Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bugün 11 Eylül.. Büyük Bir Zafere Adım Attık Allahın Izniyle :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ABD'liler şarap içiyor, domuz eti yiyor diye biz de mi domuz eti yiyip şarap içelim?

Evet içmeyiz yemeyiz ve öldürmeyiz tıpkı 11 eylülde olduğu gibi hedeftekiler hedeftedir .

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
BAKARA 2/216. Savaş, hoşunuza gitmediği halde size farz kılındı. İhtimal ki hoşlanmadığınız şey sizin iyiliğinizedir ve ihtimal ki sevdiğiniz bir şey sizin kötülüğünüzedir. Siz bilmezsiniz, Allah bilir.

Sizinle savaşanlar ile siz de Allah yolunda savaşın. Fakat ölçüyü kaçırmayın, saldırgan olmayın. Çünkü Allah ölçüyü elden bırakan saldırganları sevmez.

ABD ile savaşmamızı gerektirecek ne vardı ki 11 Eylül saldırılarını yapalım? Savaş meşru olsa bile ölçüyü kaçırıp da masum sivilleri öldürmek caiz midir? Diyelim ki ABD 11 Eylül saldırılarını hak etti. Pentagon'a (askere) saldırmak neyinize yetmedi de DTM'ne (sivillere) saldırdınız?

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ABD ile savaşmamızı gerektirecek ne vardı ki 11 Eylül saldırılarını yapalım?

Ben kesin kanaat getirdim senin yaşın ya 15 ya da dansözlüğü beceremeyen birisin 3. baskı Irak'ın işgali . 1991 miydi hatırlıyr musun ??? Yoksa doğmamışmıydın ?

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
amaç üzüm yemek değil de bağcıyı dövmek olunca böyle oluyor,neyse fuzuli yere çok vakit kaybettim bugün zaten kardeşler delilleri eklerler birazdan.

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
orası ekonomik bir hedef ev değil ticaret merkezi , ayrıca öldürmeyi ddesteklemeyen kişiler olduğunun delili nedir ? Kaldı ki savaş anında müşrikler kalkıp hedeflere müslümanları koyarlarsa sencileyin hedeflere ateş açılmaması mı gerekir ? Mesela bir tankın önüne bırak kafir işiyi müslümanı bağlamışlar geliyorlar ne yapacaksın ?

Öldürmeyi savunduğuna göre oradaki sivillerin öldürmeyi desteklediğini ispatlaması gereken sensin.

Pentagon'a saldırmak varken DTM'nde işin ne? DTM denilen binanın içinde tanklar vardı ve bina kökünden ayrılıp müslümanların üzerine hareket ediyordu da biz mi göremedik?

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Öldürmeyi savunduğuna göre oradaki sivillerin öldürmeyi desteklediğini ispatlaması gereken sensin.

Evet ispatlıyorum ama sen kıvırmayı beceremiyorsun , ekonomik hedefler vurulur , orası da ekonomik bir hedeftir , tıpkı bir rafinerinin vurulması gibi. Rafinerinin içinde tank mı var sanıyorsun sen yoksa ?

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ABD masum müslümanları öldürüyor diye sen de onların yanlışlarına uyup masum insanlar öldürülür mü? Yanlış yanlışla düzeltilir mi?

Hah lafları düzelt biraz öyle civic mivic neymiş :)

Masum dediğin insanlar amerikan ekonomisi için var olan bir yapıda görevlidirler , ve ülkelerinin de savaş halinde olduğunu bilmektedirler . Bana dokunamazlar bize bir şey olmaz psikolojisine sahip olunarak masum olunmaz . Burada cevap vermesi gereken sensiin ben değilim :) Zira Irakın işgali ekonomik hedeflerin imhası gibi haklı gerekçeleri haksız gösterme yükmülülüğünü üstlenmişsin , ispat et ırak işgal edilmedi ispat et savaşta ekonomik hedefler vurulmaz .

Irak şeriat devleti miydi o zamanlar?

Irak halkından müslümanların durumu nedir ?

Düpedüz etnik temizlik yapılmakta işgalin başlangıcından beri bosnada olduğu gibi ,,,
Masum siviller yokken vurulamaz mıydı peki?

Masum olduklarını ispat et , bulundukları bina amerikan ekonomisi için bir merkezdir adı üstünde dtc ,, bu ekonomi ırakda müslümanlara etnik temizlik uygulanmasını beslemekte midir beslememekte midir ? Deki hayır beslemiyor o zaman ben de tamam masumlar diyeyim , suya zehir katılmadı özel hedef vuruldu. şehrin göbeğine rasgele çakılmadı o uçaklar pentagona (askeri) dtc ye (ekonomik) ve beyaz saraya (idari hedeflere) yöneldi .

VeraŞehadet Çevrimdışı

VeraŞehadet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben senin hangi tarafdan olduguna suphe etmeye basladm açkcasi, gelmissn bna Amerikali siwillerden bahsediyorsun yaw.. Git bizim siwillerimiz hakknda da boyle amerikaya dert yansana! Mucahdler eger orada musluman bir siwil olsaydi patlatmazlardi. Aramaya sivilleri oldurmek haramdir yaz..

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Masum dediğin insanlar amerikan ekonomisi için var olan bir yapıda görevlidirler , ve ülkelerinin de savaş halinde olduğunu bilmektedirler . Bana dokunamazlar bize bir şey olmaz psikolojisine sahip olunarak masum olunmaz . Burada cevap vermesi gereken sensiin ben değilim :) Zira Irakın işgali ekonomik hedeflerin imhası gibi haklı gerekçeleri haksız gösterme yükmülülüğünü üstlenmişsin , ispat et ırak işgal edilmedi ispat et savaşta ekonomik hedefler vurulmaz .

DTM devlete mi bağlıydı yoksa özel miydi? Özel olsa bile vergi verip vermemek onların elinde mi? Sen TC'ye vergi vermiyor musun yada senin gibi olup da TR'de yaşayanlar vermiyorlar mı? Veriyorsanız, siz de İslam düşmanı TC ve TSK'yi beslemek için mi vermiş oluyorsunuz?

Irak halkından müslümanların durumu nedir ?

Düpedüz etnik temizlik yapılmakta işgalin başlangıcından beri bosnada olduğu gibi ,,,

TC'de askerlik yapabiliriz o halde, halkı müslüman ne de olsa :)

Masum olduklarını ispat et , bulundukları bina amerikan ekonomisi için bir merkezdir adı üstünde dtc ,, bu ekonomi ırakda müslümanlara etnik temizlik uygulanmasını beslemekte midir beslememekte midir ? Deki hayır beslemiyor o zaman ben de tamam masumlar diyeyim , suya zehir katılmadı özel hedef vuruldu. şehrin göbeğine rasgele çakılmadı o uçaklar pentagona (askeri) dtc ye (ekonomik) ve beyaz saraya (idari hedeflere) yöneldi .

Kişi suçu ispat edilene kadar suçsuzdur. Ekonomik zarar vermek için çalışanların ölmesi şart mıdır, binayı yok etmek yetmiyor mu? Beyaz Saray ve Pentagon'a yapılan saldırılar kabul edilebilir belki ancak DTM'ine yapılanları kabul etmek mümkün gözükmüyor.

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Ben senin hangi tarafdan olduguna suphe etmeye basladm açkcasi, gelmissn bna Amerikali siwillerden bahsediyorsun yaw.. Git bizim siwillerimiz hakknda da boyle amerikaya dert yansana! Mucahdler eger orada musluman bir siwil olsaydi patlatmazlardi. Aramaya sivilleri oldurmek haramdir yaz..

ABD'ye dert yanabileceğim bir adres verirsen yanabilirim.

"Ey müminler, her davranışınızda Allah'ı sıkı sıkıya gözeten ve adalete bağlı şahitlik eden kimseler olunuz. Sakın herhangi bir gruba karşı duyduğunuz kin, sizi adaletsiz davranmaya sevk etmesin. Adil olunuz, takvaya en yakın tutum budur. Allah'tan korkunuz. Hiç kuşkusuz Allah, bütün yaptıklarınızdan haberdardır."

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
DTM devlete mi bağlıydı yoksa özel miydi? Özel olsa bile vergi verip vermemek onların elinde mi? Sen TC'ye vergi vermiyor musun yada senin gibi olup da TR'de yaşayanlar vermiyorlar mı? Veriyorsanız, siz de İslam düşmanı TC ve TSK'yi beslemek için mi vermiş oluyorsunuz?

ABD ile TC yi karıştırmışsın sen ,, orada ey vergi verenler derler hemşehrilerim değil :) Bizdekinden ve senin osrduğun şu sorudan farklı bir devlet ve vatandaşlık anlayışı var orada ...

TC'de askerlik yapabiliriz o halde, halkı müslüman ne de olsa :)

Hindistanda da 100- 150 milyon arası müslüman var, kafan öyle karışık ki :)

Kişi suçu ispat edilene kadar suçsuzdur. Ekonomik zarar vermek için çalışanların ölmesi şart mıdır,

Bunu ABD li abilerine ilet , de ki neden robotları çalıştırmıyonuz da insanları çalıştırıyonuz hedeflerde diye .... bak çalıştıryonuz dedim özel olmasına rağmen :)

VeraŞehadet Çevrimdışı

VeraŞehadet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adaleti gozetiyorum elhamdulillah.. Her gun muslumanlara ne iskenceler yapilyo kimsenin umrunda degl, muslumanlar abd ye darbe wurmus millet abd yi sawunuyor..

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
ABD ile TC yi karıştırmışsın sen ,, orada ey vergi verenler derler hemşehrilerim değil :) Bizdekinden ve senin osrduğun şu sorudan farklı bir devlet ve vatandaşlık anlayışı var orada ...

Neymiş o fark?

Hindistanda da 100- 150 milyon arası müslüman var, kafan öyle karışık ki

Dün Irak'takilerin hepsi şeriatçı muvahhid kişiler miydi? Bugün Irak'ın yarısından fazlası Şii'dir mesela

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Adaleti gozetiyorum elhamdulillah.. Her gun muslumanlara ne iskenceler yapilyo kimsenin umrunda degl, muslumanlar abd ye darbe wurmus millet abd yi sawunuyor..

Adaleti gözetseydin kinine uymaz, düşman bir kavimden de olsa masum sivilleri savunurdun. Müslümanlara işkence yapılıyor olması, masum insanlara işkence yapılmasını meşru kılmaz. Kimseye başkasının günahı yüklenemez.

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Devlet ve vatandaş ilişkisi anlayışı kontrata dayalıdır , islamda fa benzer bir durum söz konusudur aslında bizden olan emir sahiplerine itaat edilir , tc de ki vatandaş ve devletin anlayışı ise devlet babadır baba ne derse o olur :)

Dün Irak'takilerin hepsi şeriatçı muvahhid kişiler miydi? Bugün Irak'ın yarısından fazlası Şii'dir mesela?

Ben zaten onlardan bahsetmiyorum ,

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Devlet ve vatandaş ilişkisi anlayışı kontrata dayalıdır , islamda fa benzer bir durum söz konusudur aslında bizden olan emir sahiplerine itaat edilir , tc de ki vatandaş ve devletin anlayışı ise devlet babadır baba ne derse o olur

ABD'de isteyen vergi verir, isteyen vermez mi diyorsun yani?

Ben zaten onlardan bahsetmiyorum

Kimlerden bahsediyorsun?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...