Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çeviri Kampanyası

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

<colgroup><col><col><col></colgroup><tbody>
08:25

Ömer Bin Hattap ra Ebubekir ile rekabet etmeye çalışıyordu. Ali ibn Talib ra Ebubekir ile rekabet etmeye çalışıyordu

08:32

Ama Ebubekir Sıddig ra yalnız olsa bile hala aynı şeyleri yapıyordu. Bu onun doğal davranışıydı

08:39

……

08:48

Sizinle nasıl rekabet edeyim. Siz beni çağırmaya gelirken

08:54

raşid … gibi görünmüyor. Fakat hala ilk sırada

09:00

Sanırım bu derslere en güzel başlangıç ilk olarak saddag Ali ibn Talib in durumu

09:12

Kendi kendime sordum. "bunu nasıl yaptı. Bu mirası nasıl ortaya çıkardı. Bunu nasıl yaptı"

09:18

karşınızda nasıl. Sizin çağınız, sizin zihininiz, vücut kuvveti,

09:35

Çünkü vücut kuvveti açısından Ebubekir ra …… Ebubekirin kişiliği

09:58

Biz onunla birlikte yaşamaya çalışmayı istiyoruz

10:00

Biz onun içindekileri anlamak istiyoruz. Hayal etmeye çalışıyoruz

10:07

Bu insanlarla… sahabelerle. Onların hayatlarını ne kadar çok öğrenirseniz o kadar çok seversiniz

10:15

tarihte Kişiliklerinin parlak ve karanlık kısımları

10:19

Sahabe ra derin araştırırsanız …. Bulabileceğiniz şey güzelliktir

10:20

İbn Abbas ra söylediği gibi " Ebubekir siddig ra " kane hayral külle" onun herşeyi güzeldir

10:35

Onun hakkındaki herşey güzeldir

10:40

Eğer Ebubekir Sıddık ile yaşamak istersek , onu öğrenmek istersek , herkes birbirinden farklıdır

10:49

Ebubekir yumuşak ve azimli ve sosyaldi

10:50

Ömer Bin Hattab sert ve şiddetliydi

10:56

Sübhanallah. ….. Ebubekir hakkında ne zaman konuşsak, sonunda Ömer hakkında konuşuruz

11:07

Ne zaman Ömer hakında konuşmaya başlasak , konuşmanın sunanda Ebubekir hakkında konuşuruz

11:10

Herbiri diğerini verir. Onlar islamın hallkası gibiydiler

11:18

Ne zaman Resulullah sav bir tarafında Ömer olsa , diğer tarafında Ebubekir olurdu

11:24

Ali İbn Talib dedi ki: " Dehela resulullahi, ebubekir vel ömer , harece resulullahi Ebubekir vel ömer"

11:33

Resulullah sav ömerle bir yere çıksa , Ebubekir de gelirdi

11:39

Ebubekir siddig ra , merhametli tarfını temsil ederdi . Ömer ra Allahın cezalandırmasını

11:49

Ömer bin Hattab şeytan için en kötü şeyti. Ömer bin hattabı gördüğü gün Şeytanın kötü günü olurdu

11:55

Ömer bi hattab bir yoldan giderse Resullullah sav dediğine göre Şeytan başka bir yola girerdi

12:01

12:08

Onlar 2 farklı tarafı ortaya koyuyarlardı

12:11

Esma bin Affan …. Temsil ederdi. Ali ibn Talib … temsil ederdi

12:28

Hatice ra

12:45

Tüm sahabelerin ayrı ayrı kişilikleri vardı

12:48

Sahabelerin karakterlerini öğrenmek isterseniz … Rıfai ra yalnızdı. Rivayetlere göre tek başına müslüman olmuştu, yalnız ölmüştü. ….. yalnızdı

13:03

Abuzer Gıfar. Gıfar mekkeli işadamları gibi değildi. …. Medine Çiftçileri gib değil

13:16

Onların işleriydi

Abuzer Gıfari onları terketmek zorunda kaldı. Çünki onların şeytanları… Çölde yalnız yaşadı. Yalnız müslüm oldu. Resulullah sav onu davet etti.

13:42

Tüm insanlar gibi müslüman oldu

13:45

Resulullah sav onun diğer yanını da biliyordu.

Asla sorumluluk kabil etme . Asla parasal … kabül etme

14:17

Resulullah sav onun karakterinin sınırlarını biliyordu

14:10

O … iyiydi. Fakar Resulullah … yasakladı

14:15

Ebu Derda bir alışkanlığı vardı. O çok …. Hayat yaşardı

Abdurrahman Agfan

15:00

Kerdeşliğin seviyesine bakın

15:05

Aklınızda olsun ki…… Onlar yeni müslüman olmuşlardı ama onların ruhları vardı

15:18

Abdurrahman ibn Agf bu fırsatı değerlendirdi. …. Gönüllü . Hayır dedi

15:21

blessin of your velf

15:26

Ben sadece .. Medinedeki pazarı .. Bana pazarın nerde olduğunu göster. İhtiyacım sadece budur.

15:34

O medinenin pazarını gösterdi . Çok kısa süre sonra resulullah sav yüzünde sarı …. İle Abdurrahman ibn Avfu gördü

15:44

Bu sarı pouder ı cahiliye döneminde kadınlar kullanırdı. Kadınlar için yapılırdı. Resulullah sav pouderi sordu. O evlendim dedi

15:58

O pouder onun yüzündeydi . O evlendim dedi. Resulullah sav Mihr olarak ne verdiğini sordu. Mekkeye geldiğinde beş parasızdın

16:10

Altın verdim dedi… Ömerin karısına … altın.

16:18

Abdurrahman uzaktan geçti .

</tbody>

rivayet edilen hadiselerle ilgili türkçe kaynaklardan buraya aktarma yapabilirseniz , tercümelerde hata varsa düzeltiriz .
bugünlük bu kadar. Yukarıdaki kısımda bayağı düzeltilecek yer var daha

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

<tbody>
09:12

Kendi kendime sordum. "bunu nasıl yaptı. Bu mirası nasıl ortaya çıkardı. Bunu nasıl yaptı"

09:18

karşınızda nasıl. Sizin çağınız, sizin zihininiz, vücut kuvveti,

09:35

Çünkü vücut kuvveti açısından Ebubekir ra …… Ebubekirin kişiliği

09:58

Biz onunla birlikte yaşamaya çalışmayı istiyoruz

10:00

Biz onun içindekileri anlamak istiyoruz. Hayal etmeye çalışıyoruz

10:07

Bu insanlarla… sahabelerle. Onların hayatlarını ne kadar çok öğrenirseniz o kadar çok seversiniz

10:15

tarihte Kişiliklerinin parlak ve karanlık kısımları

10:19

Sahabe ra derin araştırırsanız …. Bulabileceğiniz şey güzelliktir

10:20

İbn Abbas ra söylediği gibi " Ebubekir siddig ra " kane hayral külle" onun herşeyi güzeldir

10:35

Onun hakkındaki herşey güzeldir

10:40

Eğer Ebubekir Sıddık ile yaşamak istersek , onu öğrenmek istersek , herkes birbirinden farklıdır

10:49

Ebubekir yumuşak ve azimli ve sosyaldi

10:50

Ömer Bin Hattab sert ve şiddetliydi

10:56

Sübhanallah. ….. Ebubekir hakkında ne zaman konuşsak, sonunda Ömer hakkında konuşuruz

11:07

Ne zaman Ömer hakında konuşmaya başlasak , konuşmanın sunanda Ebubekir hakkında konuşuruz

11:10

Herbiri diğerini verir. Onlar islamın hallkası gibiydiler

11:18

Ne zaman Resulullah sav bir tarafında Ömer olsa , diğer tarafında Ebubekir olurdu

11:24

Ali İbn Talib dedi ki: " Dehela resulullahi, ebubekir vel ömer , harece resulullahi Ebubekir vel ömer"

11:33

Resulullah sav ömerle bir yere çıksa , Ebubekir de gelirdi

11:39

Ebubekir siddig ra , merhametli tarfını temsil ederdi . Ömer ra Allahın cezalandırmasını

11:49

Ömer bin Hattab şeytan için en kötü şeyti. Ömer bin hattabı gördüğü gün Şeytanın kötü günü olurdu

11:55

Ömer bi hattab bir yoldan giderse Resullullah sav dediğine göre Şeytan başka bir yola girerdi

12:01

12:08

Onlar 2 farklı tarafı ortaya koyuyarlardı

12:11

Esma bin Affan …. Temsil ederdi. Ali ibn Talib … temsil ederdi

12:28

Hatice ra

12:45

Tüm sahabelerin ayrı ayrı kişilikleri vardı

12:48

Sahabelerin karakterlerini öğrenmek isterseniz … Rıfai ra yalnızdı. Rivayetlere göre tek başına müslüman olmuştu, yalnız ölmüştü. ….. yalnızdı

13:03

Abuzer Gıfar. Gıfar mekkeli işadamları gibi değildi. …. Medine Çiftçileri gib değil

13:16

Onların işleriydi

Abuzer Gıfari onları terketmek zorunda kaldı. Çünki onların şeytanları… Çölde yalnız yaşadı. Yalnız müslüm oldu. Resulullah sav onu davet etti.

13:42

Tüm insanlar gibi müslüman oldu

13:45

Resulullah sav onun diğer yanını da biliyordu.

Asla sorumluluk kabil etme . Asla parasal … kabül etme

14:17

Resulullah sav onun karakterinin sınırlarını biliyordu

14:10

O … iyiydi. Fakar Resulullah … yasakladı

14:15

Ebu Derda bir alışkanlığı vardı. O çok …. Hayat yaşardı

Abdurrahman Agfan

15:00

Kerdeşliğin seviyesine bakın

15:05

Aklınızda olsun ki…… Onlar yeni müslüman olmuşlardı ama onların ruhları vardı

15:18

Abdurrahman ibn Agf bu fırsatı değerlendirdi. …. Gönüllü . Hayır dedi

15:21

blessin of your velf

15:26

Ben sadece .. Medinedeki pazarı .. Bana pazarın nerde olduğunu göster. İhtiyacım sadece budur.

15:34

O medinenin pazarını gösterdi . Çok kısa süre sonra resulullah sav yüzünde sarı …. İle Abdurrahman ibn Avfu gördü

15:44

Bu sarı pouder ı cahiliye döneminde kadınlar kullanırdı. Kadınlar için yapılırdı. Resulullah sav pouderi sordu. O evlendim dedi

15:58

O pouder onun yüzündeydi . O evlendim dedi. Resulullah sav Mihr olarak ne verdiğini sordu. Mekkeye geldiğinde beş parasızdın

16:10

Altın verdim dedi… Ömerin karısına … altın.

16:18

Abdurrahman uzaktan geçti .

</tbody>

rivayet edilen hadiselerle ilgili türkçe kaynaklardan buraya aktarma yapabilirseniz , tercümelerde hata varsa düzeltiriz .
bugünlük bu kadar. Yukarıdaki kısımda bayağı düzeltilecek yer var daha

farkındayız mesajımı oku8dunmu bak bir üst mesajda

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
okudum. başladık. biraz yol alayım bari

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
farkındayız çeviriyosan kendin için çevir kardeşim . ben bıraktım param olunca çevirir oturup seyrederim .

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ne oldu ki anlamadım ya?Muhammed Rabbani abi yasaklı üye olmuş,bu işi niye braktı anlamadım?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Muhammed Rabbani yöneticilere hakaret ettigi ve yönetime saldirdigi icin banlandi.

Bu konuya gelince, hakkimizda sui zan yapanlari Allaha havale ediyorum.

Biraz edep, zor sartlarda sitemizin yayini devam ediyor, zar zor zaman ayiriyoruz ve insanlar bizi anlamadan, nefsini dinleyip bizlere hakaret ediyor...

Edep ve haya imandandir. Kötü sözlerde sahiplerine aittir.

Biz yaklasik 10 senedir buradayiz ve nette bulundugumuz müddetce müslümanlarin ehemmiyetli olmasini hep tavsiye ettik.

Bunlardan en önemlileri olarak,

acikdan msn, mail, cep telefonu, isim soy isim, acik adres gibi ileride kisilerin basina sorun olabilecek yazismalardan kacinmalarini üyelerimize defalarca söylememe ragmen üyeler burada acikdan para toplama durumuna girmis.

Bakin msnde ya da facede yaptiklariniz bizi ilgilendirmez ama burada buna benzer konu actirmayiz. Ayrica bu isler para ilede olmaz, siz saniyormusunuz ki parayi verdim düdügü calarim, ceviri isleri dili bilmenin yaninda tevhide hakim olmayida gerektirir aksi halde iyi birsey yapalim derken, insanlara akidevi bir hatayi ögretirsiniz ve vebalinden kalkamazsiniz. O yüzden cevirileri dili bilene degil dili bilip tevhidi oturmus kisilere cevirtiniz.

Eger video ceviri yaparsaniz, bize ulastirirsaniz videonun orijinali su linkte, tam ceviri metni su sekilde derseniz profosyenel sekilde alt yazi yapip bunu siteden duyurabiliriz.

Bunun icin ne para toplayin ne de birilerine para veriniz. Ve konuyu baska yerlere cekip yönetime saldirmayin. Siz bu yollardan giderken bir cogu bu yollardan dönmüsdü. Bunu unutmayin ayrica sitemizde herhangibi etkinlik yapiyorsaniz bunu yönetime danisin, yönetimden habersiz bu tür konular hele icinde para mevzulari olursa sitemizden derhal uzaklastirilir.

Lütfen bu tür konulari bir heveslede acmayin, yapiyorsaniz ciddi sekilde ugrasip ceviri yapip sunun.

Umarim nasihatim anlasilir.

Selametle.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Konuya muhatap arkadaşlar benim de birşeylere katkım olsun düşücesinde iken, bazı ayrıntıları (ki küçük bir ayrıntı büyük bir sorunu ortaya çıkarabilir. Dikkatli olmak lazım) düşünmeden hareket etmişlerdir diye iyi niyetli suizan ediyorum.
Sonrasında da alınganlık gösterip konunun hassasiyeti unutulmuş. ( iyi niyetli düşünüyorum).
( mutlaka başka konularda yapılmıştır . ama) Uyarı daha önceden yapılsa idi sanki daha iyi olurdu.
Buna da şükür :D

Üst Ana Sayfa Alt