeki Mücahidlerin silah bırakması olayını ise cihada karşı olduğu için değil Suriyedeki cihadın plansız, programsız ve kadrosuz başladığı ve devam ettiği için söylemiştir. Yani siyasi bir görüş olarak söylemiştir. Bununla alakalı youtube'da hocanın videoları var bakabilirsiniz. Yani hocanın her görüşü doğrudur, alınmalıdır demiyorum yanlış anlaşılmasın.

Vesselam..

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi

Şuraya bir manas destani daha yazsam mi dedim ama vazgeçtim.
Dilipakin yaptığı harbiden aymazlikti. Ozur diledi sonradan ama tiwiti simdi kaldirdi mi bilmem, hala duruyordu silahlanin çağrısı.

Trolleri geçiyorum ama islami kesimde gormedim
silahlanma çağrısını yapani da,uyariyorlardi.
Ic savas meselesi zaten hedefde olan birşey.

Ama son hamledeki darbe girisimi iktisadi ve enerji kaynaklari üzerine yorumlamalar var.
Zaten her girisimde ayni değil şeklen değişikmis.

Ahmet hakan in tarafsiz bölge programinda fetocular hakkinda deli gibi arastirma yapan hatta bu yuzden iceride bile yatanlar çok kisa zaman önce ne kadar doğrudur bilmem ama yaveri hakkinda bu fetocu diye uyari yapmışlar.
Fakat işlem yapılmamış? Burasi soru işaretli.
Generaller deyince aklima geldi.
Neyse ya.

Bence mesele;
tamam birlik beraberlik mesaji verildi.
Iyi de gerçekte neler oluyor bi anlatsa biri, o kisim hala muamma.

T Çevrimdışı

TevhideriMusab

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kuytul Hoca sevdiğim hocalardan birisidir.İlk defa 2014 yılında konferansına katılmıştım.Bir abi vesilesi ile.Bazı hataları olabilir ama tevhid ehli bir hocadır.Samimidir.Allah onun ilmini arttırsın...Alimler hata yapabilir ama alimlerimizi sevelim İnşaALLAH...

HCT Çevrimdışı

HCT

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şahsın kendisine değil bu laflarım ancak genel bir tespitim var.

Farkında mısınız Alim kelimesiyle o da hata yapar kelimesini beraber ne çok kullanır olmuşuz.
Aleyhissalatu vesselam'dan sonra masum bir beşer gelmemiştir elbette herkesin hatası olacaktır kastım bu değil, eskiden bir alimin hata ettiğini yine başka bir alimden öğrenirken bugün alimlerde ki hataları bizler bile rahatça tespit eder olmuşuz.

Ya bizim ilmimizin derecesindendir bu -ki hiç sanmıyorum- ya da "Alim" kelimesini çok rahat insanlara veriyor oluşumuzdan.
Çıtayı bu kadar düşürmeyelim demek isterdim ama kendime kızamadan da geçemiyorum; "sen ve senin toplumun ne ki alimin başka olsun"

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yok ahiler bn tekfirci değilim yanlış anlamayın. Ama sapığın tekidir diyebilirim. Humeyniye övgüler yağdıran şam da fitne var müslüman müslümanı öldürüyor diyen bide ne bilim her bişeyin arkasında amerika veya israil vardır diyen sapığın teki. Neyse bu son yorumum kardeşler bana sinir olmadan burda noktayı koyuyorum.

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Yok ahiler bn tekfirci değilim yanlış anlamayın. Ama sapığın tekidir diyebilirim. Humeyniye övgüler yağdıran şam da fitne var müslüman müslümanı öldürüyor diyen bide ne bilim her bişeyin arkasında amerika veya israil vardır diyen sapığın teki. Neyse bu son yorumum kardeşler bana sinir olmadan burda noktayı koyuyorum.

Hocam sapık yerine hatalı desek daha doğru olur gibi..

y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
İbn Arabi'ye de sapık demeyelim hatalı diyelim. Sapmış adama sapmış denir başka ne denecek. Yanlış biliyorsam düzeltin kardeşler, bu şahıs konferans yasakları konana kadar hükümete laf söz etmezdi. Ne zaman bu salon yasağı falan oldu müritlere emir mi vermiş artık ne olduysa hepsi sosyal medyada organize olup saldırmaya başladı sosyal mecrada. Dostluğunu düşmanlığını kendi çıkarına göre belirleyen adama bırak alimi ilim talebesi bile demem. Yukarıda HCT kardeş on numara tespit yapmış, tağut hakkında vaaz veren herkese yapıştır alim sıfatını. Avamdan bir tık yukarı olan herkes alim değil ne yazık ki.

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
İbn Arabi'ye de sapık demeyelim hatalı diyelim. Sapmış adama sapmış denir başka ne denecek. Yanlış biliyorsam düzeltin kardeşler, bu şahıs konferans yasakları konana kadar hükümete laf söz etmezdi. Ne zaman bu salon yasağı falan oldu müritlere emir mi vermiş artık ne olduysa hepsi sosyal medyada organize olup saldırmaya başladı sosyal mecrada. Dostluğunu düşmanlığını kendi çıkarına göre belirleyen adama bırak alimi ilim talebesi bile demem. Yukarıda htc kardeş on numara tespit yapmış, tağut hakkında vaaz veren herkese yapıştır alim sıfatını. Avamdan bir tık yukarı olan herkes alim değil ne yazık ki.

Hocam kim Alparslan Hocaya alim dedi ki. Ayrıca alim kelimesi o kadar ucuz bir kelime değildir.

Üst Ana Sayfa Alt