Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Bir İnsanı İslamiyete Kazandırmak İçin Neler Yapılmalı?

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Özellikle İslam'ın önemi anlatılmalı Kıyamet vaktinin yaklaştığı belirtilmeli özellikle İslamı terkedenin göreceği azap ve İslamı teslimiyet ve samimiyetle yaşayanların mükafatları Kur'an ve Hadis ile delilleriyle anlatılmalı kişinin kalbi İnşaAllah İslam'a ısınır...

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Biraz daha acmaniz lazim bence.
Bu kisi ateistse baska
Hristiyan yahudi ise baska
Kimlik muslumani ise baska
Inanisinda bozukluklar varsa baska.

H Çevrimdışı

Hamza KARADAŞ

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
YA BU KIŞI NAMAZ KİLMASINI BILIYO KURAN OKUMASINI BİLİYO AMA ACIK GEZIYO ONU KABATMAK YADA ONU İSLAMİYETE KAZANDRMAK IÇİN NELER YABMALIYIM

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu kişi bayansa iş değişir onunla konuşmaman daha uygun ama tebliğ için konuşulur mu bu konuda fıkhi bilgim yok...

S Çevrimdışı

Seriatci1

Üye
İslam-TR Üyesi
Kisiden kisiye degisiyor fakat kendi tercübelerimden yola cikarak anlatmam gerekirse kardesim, öncelikle kendin helal ve harami bilip pratikte uygulaman gerekiyor, Sünneti´de en iyi sekilde uygulayacaksin, onu yaparsan zaten millet otomatikmen yanina gelip islam hakkinda sorular soruyorlar . Bazen Allah´a inanmayan kisiler´de soru soruyor o yüzden, onlara yaraticinin varligini anlatacak bilgiye sahip olmalisin. Allah´u Alem.

S Çevrimdışı

Seriatci1

Üye
İslam-TR Üyesi
Kuranin icerigini anliyor mu peki ? cunki orda acik ve net yaziyor Allah (swt) kapanmanin farz oldugunu.

S Çevrimdışı

Seriatci1

Üye
İslam-TR Üyesi
Demek istedigim cogu kurani kerimin arabca mealini okuyor, anlamadiklari icin uygulamiyorlar

S Çevrimdışı

Seriatci1

Üye
İslam-TR Üyesi
Bayan arkadas´da istiyor mu islami yasamayi? Eger istiyorsa nefsine neden yenik düstügünu sor, ne gibi faktörler onu Allah´in emrini uygulamaktan alikoyuyor diye sor. Bayanin kafasindaki cevaplar yanitlanirsa belki o zaman karar verir kapanmaya.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Neden niye gibi sorular savunma moduna sokar kişiyi. ve kendini kapatır.
Bunun yerine davet edilen şeyin güzellikler anlatılmalı. O soruları kendi kendine sorması sağlanmalı.

Bana ne zaman biri niye ile başlayan bi cümle kursa kafasını kırasım gelir hep:muhaha

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bi Kuran meali hediye et. Arapçası olmasın. sadece latin harleri ile yazılmış bir meal. Böylece aklına geldiğinde açıp okuyabilir. abdest alma ihtiyacı olmaz. Tembellik gibi birşeyin arkasına sığınmaz.
ve okuması için söz al.

S Çevrimdışı

Seriatci1

Üye
İslam-TR Üyesi
Eger islami yasamak isteyen birisiyse ve bu yüzden yardim istiyorsa bir sakincasi olmaz bence,.. Mesela yeni musluman olacak birisi icin kapanmak zor olabilir, ve bu yeni musluman olacak kisi eger derse kapanmak istiyorum ama kapanamiyorum bende o Zaman nedenini sorarim ki ona göre yardim edeyim..

H Çevrimdışı

Hamza KARADAŞ

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
KİM OLDU ÖNEMLİ Mİ ÖNEMLİ OLAN BURADA BIR İNSANİ DUZELTMEK KENDİN İÇİN İSTEDİNİ MÜMİN KARDEŞİ İÇİN DE İSTEMESİ KİM OLDUNU ÖGRENMEK VERECEN CEVABLARI NE KADAR ETKİLER Kİ ÖNEMLİ OLAN YARDM ETMEK MÜMKÜNSE SEN CEVAB VERME İSMAİL KARDES ALLAH RİZASI İÇİN BİR İNSANA YARDIM ETMEK İSLAM DAKİ AMAÇ KİM OLDUNU YADA KİMİN NESİ OLDU ÖNEMLİ DEGİL

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Önemli.
Namahrem ise eğer bilgili hanım hocalara yönlendirirsin.
Mahremin ise eğer yukarıda verilen önerileri uygularsın.

Üst Ana Sayfa Alt