Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Düzgün Fetva Alabileceğim Bir Site veya Yer Var mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T Çevrimdışı

taevhidicin

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Hayırlı günler..
Bu siteyi beğenerek takip ediyorum. Gerçekten hoş konular, sorular bilenlerce cevapsız bırakılmıyor.
Bu site dışında da istifa etmek istediğim bizzat fetva sorabileceğim yerler arıyorum bu siteye ek olarak.
Nureddin Hoca'nın Fetva Meclisi sitesine sorduğum sorular cevapsız bırakılıyor (hocanın yoğunluğu sebebi ile). Onun dışında güvenebileceğim bir siteye veya bizzat hocaya ulaşamıyorum..
sizler kime soruyorsunuz?
Nereler işimi görür?

Abdullah el Hanbeli Çevrimdışı

Abdullah el Hanbeli

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hayırlı günler..
Bu siteyi beğenerek takip ediyorum. Gerçekten hoş konular, sorular bilenlerce cevapsız bırakılmıyor.
Bu site dışında da istifa etmek istediğim bizzat fetva sorabileceğim yerler arıyorum bu siteye ek olarak.
Nureddin Hoca'nın Fetva Meclisi sitesine sorduğum sorular cevapsız bırakılıyor (hocanın yoğunluğu sebebi ile). Onun dışında güvenebileceğim bir siteye veya bizzat hocaya ulaşamıyorum..
sizler kime soruyorsunuz?
Nereler işimi görür?

ilimvecihad.com sitesi olabilir akhi, sorulara Kuran ve Sünnet ışığında ilmî cevaplar veriliyor

Sena Haydali Çevrimdışı

Sena Haydali

اللهم إني أسألك حسن الخاتمة.
Frm. Yöneticisi
ilimvecihad.com sitesi olabilir akhi, sorulara Kuran ve Sünnet ışığında ilmî cevaplar veriliyor
Maalesef ilimvecihad sitesini her firsatta kapatiyorlar.

Allah Fida abi'den ve ehlinden razı olsun hicbir soru cevapsiz birakilmadigi gibi internet uzerinden sorulara hizli ve ozenli cevab veren nadide insanlardan biri. Bunu bi yonetici olarak degil tarafsiz sekilde yorumluyorum.
Burda cevabini bulamadiginiz yahut sorunuza cevab verilmeyen hangi konu oldu da boyle bi konu acma geregi duydunuz ? Merak ettim dogrusu.

T Çevrimdışı

taevhidicin

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Aslında cevapsız bi sorum olmadı. geçenlerde açtığım bir konu vardı kufurden tövbe etmek ile alakalı. sanirim siz ( Sena Farisi) bi link ile cevap vermişsiniz. cevap yetersiz geldi. özelden Abdulmuiz abiye yazdim. net cevap alamadım. yoğun sanirim. bir de ozel mesajlarım silinmis cevap geldiyse de goremedim. sonradan rahatsız etmek istemedim....

Sena Haydali Çevrimdışı

Sena Haydali

اللهم إني أسألك حسن الخاتمة.
Frm. Yöneticisi
Sanirim sizde yogun vesveseli kisilerdensiniz.
Sordugunuz soruya verdigim linkteki cevap sorunuzun cevabi. Sayet o iste kalmakla kendinizi kafir goruyorsaniz isten cikin bu kadar basit. Tovbe etme kismiyla da ilgili verdigim linkte Fida abinin cevablari mevcud zaten.

Ozel mesajlar belirli araliklarla silinir dogrudur.

T Çevrimdışı

taevhidicin

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Sanirim sizde yogun vesveseli kisilerdensiniz.
Sordugunuz soruya verdigim linkteki cevap sorunuzun cevabi. Sayet o iste kalmakla kendinizi kafir goruyorsaniz isten cikin bu kadar basit. Tovbe etme kismiyla da ilgili verdigim linkte Fida abinin cevablari mevcud zaten.

Ozel mesajlar belirli araliklarla silinir dogrudur.

Cevabınız için teşekkür ederim. Konunun hassas oluşu beni bu konuda takıntılı yaptı belki de. Çünkü daha önce okuduğum bir yerde yani başka bir siteydi hatırlayamıyorum adını 'küfür anlaşmalar yaparak (küfür olduğunu biliyorsa anlaşmanın) bir işe başlayan o işten istifa etmedikçe tövbesi kabul edilmez ve iman edemez' ifadesi kullanılmıştı. Haliyle konu kafama takılıyor...

Verilen linkte de hata sonucu işlenen küfür amellerinden vs. bahsedildiği için kafam karıştı.

yine de teşekkür ederim...

toprak56 Çevrimdışı

toprak56

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamunaleykum
Kardeşlerim. Size tavsiyem şu; Her yemek yenmediği gibi önünüze gelen kişilerin kitapları ve fetvalarını okuyup kalbinizi vesvese ile doldurmayın. Din nasihattır. İlim öğrendiğiniz kişilere dikkat edin, ilim din demektir, din de erbabından öğrenilmelidir. 2-3 kitap okuyup, biraz Arapça öğrenmekle fetva makamı olunmuyor. Çok uzun süredir bu siteye üyeyim. Bu sitedeki kardeşlerin ehli sünnet üzere olduğunu idrak edenlerdenim. Elhamdulillah. Çok şeyi bu kardeşlerimizden öğrendik. Kalbimizde şüphe oluşuyorsa; Türkiye yaşayan ulemaların kapılarını çalabilirsiniz. Ör: Hüsnü AKTAŞ hoca, Mehmet Emin AKIN hoca ve diğer kıymetli hocalarımız... meseleleri çok uzatıp vesveseye düşmektense, ehli sünnet alimleri ile direk irtibata girmek en doğrusu olacaktır.
Selamunaleykum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt