Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru 'Doğruluk Öğretmeni' bildirilmeyen peygamberlerden biri olabilir mi?

A Çevrimdışı

AhmedElTurki

Üye
İslam-TR Üyesi
Antik yahudi ve erken hristiyan tarihi üzerine okumalar ve araştırmalar yaparken çok ilginç bir konuya rastladım.1900'lerin başında bulunan 'Ölüdeniz Parşomenleri' diye bilinen ve günümüzden yaklaşık 2200 yıl önce m.ö. 200 lü yıllarda 'Esseniler' adındaki küçük bir yahudi cemaati tarafından yazılan bu yazıtlarda 'Doğruluk Öğretmeni' adındaki bir zatın Tanrı tarafından seçilmiş ve kalbinde belirenlere göre doğru yolu göstermesi için 'Esseniler' adındaki bu küçük yahudi cemaatine gönderildiği ve kendisinden sonra gelecek olan bir peygamberi haber verdiği yazıyor.Bunun üzerine 'Esseniler' bu 'Doğruluk Öğretmeni' adlı Tanrı tarafından seçilmiş zatın haber verdiği peygamberi beklemeye başlıyorlar.
SubhanAllah.Ben bunu okuyunca aklıma direk olarak İsa Aleyhisselam geldi.Bunun üzerine 'Doğruluk Öğretmeni' adındaki zatın Tevrat İncil ve Kuran'da bize bildirilmeyen 124 bin peygamberlerden biri olabileceği ve Musa aleyhisselam ile İsa aleyhisselam arasındaki zamanlarda gelmiş peygamberlerden biri olabileceğini düşündüm.
Alemlerin Rabbi en doğrusunu bilir.Siz kardeşlerim bu konuda ne dersiniz ?

Üst Ana Sayfa Alt