Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Deniz Baykal : Saadet Partisi ile koalisyon kurabiliriz ..

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Deniz Baykal : Saadet Partisi ile koalisyon kurabiliriz ..

Deniz Baykal sürpriz bir çıkış yaparak Saadet Partisi ile koalisyon kurabileceklerini söylemesi siyaset gündeminin yeni tartışması oldu. Saadet Partisi cephesi Baykal'a yeşil ışık yakarken, Bakan Arınç, Baykal'a hatırlatma yaptı ve uyardı...

Arınç, Deniz Baykal’ın “AK Parti ile koalisyon yapmaktansa Saadet Partisi ile koalisyon kurmayı tercih ederim” sözlerini değerlendirdi.
Deniz Baykal’ın AK Parti’yle olan husumetinden dolayı Saadet Partisi’ni öne attığını belirten Arınç, Baykal’ın koalisyon için üçüncü bir partiye ihtiyacı olduğunu ifade etti.

1973'de CHP ile MSP'nin kurduğu koalisyonu hatırlatan ve Baykal'ın da o dönem bakanı olduğu bu hükümetin tadını unutumadığını belirten Bakan Bülent Arınç şunları söyledi:

"UNUTAMAMIŞA BENZİYOR"

"Saadet Partisi’ni kendisine ortak seçmesi takdir edilecek bir davranıştır. Çünkü 1973’de, ben o günlerde il başkanıydım. Seçim sonuçlarında hiçbir parti hükümet kuramayınca CHP ile MSP Hükümet kurmuştu. Sayın Baykal da o hükümetin bakanıydı. O günkü hükümet tadını ve lezzetini halan unutmamışa benziyor.

"ÜÇÜNCÜ PARTİ LAZIM"

Hayırlı olsun ama iki ortak da yetmeyebilir. Bir başka ortağı da şimdiden düşünse belki çok daha iyi olacak. Bir siyasetçi için “ben koalisyon kuracağım ve onun ortaklarında birisi de filan olacaktır” demek bir güç değil onun zafiyet düşüncesidir.

"AK PARTİ'YE HUSUMETİ YÜZÜNDEN"

Sayın Baykal’ın bu tavrını sırf AK Parti’ye husumet açısında Saadet’i tercih ediyor diye anlıyorum.

Haber 7