Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bunlara Ne Diyeceksiniz?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu konuda yani 11 eylülün faillerinin kim olduğu konusunda farklı bir bakış açısı ile meseleyi ele almamız gerektiğine inanıyorum
Sanal ortamda bir çok bilgi dolaşmaktadır :
Abd saldırıyı el kaidenin yaptığını söylüyor
El kaide kendisinin yaptığını kabul ediyor
Fakat bazı medya grupları ve bazı fikir adamları bu eylemi Abdnin planladığını ve savaşmak ve istila etmek için nedene ihtiyaç duyduğunu düşünmekte ve kendi düşüncelerine kanıt niteliğinde bir çok belge paylaşmaktadırlar

Şimdi biz konuyu buradan alıp meselenin veya eylemin neticelerine götürelim ve faiillerin kim olduğundan ziyade eylemin sonucunda gelinen noktalara bakalım

( Gelinen noktada abd afganistana saldırmış kendi himayesinde bir hükümet kurmuş ve el kaideye son senelerde büyük kayıplar verdirmiştir
Bununla birlikte arap baharı vesilesi ile el kaide bir çok ülkeye yayılmış , sadece el kaide olarak kalmamış , düşünce yapısının devamı niteliğinde bir çok cihadi grup ortaya çıkmış ve son senelerde maddi olarak büyük kazanımlar elde etmiş // mesela ırakta hiç kimsenin aklına gelmeyen bir şey olmuş ve abdnin karşısında savaşan en büyük grup oluvermiştir // mesela suriyede bahar sonrası bir şeriat devletine çok yakınlaşmışlar fakat işid meselesi sonrası gerileme olmuş // el kaidenin abd karşısında savaşıyor düşüncesi yeni başlayan direniş örgütlerinin el kaide adı altında birleşmelerine vesile olmuştur )

Durumu az çok herkes görmektedir ..
Herkes aynı şeyleri görüyor fakat farklı yorumluyor ..

Şimdi siz kendinize şunu sormalısınız el kaidenin başlattığı bu eylem ümmetin faydasına mı olmuş zararına mı olmuş

Eğer zararına olmuş diyorsanız el kaide bilerek ya da bilmeyerek ajanlık etmiş diyebilirsiniz
Eğer faydasına olmuş diyorsanız ilk olarak ajan başlamasının ya da tamamen samimi olmasının neticede bir farkı ya da katkısı olamayacaktır // bizim açımızdan mücahid kimselerdir

Bu meseleyi bir örnek ile açıklayayım :

Mesela cihada bir abd ajanı gelse mücahidlerin safında savaşsa hatta öyle savaşsa ki karşı tarafa inanılmaz zararlar verse , hatta farklı cepheler açsa ve düşmanı saf dışı etmeye kapı açsa ve bu arada öldürülse :: abd ölümünün ardından belgeleri ile bu kimsenin ajan olduğunu gösterse bizim için netice değişmeyecektir .. Allah ajanın eliyle de olsa mücahidlere yardım etmiş olabilir , biz neticeye bakarız

Ve ya bir mümin ki kalbi İslam için yansa ve cihad için en üst görevde olsa fakat cihad sırasında yakalanıp tüm boyutları ile planları düşmana verse ve cephenin düşmesine vesile olsa biz bu kişinin kim için çalıştığına değil , yine neticeye bakarız

Vel hasılı kelam eylemden önceki delillerden ziyade eylemden sonraki neticeleri sorgulamak bizi doğru düşünmeye sevk eder ..
Şimdi buradaki kardeşlerimize sorumuz şu :
El kaidenin 11 eylülden sonraki ümmete kattığı veya ümmeten çaldığı şeyler nelerdir ?
Bu sorunun cevabını el kaidenin kendini ümmete açıklaması / anlatması olarak gördüğüm için bence önemli // çoğu kişi el kaideyi bilmiyor ve kar zarar tarafından değerlendiriyor // eğer kardeşlerimiz net olarak neticeyi, aldıkları başarıları ve kaybettiklerini açıklarlarsa kafamızda sorularımıza cevap olur

Yanlış veya eksik düşüncelerim için eleştirilere açığım :)

Alinti

Sen dahi El kaideyi araştırmaya başlamışsan, Başarılı olmuştur

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Ekli dosyayı görüntüle 7112 Ekli dosyayı görüntüle 7113
Bu kartlar 1995 yılında piyasaya sürülmüş bir oyundan iki tane kart. 11 Eylül saldırılarından 6 sene önce. Şimdi, bu kartlar 11 Eylül'ün abd ve israil tarafından planlandığı iddiasına güçlü kanıt teşkil ediyor mu etmiyor mu? Amacım fitne çıkarmak değil ama bu forumda hamas, ihvan gibi gruplara atıp tutuyorsunuz buyurun size el kaide'yi bitiren kanıt. Başka kartlarda günümüze kadar gerçekleşmiş, gerçekleşmemiş farklı olaylar da var.

Kardeşim bu kart her ne kadar 95 yılında çıkmış olsa da, daha önceden bir forumda bu konuda bilgi sahibi arkadaşın ispatladığı gibi, kart sahibi firma, bu görüntülerle ilgili görüntüleri 2005 veya 2007 (tam hatırlayamadım) yılında kartın o dönemki baskısında ürettiiğidir.
Nedense Cihad deyince benizi uçan bazı muslumanlar (!) ; şeriata mahkum mu'cahidlerin açıklamaları yerine, kâfirlerin 11 eylülden sonra peydahladığı muslumanları "mucahidlere destek verdirmeme" çalışmalarına balıklama atlamaktalar ! Rabbim izan ve basiret versin

K Çevrimdışı

kanas

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bu el kaide mısır'da, suriye'de, yemen'de vb. askeri karakolları basıyor. yahu ALLAH aşkına bir kere de israilin bir askeri üssünü bassın. göstermelik füze atmakla başarı gelmiyor.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu el kaide mısır'da, suriye'de, yemen'de vb. askeri karakolları basıyor. yahu ALLAH aşkına bir kere de israilin bir askeri üssünü bassın. göstermelik füze atmakla başarı gelmiyor.
Suriyede Golan tepesinde,lubnanda ve misirdan israile fuze atan sen misin?

Bugun bunu kim yapabilir? Sen mi? Tayyip mi?

K Çevrimdışı

kanas

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Suriyede Golan tepesinde,lubnanda ve misirdan israile fuze atan sen misin?
Ben değilim de herhalde sensin bu kadar savunduğuna göre. Ben füze operasyonlarından bahsetmiyorum. siyonistlerin bir kontrol noktası basılmış mı? Bana bundan haber verin. Sapık yolda olan hizbullah bile israile karşı el kaideden daha faydalı oldu.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben değilim de herhalde sensin bu kadar savunduğuna göre. Ben füze operasyonlarından bahsetmiyorum. siyonistlerin bir kontrol noktası basılmış mı? Bana bundan haber verin. Sapık yolda olan hizbullah bile israile karşı el kaideden daha faydalı oldu.

Bugun bunu kim yapiyor...

Cevap ver.Hamas gibi kendilerine direk saldirilmiyorken

Yaw senin gibilerinin hakkinda Ebu yusuf gibi sivri dilli akhiler gelir ama gel gorki oda bir ay banlanmis...
Selametle kanascim seni adam yerine katmamak icin yazmiyacam...

ebu hanife akhi bişeyler yazacaktım bu kendisini birşey sanana ama yazdıklarımı sildim sende boş ver çünkü kaale almaya değmez
Cezekellahu khayr akhi ,bunun gibilerine en iyi cevap sukut .

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bu sitede bazı arkadaşların bir özelliği de yıllardır kafalarında olan bir gerçeğe aykırı bir fikir ortaya çıksın hemen şöyle yapmaya başlarlar sana cevap vermeyeceğim ki adam yerine konmayasın... bu nedemek ya adam yani kanas şüphelerini yazmış olamaz mı adam haşa kuran ı mı sorguluyor sünetimi sorguluyor beşeri sorguluyor benimde el kaide hakkında şüphelerim var olamaz mı? mesela cihad bölgerinden biri neden israil olmuyor hep kafamı kurcalıyor

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH hidayet versin. İnsanlar bi acayip

K Çevrimdışı

kanas

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bu sitede bazı arkadaşların bir özelliği de yıllardır kafalarında olan bir gerçeğe aykırı bir fikir ortaya çıksın hemen şöyle yapmaya başlarlar sana cevap vermeyeceğim ki adam yerine konmayasın... bu nedemek ya adam yani kanas şüphelerini yazmış olamaz mı adam haşa kuran ı mı sorguluyor sünetimi sorguluyor beşeri sorguluyor benimde el kaide hakkında şüphelerim var olamaz mı? mesela cihad bölgerinden biri neden israil olmuyor hep kafamı kurcalıyor
ALLAH razı olsun senden kardeşim. Benim yanımda oldun ALLAH da seninle olsun. Bu sitedekiler için el kaide itikadi bir mesele haline gelmiş.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Amin
Ama insanlar sizden aciklama bekler !
yorulduk aynı muhabbetlerden. Sorduğun sorular defalarca konuşulmuş şeyler. Gerçekten öğrenmek isteyen forumu biraz karıştırır bulur.
Temcit pilavı gibi aynı yerlerde dönüp duruyoruz

K Çevrimdışı

kanas

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
mücahidleri eleştiren ve kötüleyenler bunu izleyin de dillerinizi mücahidlere uzatmaktan vazgeçin.

bu videonun olduğu belgeseli en az 2 defa seyrettim kalbim mutmain olmadı. ben bu konuda usame bin ladin'den farklı düşünüyorum. buna da hakkım var sanırım. abd yahudilerin elindedir israil yok edilirse yahudilerin abd'ye ihtiyacı kalmayacağı için amerikayı kendi elleriyle yıkacaktır siyonistler. önce hedef israil olmalı ama el kaide taşeron bir örgüt gibi çalışıyor. nerede bir kıyam olasa fırsattan istifade gidip kıyamı ifsat ediyor ve ortalığı kaosa sürüklüyor. mali, yemen, suriye, libya, mısır vb. yerler buna örnektir. bu açıdan da yabancı istihbarat servisleri tarafından kullanılması muhtemel.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu videonun olduğu belgeseli en az 2 defa seyrettim kalbim mutmain olmadı. ben bu konuda usame bin ladin'den farklı düşünüyorum. buna da hakkım var sanırım. abd yahudilerin elindedir israil yok edilirse yahudilerin abd'ye ihtiyacı kalmayacağı için amerikayı kendi elleriyle yıkacaktır siyonistler. önce hedef israil olmalı ama el kaide taşeron bir örgüt gibi çalışıyor. nerede bir kıyam olasa fırsattan istifade gidip kıyamı ifsat ediyor ve ortalığı kaosa sürüklüyor. mali, yemen, suriye, libya, mısır vb. yerler buna örnektir.
yazık sana

Üst Ana Sayfa Alt