Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Aşırı Zayıflamak Oruç Tutmamaya Mazeret Olur mu?

Haniff Çevrimdışı

Haniff

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kilo almakta zorluk çeken insanlar yani zayıf olanlar Oruç tutabilir mi ben şahsen biraz kilo almakta zorluk çekiyorum ve hemen aşırı zayıflıyorum elhamdulillah baygınlık gibi sorunlar yaşamıyorum ancak aşırı zayıflıyorum

Anonim Muvahhid Çevrimdışı

Anonim Muvahhid

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kilo almakta zorluk çeken insanlar yani zayıf olanlar Oruç tutabilir mi ben şahsen biraz kilo almakta zorluk çekiyorum ve hemen aşırı zayıflıyorum elhamdulillah baygınlık gibi sorunlar yaşamıyorum ancak aşırı zayıflıyorum
Kardeşim bir sakıncası yoksa senin için kilonu ve boyunu öğrenebilir miyim? Belki o yönde bir tavsiye verebilirim kilo için

E Çevrimdışı

Ercanİ

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Tabiki Boy 1.80 kilo 52 şuanda tam olarak kilomu bilmiyorum en son 52 kiloydum
Sevgili kardeşim, Sağlık ve yolculuk halleri dışında takva açısından tutman önemlidir. Ayrıca Oruç şifadır bir tür arınma yaparak metabolizmanı güçlendirir. Allah yardımcın olsun.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Bende dune kadar sut hurma yapiyordum gece.
Bu gece 3 dilim kekle acilisi yaptim.
Kesin 5 kilo almisimdir 1 gecede.

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Tiroidleriniz için kan vererek T3, T4 ve TSH hormonlarınızı ölçtürmeniz iyi olur. Eğer normalden hızlı çalışıyorsa (Hipertiroid) ne kadar yeseniz de kilo verirsiniz.

Anonim Muvahhid Çevrimdışı

Anonim Muvahhid

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim büyük ihtimal metabolizman hızlı. Yani yemek yedikten kısa süre sonra sindirime geçiyosun. Bu durumda çokca yemek yemek, özellikle yatmadan yemek lazım. Tabi en öncesinde bir diyetisyene başvurmak daha güzel olacaktır. Ramazan konusunda da; benim birçok şeker-tansiyon hastası olan tanıdığım oruç tuttuktan sonra iyileştiler ve zorlanmadılar, sen de Allah rızası için bunu yapacağından Allah sana her türlü yardım eder. Allah'ın sana kilo vermesi için senin bişeyler yemene gerek yok. "Kün fe yekün" ol der ve oluverir. İnşaAllah anlamışsındır ve yardımcı olmuşumdur

Üst Ana Sayfa Alt