Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Asiye İsminin Anlamı Nedir?

Y Çevrimdışı

yahya cuheyman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum wa rahmetullahu wa berekad akhiler

asıye isminin tam olarak anlamını bilenınız varmı? çocuklara bu ismin verilmesinde bir sakınca varmı dinen ? şimdiden Allah razı olsun

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
We aleykum selam kardesim firavunun eşi malumun , sayili mu'mine hanimlardan biridir

Isyan eden anlamina gelmezmis ve cocuklara bu ismin takilmasinda kesinlikle beis yoktur cevabini aldim

Y Çevrimdışı

yahya cuheyman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah Razı olsun akhim biliyordum elhamdulillah sevindim gercekten ben aradıgım cevabı buldum ceza'kallahu khayr....

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
asiyede sıkıntı yok,şüpheyi getiren âsiyedir.zaten cevap verilmiş ya :)

B Çevrimdışı

benim

Üyeliği İptal Edildi
Banned
islam diyarında müslümanın bu ismi kullanması doğru değildir,islam olmayan diyarlarda bu isimde olmasında sakınca yoktur..zaten kuranda fravunun hanımının ismi geçmez,kanaatimce fravunun dinine isyan ettiği için ASİYE diye adlandırılmış hem kendi dönemi hemde daha sonraki insanlar tarafından...

Yani fravunu sistemlerde ASİYE olmak şart ken,islami düzenlerde ASİYE olmamak şarttır..

Üst Ana Sayfa Alt