Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Evlilik Psikolojisi

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bir kardeşim msnde bana forumda biri var güzel dua ediyor sende dua iste diye yazdıda : )

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
he anladım :)) bende benim msnde sandımda::)

Ederim kardes soyle ne istiyorsun evlenmki istiyorsun sende..:)

Allah sanada guzel ahlaklı imanlı es veya dileğine gore esler versin Allah senin sülbünden oyle nesiller getirsinki islamın yayılmasında öncü olsunlar....

Allah sana hem bu dünyada hem Ahirette güzellikler versin .

Allahumme Amin

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Yok ahi benim var elhamdulillah. Allah sizlere de daha güzel daha ahlaklısını nasip etsin.

ibni kayyım Çevrimdışı

ibni kayyım

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
AKHİLER inşeallah rabbim cennet hurileri ile evlenmeyi nasip eder....biz birbirimize dua etmeyi devam ettirelim bu ünutulmuş bir sünnet... bizim en büyük silahımız dua....Binlerce top ve tüfek, yapamaz asla, Gözyasinin seher vakti yaptigini. Düsman kaçiran süngüleri çok defa, Toz gibi yapar, bir müminin duası....esselamualeykum

tawh1d Çevrimdışı

tawh1d

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sahabe -Allah kendilerinden razı olsun- Peygamberlerinin (s.a.v.) yaptığı nasihati yapıyor ve onun sünnetine uyuyorlardı. Bazen bu hadisin nassını zikrederek bazen muhtevasına işarette bulunarak hadisle amel etme hususunda birbirlerine yol gösteriyor bazen ona aykırı davranmaktan birbirlerini uyarıyor bazen de başkasına evlenebilmesi için yardımcı oluyorlardı.

Abdullah b. Mes'ud'un sözü:

Said b. Mansûr Taberanî ve Ibnu Ebî Şeybe Abdullah b. Mes'ud'un şöyle dediğini naklederler: "Ecelimden sadece on gün kalmış olsa, bu on gün sonunda kesin olarak öleceğimi bilsem ve evlenebilecek imkanım olsa fitneye düşebilirim korkusuyla yine de evlenirim."

Üst Ana Sayfa Alt