Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Cehalet Eskiden Mazeret Değildi, Şimdi Nasıl Mazeret Olur?

bilalmuhacir Çevrimdışı

bilalmuhacir

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun ALeykum. Ahi geçenlerde biriyle konuştum. Toplumun tekfir edilmesi meselesi. Ben cehaletten bahsederken bana bi soru sordu. Dedi ki : Peygamberimiz (S.a.s), ebu talibe senin babanda benim babamda cehennemdedir demişti. O zaman cehalet mazeret olmazken bu zamanda nasıl olabilir diye sordu.Bu konu hakkında nasıl bir cevap verebilirim ? Allah seni hayırla mükafatlandırsın.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Âleykum selam we rahmetullah;

Kardeşim düşünülmeyen, fehmedilmeyen mevzu; ahirat inancı olmayan asli kafir olan putperest muşriklerle, Allaha ve ahirati kabul edip iman eden, ibadetlerini yapan insanların yaptığı bazı hataları birbirine kıyas ederek o cehennemlik kafirdi, bunlarda kafirdir demeleridir.

Rasulullah (s.a.v.) Ahiratı inkâr eden Ebu Talib'in putperest ölmüş (Peygamberin dedesi Şeybe = Abdulmuttalib) babasına cehennemde diye kesin bildirirken; kendisinin Taif'te taşlanmasına rağmen “Allah’ım, onlar hakikati bilmeyen bir topluluktur, onları hidayete eriştir.(Buhârî, Enbiya, 52) diyerek dua etmesini anlayamamışlar, rivayetlerin manasını tahrif etmiş ya da gizlemişlerdir.

Üstelik daha büyük facia ise, komple bir toplumu kâfir saymak ise ancak ve ancak Haricilerin itikadır!

Büyük Şirkte Cehalet Mazeret midir?

Çözüldü - Büyük Şirkte Cehalet Mazeret midir?

Üst Ana Sayfa Alt