Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Faizle Ödenen Diş Dolgularımı Çıkarttırayım mı?

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Soru :
Kenanborowicz :
Selamun aleyküm:
bundan bir buçuk ay önce amerikaya gitmeden once dişlerime dolgu yaptırdım dişlerimde 12 tane çürük vardı bir kismini aşiri curumustu ve acilen dolgu yapilmasi gerekliydi ben anneme dedimki anne dedim hastaneyle konusalim 2 hafta içinde amerikaya gidecez amerikadan turkiyeye gelmeden once dişlerim daha kotu olacak oyuzden dişlerim acilen hepsi dolgu yapilsin dedim ben amerikadaki hesabimdaki parami alip turkiyeye gelince hastaneye oderim dedim oğlum dedi hastaneden konuşayım dedi bir randevu almaya çalışayım dedi (ayrica bu hastane turkiyenin en önde gelen hastanelerinden ve oldukcada pahalı)sonra annem randevüye aldım dedi bende dedimki amerikadan gelince kendi paramla ödeyeceğim deyilmi dedim oda evet sen kendi paranla odeyeceksin dedi! ve dislerimi aniden dolgu yaptırdım,hepsini doktor saniyorum 4 günde tamamladı çünkü o hafta içinde amerikaya gidecektim ben ve 5 hafta kalacaktim neyse amerikaya geldik aradan 4 hafta zaman gecti ve turkiyeye gelmemize 1 hafta kalmisti geçen dedimki ben hesabimdan para çekeceğim diş dolgusu yaptırdım kendi paramla odeyecegimi demistim dedim anneme. sonra annem dediki oğlum dedi ben benim banka hesabimdaki paramla odedim senin para odemene gerek kalmadi dedi anneme dedimki anne neden bunu yaptın dedim ben sana amerikadan parayi turkiyeye getirip odeyecegimi demistim dedim ben dedimki senin bankana faiz! işliyor dedim benim dişlerime yapilan dolgularin bir kismi faiz le ödendi dedim aman allahim dedim suan ne yapacagim ben bu konuda çok titiz olduğumu daha onceden biliyordun dedim annem dediki oğlum dedi eğer ben bankamdaki paramla odemeseydim diş dolgunu yapmayacaklardi dedi sorum şu hocam yukardada belirtigim gibi diş'lerimi yapılan dolguların bir kısmı annemin faiz isleyen banka hesabindan yapildi ve benim haberim yoktu yani bir kismi faizle ödendi şuan bu konuda neler yapmalayim. yemek yerken Bismillah diye başlamaya korkuyorum çünkü yiyeceğim yemekleri faizle ödenmiş diş dolgularla çiğneyeceğime göre dinden dönerim korkusu yaşıyorum arti bunun bana bir vebali varmı vebali günahı varsa bu vebalden kurtulma yollari nedir hocam kafama çok takiliyo bu konuyu bazen düşünüyorum diş dolgularimi yeniden kazıtıp yeniden dolgu yaptırmayı dusunuyorum ama şunu da izah edeyim yapılan dolgularin bir kaç tanesi çok kritik noktalara yapıldı yani kanal tedaviden kıl payı kurtuldu eğer yeniden kazitirsam bir bir kaç dişimi kaybetme olasiligim var.ayrıca bir yandan gene buyuk masraf odeyecegim şuan ne ler yapmalıyım hocam ayrıca ben çok fazla takinti yapan biriyim kafamdan atamiyorum diş dolgularim faizle ödendiği icin yani mutsuzum bu konu beni aşırı mutsuz ediyor şuan neler yapmalıyım cevapi sizden bekliyorum

Aleykum selam we rahmetullah
Kardeşim, bundan dolayı size bir sorumluluk yoktur. Ayrıca iradeniz dışında gelişmiş, annenizi faiz konusunda ciddi ikaz ediniz.

Silinen Konu Eklendi

Üst Ana Sayfa Alt