Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Deniz Baykal Istifa Etti !

• Konbuyu başlatan şeriatkılıcı
  • Başlangıç tarihi
Ş Çevrimdışı

şeriatkılıcı

Guest
Deniz Baykal istifa etti !

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, parti genel merkezinde hakkındaki iddialarla ilgili basın toplantısı düzenledi. Baykal CHP Genel Başkanlığı'ndan istifa ettiğini açıkladı.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''Bu bir kaset olayı değildir, komplodur'' dedi.
Baykal, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, ''günlerdir beklenen değerlendirmesini ve kararını açıklayacağını'' belirtti.

Baykal, şunları söyledi: ''Bu bir kaset olayı değildir, bir komplodur. Komplo, hukuk dışı, ahlak dışı bir tertip demektir. Bir komplo yaparken bazen haneye tecavüz edersiniz. Duvarlara, eşyalara gizli kameralar yerleştirirsiniz. Gizli çekimlerle insanların en korunaksız görüntülerini alırsınız, kesersiniz, biçersiniz, aktarırsınız, montaj yaparsınız çarpıtırsınız. Böyle yaparken de dünyanın her yerinde bütün dinlerin, bütün rejimlerin, bütün ahlak anlayışlarının güvencesi altında olan insanoğlunun mahremiyetine tecavüz edersiniz. Ağır haya ve utanç bunu yapanlar için anlamını kaybeder. İnsanların şerefleri onların umurlarında değildir. Önümüzdeki komployu gerçekleştirenler, bunu sapık oldukları için ya da ticari kazanç sağlamak için veya şantaj yapmak için düzenlememişler, siyaset yapmak için düzenlemişlerdir. Ahlaklarına, vicdanlarına uygun bir siyaset.''

Baykal açıklamalarını şöyle sürdürdü:
"Bu komplo son iki hafta içinde düzenlenmiş ve piyasaya sürülmüştür. Bu kara kampanyaya teslim olmayacağım bu hukuksuz ve ahlaksız komplo nedeniyle kimsenin beni sorgulamasına izin vermeyeceğim
ABD'den, Pensilvanya'dan aldığım üzüntü mesajlarının samimiyetine de inanıyorum. Çok ayıp ama diye başlayanlara da söyleyecek sözüm var. Ahlaksız ve hukuksuz komplolara itibar ederek bunları savunamazsınz. Komploculuğa hayat alanı açanlar çok ayıp, ama, diyenlerdir. Bu komplolara itibar edenlerin nereye kadar gidebileceklerini hep beraber göreceğiz.
Bu tablo karşısında ben de teslim olmayacağım. Kimsenin beni sorgulamasına izin vermeyeceğim. Eğer bunun bedeli varsa ve bu bedel CHP'den ayrılmaksa bu bedeli öderim. Benim istifa etmem kaçmak anlamına gelmez. Tam tersine meydan okumaktır. İstifa ediyorum: Bunun hedefi ben değilim, CHP'dir.

-zaman.com-

Moderatör tarafında düzenlendi:
H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
insanlarin atacaklari her adimdan evvel ,agizlarina koyacaklari lokmayi koymadan,agizlarina gelecek lafi cikmadan,yapacaklari sey zerre kadar ahi olsa yapmadan ALLAH celle celaluhu nun hukmune uyup uymadigini bilmesi ve ona gore hareket etmesi acisindan somut bir ornek...........ALLAH celle celaluhu boylelerin sayisini azaltir inseALLAH (celle celaluhu)..........

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ADam Suçunu Kabul Ediyor.ama Komplo Diyor..Zina Etmek Sanki Günah Yada Suç Değilmi Gibi