Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Canlı Yayında Aldatma Itirafı - Nihat Hatipoğlu Cevaplıyor

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Güncelleme:18 Ocak 2013 18:17

Mynetin Olaya Bakışı İse Tam Bir Facia

[TD="width: 440"]Canlı yayında aldatma itirafı ATV'de yayınlanan "Nihat Hatipoğlu sorularınızı cevaplıyor" programına ismini vermek istemeyen bir izleyici telefonla katıldı.

Kadın izleyici Hatipoğlu'na "Eşimi aldattım. Vicdan azabı çekiyorum. Ne yapmalıyım" diye bir soru yöneltti. Hatipoğlu ise programa canlı olarak katılan ve itirafta bulunan kadına bakın nasıl bir cevap verdi.

Vicdan azabı çekmen lazım. 3 çocuğun da var neden böyle bir yanlış yaptın? Sizinle düşüp kalkan bu adama da size de yazıklar olsun. Kocanızla anlaşamıyorsanız boşanın.

Moderatör tarafında düzenlendi:
E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
evet burada çok net cevap vermiş bu işi bitirin yok çocuk var,yok tövbe edin ama çocuklarınız içinde dahi olsa evliliğe devam edin gibi cevaplar verip bu evlilik ahdinde işlenen fiile cevaz vermemiş tebrik etmek lazım hocayı..

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Bu olaydaki bayanI ta$layIp oldurseydik kac ki$iyi zina yapmasInI engellerdik?
Allah alim

Ey oğulcuğum, rüyamda seni kurban ettiğimi gördüm, buna ne dersin? dedi. Hz. İsmail; "Babacığım, emrolunduğun şeyi yap, inşallah beni sabredenlerden bulacaksın, diye cevap verdi" (es-Saffat: 37/102).

De ki: "Siz Allah'a dininizi mi öğreteceksiniz? Oysa Allah, göklerde ve yerde olanları bilir. Allah, herşeyi bilendir." (Hucurat Suresi, 16)

Hz.İsmail ne suç işlemişti de kendisinin kesilerek kurban edilmesine karşı çıkmamıştı.Müslümanlık kendi arzularını dünyada tatmin etme inancı mıdır ki sizler de arzularınınızın peşinde koşarak şu zamanda üretilmiş yeni bir din ekseni içinde Allahın hükmünü hafife alıyorsunuz.

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Erkekte evliyse taşlanır... Evli değilse 100 kırbaç cezası... Bu konu hakkındaki Hükümleri Ehli Hadis/Ehli Sünnet kaynaklarından araştıralım İnşaAllah.

Aynen kardeşim Ben sadece olaya dikkat çekmek için Belirttim.

Riyazus Salihin de Aynı durum Karşısında Peygamber Efendimiz Uygulaması vardır.Erkek Ve Kadın Taşlanarak öldürülmektedir.Araştırınız İsteyen olursa Buraya da yazarım.

halid.bin.velid Çevrimdışı

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Selamu aleykum
kafama bişey takıldı ' Allah c.c gayyurdur ' diyor yani Allah c.c kıskançtır? kıskançlık nefisten olan şey deyilmidir insan sevdinide kıskanır ama ben nefisten dolayıda kıskanır diye bir yerde okumuştum Allahuelem kitap ismini hatırlamıyom yoksa benmi yanlış hatırlıyom yanlışzam beni düzeltin

T Çevrimdışı

Tek_Bir

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamu aleykum
kafama bişey takıldı ' Allah c.c gayyurdur ' diyor yani Allah c.c kıskançtır? kıskançlık nefisten olan şey deyilmidir insan sevdinide kıskanır ama ben nefisten dolayıda kıskanır diye bir yerde okumuştum Allahuelem kitap ismini hatırlamıyom yoksa benmi yanlış hatırlıyom yanlışzam beni düzeltin

(Müellif "Ravdatu'l-Muhibbîne" kitabında (s. 313) burada kastedilen kıskançlık türünü şöyle anlatır: "Sevgili için kıskançlık; ona taraftar olmak, hakkı çiğnenip yasakları işlendiğinde ya da ona düşmanından bir zarar geldiğinde kızmaktır... Peygamberler ve onlara uyanların, Allah'ı O'na eş koşan, haramlarını çiğneyen ve emirlerine aykırı hareket edenlerden kıskanmaları bu tür bir kıskançlıktır..." (Çevirenin notu)
Günahların bir cezası da insanda mevcut bulunan "gayret" manasındaki kıskançlık ateşini söndürmesidir.
Her bedenin hayatı için vücut harareti ne ise, kalbin hayatı ve sağlığı için de kıskançlık ateşi odur. Kıskançlığın ateşi ve sıcaklığı kalbi, körüğün altın, gümüş ve demirin artıklarını temizlemesi gibi, pisliklerden ve kötü niteliklerden temizler. İnsanların en şereflileri ve en üstün gayretlileri kendisi, yakınları ve tüm insanlar için kıskançlık yapandır. Bu yüzden Peygamber (Sallallahu aleyhi ve sellem) ümmeti için en kıskanç kimseydi. Allah (c.c.) O'ndan da kıskançtır.
Nitekim sahih bir hadiste Rasûlullah (Sallallahu aleyhi ve sellem) şöyle buyurmuştur:
"Yoksa Sa'd'ın kıskançlığını yadırgıyor musunuz? vallahi ben ondan daha kıskancım, Allah da benden daha kıskançtır."
Sahih bir rivayette geçtiğine göre Rasûlullah (Sallallahu aleyhi ve sellem) Güneş tutulduğunda verdiği hutbede:
"Ey Muhammed ümmeti! Allah'ın (c.c.), Erkek veya kadın bir kulunun zina etmesini kıskanması herkesin kıskançlığından fazladır." buyurmuştur.
Başka bir sahih hadiste de Rasûlullah (Sallallahu aleyhi ve sellem) şöyle buyurmuştur:
"Allah'tan (c.c.) daha kıskancı (=gayûr) yoktur. Bu yüzden açık gizli tüm çirkinlikleri haram kıldı. Mazeret beyanını O'ndan (c.c.) çok kimse sevmez. O yüzden müjdeleyici ve uyarıcılar olarak peygamberler gönderdi. Övülmeye Allah'tan daha lâyık kimse yoktur. O yüzden kendisini övdü."
Bu hadis; temeli çirkinliklerden hoşlanmamak ve nefret etmek olan "kıskançlık" ile adaletin, rahmetin ve ihsanın kemalini gerektiren "özür dilenme sevgisini" bir arada zikretmiştir. Öyleyse Yüce Allah -aşırı kıskançlığıyla beraber- kulunun kendisinden özür dilemesini O'nun da bu özrü kabul etmesini sever. O, işlenmesinden rahatsız olduğu, kıskandığı bir hareket yapıldığında, özür dilesin diye hemen cezalandırmaz. Onun için de özre teşvik ve uyarma olarak peygamberlerini göndermiş, kitaplarını indirmiştir. Bu şeref ve iyiliğin zirvesi, kemâlin son noktasıdır.
Zira çoğu yaratıklar, kıskançlıkları ve öfkeleri şiddetlendiğinde özür beyanı istemek ve özür dileyenin özrünü kabul etmeksizin intikam almaya yönelirler. Hatta karşıdaki yaptığı işte zaten mazur/mazeretli olduğu halde, kişinin öfkesi onun özrünü kabule izin vermez.
Özürleri kabul edenler ise; bunların çoğunu özür kabulüne kıskançlığının azlığı iter ve kişi tüm özürlülere esnek davranır, mazeret sayılmayan şeyleri mazeret görür. Hatta bunların çoğu mazaret olarak kaderi öne sürerler. Neyse, kaderde böyleymiş vs. derler. Her iki durum da övgüye değer değildir.
Sahih bir hadiste Rasûlullah (Sallallahu aleyhi ve sellem) şöyle buyurmuştur:
"Kıskançlıkların bazıları Allah'ın sevdiği, bazıları sevmediği kıskançlıklardır Allah'ın (c.c.) sevmediği kıskançlık şüphe gerektirmeyen durumdaki kıskançlıktır..."
Öyleyse övgüye değer olan; sadece kıskançlıkla mazeretin birlikte olmasıdır; kıskançlık gerektiren durumda kıskanılır, mazeretli olunduğunda mazur görülüp affedilir. İşte böyle olan kimse gerçekten övgüye layıktır.
Yüce Allah tüm kemâl sıfatlarını kendinde bulundurduğundan övülmeye en layık zattır. Hiç kimse O'nu (c.c.) gereği gibi övemez; bilakis O kendini övüp methettiği gibidir. Kıskanç kimse, sıfatlarından birinde Rabbıyla uyuşmuştur. Her kim, Allah'ın sıfatlarının birinde O'nunla uyuşursa, bu sıfat tutup onu Allah'a (c.c.) götürür. Rabbinin yanına sokar, yaklaştırır, rahmetine yakınlaştırır, O'na sevdirir. Zira Allah (c.c.) Rahîm'dir, merhametlileri sever; cömerttir, cömertleri sever; âlimdir, âlimleri sever; güçlüdür, güçlü mü'mini sever ve bu O'nun (r.a.) nezdinde zayıf müminden sevimlidir; hayâlıdır, hayâlıları sever; güzeldir, güzel yapanları sever, tektir, tek yapanları sever.
Günahlar ve masiyetlerin tek özelliği bu sıfatların aksine yol açmak ve bu vasıflara sahip olmayı engellemek olsaydı ceza olarak yeterdi. Çünkü zihnin ucundan geçen bir şey vesveseye, vesvese iradeye güçlenen irade karara, karar da eyleme dönüşür, Sonra bu, kişiden ayrılmayan bir vasfa sabit ve köklü bir hâl ve karaktere dönüşür. Artık, yerleşik vasıflardan kurtulmak nasıl zor ise bundan da kurtulmak hemen hemen imkansız olur.
Anlatmak istediğimiz şudur:
Kişi günahlarla, tamamen içli dışlı olursa, kalbinde kendisi, ailesi ve tüm insanları için kıskançlık duygusu tamamen yok olurlar veya çok zayıflar. Artık o çirkin şeyi kendisi için de başkası için de çirkin görmemeye başlar. Bu noktaya verdiğinde artık helak kapısından giriş yapmış demektir.
Bunların çoğu çirkin bulmakla kalmayıp çirkinlikleri ve zulmü başkalarına güzel ve süslü gösterir, ona çağırır, teşvik eder, onu elde etmesi için çaba sarfeder. O yüzden deyyus kişi, Allah'ın en pis kuludur, cennet ona haramdır. Zulmü ve taşkınlığı helâl sayan da bunları sevimli gösteren de böyledir. Bak; kıskançsızlık kişiyi nerelere götürüyor?
Bu seni şu sonuca vardırır:
Dinin aslı müsbet kıskançlıktır, kıskançlığı olmayanın dini de yoktur. Çünkü kıskançlık kalbi muhafaza eder, kalp azaları korur, kötülükleri ve fuhşiyatı ondan defeder. Kıskançsızlık ise kalbi öldürür. Böylece uzuvlar da ölür. Artık onda karşı koyma gücü kalmaz.
Kalpteki kıskançlık, bedendeki hastalığı yok eden ve onunla mücadeleyi sağlayan bağışıklık ve direnç gücüne benzer. Bu güç zayıfladığında hastalık bedende yer bulur, karşı koyucu bir güçle karşılaşmaz. Orada iyice yerleşir ve onu yok eder. Bu ayrıca kendisini ve çocuğunu müdafaa eden mandanın boynuzuna benzer; kırıldığında düşmanları ona göz dikerler.

İbn Kayyım (Kalbin İlacı)

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bu olaydaki bayanI ta$layIp oldurseydik kac ki$iyi zina yapmasInI engellerdik?
Allah alim

Türkiye'de yüzde elli aldatıyor, yani eski zamanlarda mesela daha azdı. Bence Yüzde elliden ilk önce yüzde birin öldürerek, sonraki zamanlar 0.1 kişi daha zina yapardı.

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Recm cezası yok, ama Deyyuslere bonus var.
Karısını ve sevgilisini yakalayan öldüren kişiye ceza var, ama buna karşı çıkan şerefsizler ve din ile dalga edene ceza yoktur.

Eğer Medeniyet Deyyusluk ile, ben medeniyetsiz bir yobaz olayım.

"Onların Putlari onlara, benim Rabbim bana. " Eyyuhel Kafirun

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Nihat Hatipoğlu zaten sonraki videolarında yine deyyuslugu cevaz veriyor.

Dört Mezhep imanlarindan hepsini bir net görüşü olsa keşke. Buraya gelmicektik. Deyyusluk sanki Büyüklük gibi gösteren Hocalardan hiç bir saygım yok.

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Recm cezası yok, ama Deyyuslere bonus var.
Karısını ve sevgilisini yakalayan öldüren kişiye ceza var, ama buna karşı çıkan şerefsizler ve din ile dalga edene ceza yoktur.

Eğer Medeniyet Deyyusluk ile, ben medeniyetsiz bir yobaz olayım.

"Onların Putlari onlara, benim Rabbim bana. " Eyyuhel Kafirun

On numara bir cevap olmuş.
Yanlız kadınlar mı? Aldatıyor. Ya erkekler! İnsanı aldatmak kadar çirkin bir davranış olamaz.
İnsanın hayatını alt üst ediyor, yıkılıyorsunuz.
Tövbe etmeyen , aldatmayı yaşam biçimine çevirenleri wallahide idam ettireceksin.
Bende aldatıldım yemin ederim ki onu gebertmemek için katil olmamak için zor sabrediyorum.

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
On numara bir cevap olmuş.
Yanlız kadınlar mı? Aldatıyor. Ya erkekler! İnsanı aldatmak kadar çirkin bir davranış olamaz.
İnsanın hayatını alt üst ediyor, yıkılıyorsunuz.
Tövbe etmeyen , aldatmayı yaşam biçimine çevirenleri wallahide idam ettireceksin.
Bende aldatıldım yemin ederim ki onu gebertmemek için katil olmamak için zor sabrediyorum.
Allah inşallah kolaylık versin.

Gördünüz mü? Bizim bu websitede aldatilan bile çıkıyor. Bu müşrikler, pislikler devleti Türkiye'de böylece şeyler tabiatını bulmuş.

Neyse, şimdi herşeyi anladım ben.

Evet sadece kadınlar aldatmiyor, ama bir erkeğin buna razı olması Deyyusluktur. Bence Deyyusluk en büyük şerefsizliktir. Ama tabiki zina yapmakta şerefsizliktir.

"Sizin onların üzerinde hakkınız yataklarının fesh etmemeleri (yani zina etmemeleri) ve istemediniz ve sevmediniz kişileri evlerinese davet etmesi. " (Müslim Bir 112)

Kim Zinanin Kul hakkına gitmediğini söylüyorsa samimi bir şerefsizlerden başka kim olabilir.

Neyse Aleyna, ben şimdi niye evlenmedigni ve iş yapmaya maruz kaldığı çözdüm. Ben zaten bu olaya bu şansı vermiştim. Yazıklar olsun hepsine. Böyle yapan insanlar beş para etmeyen Anak fahişelerine benzer.

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah inşallah kolaylık versin.

Gördünüz mü? Bizim bu websitede aldatilan bile çıkıyor. Bu müşrikler, pislikler devleti Türkiye'de böylece şeyler tabiatını bulmuş.

Neyse, şimdi herşeyi anladım ben.

Evet sadece kadınlar aldatmiyor, ama bir erkeğin buna razı olması Deyyusluktur. Bence Deyyusluk en büyük şerefsizliktir. Ama tabiki zina yapmakta şerefsizliktir.

"Sizin onların üzerinde hakkınız yataklarının fesh etmemeleri (yani zina etmemeleri) ve istemediniz ve sevmediniz kişileri evlerinese davet etmesi. " (Müslim Bir 112)

Kim Zinanin Kul hakkına gitmediğini söylüyorsa samimi bir şerefsizlerden başka kim olabilir.

Neyse Aleyna, ben şimdi niye evlenmedigni ve iş yapmaya maruz kaldığı çözdüm. Ben zaten bu olaya bu şansı vermiştim. Yazıklar olsun hepsine. Böyle yapan insanlar beş para etmeyen Anak fahişelerine benzer.

Canı Yanan Sabretsin, Canı Yakan da Yanacağı Günü Beklesin.
Hem de benim gibi biri....
Kendimi islamiyete verdim., kalbimin kapılarını da kıyamete kadar kapattım.
Aldatılmak çok acı, Cenabı Rabbim böyle insanları hem bu dünyada hem ahirette lanet üzerine lanet yağdırsın.
Dünya ve ahiret nimetlerinden yoksun bıraksın.

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Tevbe etsen bile Kul Hakkı no'lur? Meleklerin kayıtlarından silebilcekmisin? Lehfimafuz silebilcenmi?

Kim zina yaparsa taşlar birer birer kafasına uçarak ölmesi lazım. Hatta kafasını ayırmayı çalışmak lazım.

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Cehemmde Hutema ateşi ile yansın öyle kişiler. Tevbe nin daha halen dört şart var :NO. 4 Kul Hakkı.

Herkeș cezasını çekecek. Yoksa cehennemi niye yaratmış Allah? Müşrikler, Kâfirler, Ateistler, Zaniler, Katiler hepsi buluştuğu yer.

Orda ceksinler onlar. Böyle kişiler ile benim yolum ebediyen ayrılsın inşallah.

Üst Ana Sayfa Alt