Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Cübbeli: Hepsi Onun İliminden (!)

Leprusal Çevrimdışı

Leprusal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Cübbeli Levhi Mahfuz ve Kalemi Ala’nın Peygamberin ilimlerinden bazıları olduğundan bahsediyor. Peygamber konusunda aşırıya gidenlerden.

Leprusal Çevrimdışı

Leprusal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
@Abdulmuizz Fida gerçekten de bahsettiği tarz da bir hadis var mı? Söyledikleri bana çok aşırı geldi. Her şeyi bilen sadece Allah değil midir?

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@Abdulmuizz Fida gerçekten de bahsettiği tarz da bir hadis var mı? Söyledikleri bana çok aşırı geldi. Her şeyi bilen sadece Allah değil midir?
Bahsettiği hadis ile ilgili daha önce forumda bilgi bulunmaktadır:

Belliki forumda yenisin ama yine de bir kaç konuya değinmek istiyorum.Kaç gündür sürekli Cübbeli müşriğini paylaşmaktan sıkılmadın mı? 1 haftadır sabah akşam Cübbeli başka bir şey yok.Anlıyorum bu tarz müşrikleri ifşa etmek istiyorsun niyetin güzel ama sürekli farklı şekilde yeni ileti açarak paylaşmak bir yerden sonra sıkıyor.

Leprusal Çevrimdışı

Leprusal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

Belliki forumda yenisin ama yine de bir kaç konuya değinmek istiyorum.Kaç gündür sürekli Cübbeli müşriğini paylaşmaktan sıkılmadın mı? 1 haftadır sabah akşam Cübbeli başka bir şey yok.Anlıyorum bu tarz müşrikleri ifşa etmek istiyorsun niyetin güzel ama sürekli farklı şekilde yeni ileti açarak paylaşmak bir yerden sonra sıkıyor.
Çok tehlikeli adamlar değil mi ben de kendimi sorumlu hissediyorum ne yapayım toplumun çoğu cübbeli mahmut mevlananın peşinden gidiyor. İnsanlar bilmiyor ki gerçek yüzlerini bu isimlerin..

Evet yeniyim de kimse yapmayınca bu işleri bana düştü insanları uyandırmak.. Maalesef din kültürü hocaları bile hep bu cübbelinin mevlanın müritleri. Birinin de gerçekleri söylemesi gerekmez mi?

Şimdi okuyacağım konuyu teşekkür ederim. Ben sevmiyorum bu isimleri ama hadis söylediklerinde tabii araştırıyorum çünkü bazen doğruyu yanlışa karıştırıyorlar.

Papaz, haham filan müslümanları kandıramaz çünkü hemen savunmaya geçeriz ama bu sahte hocalar maalesef halkı kandırıyor.. :(

Bunu yapmazsam Allah beni de sorumlu tutar diye korkuyorum bildiğin halde neden insanları uyarmadın filan diye..

Bak ben de bilmiyordum bu adamların böyle olduğunu eskiden iyi insanlar sanıyordum da kitaplarını okuyunca ne berbat şeyler olduklarını gördüm. Belki beni de saptıracaklardı Allah korusun. İnsanları cehenneme sürüklüyor bunlar.

Leprusal Çevrimdışı

Leprusal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

O konuda bu hadisi bulamadım. Bu hadis Müslim hadisiymiş. O konuda Tirmizi’den bahsediyor. Buhari ve Müslim sahih hadis diye biliyorum ben, yanlışsam düzelt. Benim öerak ettiğim Kalemi Ala ve levhi mahfuz’un Peygamberimizin ilmi olduğuna dair sahih hadis. Arapça bilmiyorum maalesef bilsem cübbelinin orada arapça okuduğu şeyi yazardım sizde daha kolay anlardınız.

Müslim’de geçen hadis nedir bu konu ile alakalı?

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O konuda bu hadisi bulamadım. Bu hadis Müslim hadisiymiş. O konuda Tirmizi’den bahsediyor. Buhari ve Müslim sahih hadis diye biliyorum ben, yanlışsam düzelt. Benim öerak ettiğim Kalemi Ala ve levhi mahfuz’un Peygamberimizin ilmi olduğuna dair sahih hadis. Arapça bilmiyorum maalesef bilsem cübbelinin orada arapça okuduğu şeyi yazardım sizde daha kolay anlardınız.

Müslim’de geçen hadis nedir bu konu ile alakalı?
İlk kısımda palavralarını sıralıyor.Sonda bahsettiği hadiste Müslimde değil Tirmizi de geçiyor.Onu da tabi abartarak ekleme yaparak anlatıyor.

"Bunun üzerine elini omuzlarımın arasına koydu. Hatta onun serinliğini göğüslerimde hissettim. Derken semavat ve arzda olanları öğrendim."
Attığım linkte bahsedilen kısım burası o linkten bu kısmı incele.Orda hadisin sıhhati ve açıklamaları yapılmış.

Leprusal Çevrimdışı

Leprusal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İlk kısımda palavralarını sıralıyor.Sonda bahsettiği hadiste Müslimde değil Tirmizi de geçiyor.Onu da tabi abartarak ekleme yaparak anlatıyor.

"Bunun üzerine elini omuzlarımın arasına koydu. Hatta onun serinliğini göğüslerimde hissettim. Derken semavat ve arzda olanları öğrendim."
Attığım linkte bahsedilen kısım burası o linkten bu kısmı incele.Orda hadisin sıhhati ve açıklamaları yapılmış.
Orada sahih yazıyor o zaman Cübbeli doğru mu konuşuyor yani? :eek:

Leprusal Çevrimdışı

Leprusal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
@Abdulmuizz Fida abi bu konudaki videoyu inceleyip bize tam olarak bilgi verebilir misin? Bu adamın dedikleri doğru mu yanlış mı? Ben hiç sevmem de bunu(cübbeliyi), hadis deyince tam ilim sahibi olmadığım için bir şey diyemiyorum.

Levhi mahfuz ve Kalemi Ala’nın Peygamberimizin ilmi olduğuna dair Müslim de bir hadis var mı? Gerçekten tam anlayamadım. Bu adam bu videoda doğru mu konuşmuş yoksa yine yalan dolan mı?

Üst Ana Sayfa Alt