Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bir Kişiye Ne Zamana Kadar Tebliğ Edilir?

hümeyra__ Çevrimdışı

hümeyra__

Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum müslüman olarak doğmuş fakat islamı çok iyi bilmeyen bi kişi derseki başka bi kişiye ben sana şah damarından yakınım ve yemin ederken derseki Allahın üzerine yemin ederim şunu yapıcam...peygamberimizin adı anıldığında salavat getir denildiği zaman bunu bildiği halde getirmediği görülüyorsa neden salavat getirmiyorsun denildiğinde ben kalbimden getiriyorum dudaklarımın oynamasına gerek yok gösteriş yapmak istemiyorum derse...namaz için uyarıldığında göbeğin benlemi kesildi(aynı anda yapmak zorundamıyız)diye söylüyorsa...bu cehaletindenmidir bu kişinin hidayete ermesi için vesile olmaya çalışılırmı?yoksa o kişi kendi halinemi bırakılır ve sadece duamı edilir o kişi için

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim anlattığınız kadarı ile bu Kişi Sizi Çileden çıkarmış artık,Dinimizin Davetçilerine Tabiatı ile Esneklik vermesinden kaynaklanan,Anlayışlı olmak-Sabırlı Olmak-Tahammül etmek-Saçma Sapan Konuşan böyle İnsanların dedikleri Saçma Sözler karşısında Davetçinin belli bir yere kadar Sabr ve Tahammül göstermesidir...Bunu Kime sorsanız Size ---SABIR ET KARDEŞİM---diyeceklerdir...

Neden böyle ---SABR ET--- diyorlar ?! diyebiliriz kendimize...

Müslüman kardeşlerimizin bir çoğu ---ASR SÜRESİ--- gereğince Sabrı Tavsiye ederler...

Ancak Sabır Müslüman Kardeşim duruma göre Sabırdır...Kalkıp her karşılaştığınız Konuya Sabırlı ol kardeşim derseniz,Kardeşinizin Dinden soğumasına Vesile olabilirsiniz...

Var olan Gerçek her neyse, Konu neyse Masaya yatırılır,Gerçekçi bir şekilde Akl-ı Selim Kardeşlere açılır,bu arada Aklından ve İlminden Emin olduğunuz biri olmalı ki Sözleri Sizi Mutmain etsin..O Kardeş sana der ki ---Şu Konuda Sabr edebilirsin---ancak şu şu ve şu Konuda Senin Dinini Alaya alan bu Kafir ve Munafığa yaklaşma ve ağzından Kusmuk olarak çıkardığı Şirk dolu Pislikleri konuşmasına izin verme...

Ancak Dinini öğrenmek istemeyen bu Alçak Toplumda ki Bir çok Alçak İnsan Adeta Dinimize Söver gibi Konuşur bizimle- amacı öğrenmek değildir,ancak Biz O Sapık veya Kafire Sabırla anlatırız,Yeri gelir Bizi dahi Küçümser İslam Dininden çıkaran öyle sözler Söyler ki Biz Ona hala Müslüman Muamelesi yaparız-Karşımızdakini Kazanabilmek için...

Gün olur Davetçi bu Toplum içinde ne kadar yanlız olduğunun farkına varır,bazen Tebliğ yapmak istemez olursunuz,Nefret ve Buğz birikir bu Şirk Amellerini-ve Sözlerini yapan Mahluklara karşı...Ve Bunu İstemek Gayet Normaldir...Ancak yinede duramazsınız yerinizde anlatırsınız sanki -Müslüman Davetçiyi bir şeyler iter ileri doğru ve Tebliğ etmeden yapamaz hale gelirsiniz...

Diyorum ya Bazen Öyle günler gelir ki Karşında ki Öyle kelimeler eder öyle Ameller eder ki-En Azılı Kafirlerin yaptığı Söz ve Amellerdendir,Ancak Sabır ve Tahammül ederiz Sabır da bir yere kadar sürer daha sonra,O Kişinin yanından ayrılmanızın Zorunluluğu doğar,aksi halde karşınızda bu Azılı Kafiri -Şiddetli bir Şekilde-uyarma yoluna gidebilirsiniz,ki buda İmanın en yüksek derecesidir...Bunu yapamayan Müslüman Kalbinde ki BUĞZ ve DİLİ ile Uyarır ve daha sonra Uzaklaşır O Kafirin yanından...

Üst Ana Sayfa Alt