Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Gelin, Bir Radyo Kuralım

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hamd Allah'a, salat ve selam peygamberine S.A.S olsun.

Selamunaleyküm akhiler.

Biz ehlisünnet ehli selef insanları, koskoca bir okyanusta deniz köpükleri gibi azınlıktayız. Kimimiz avrupada, kimimiz orta doğuda, kimimiz türkiyenin farklı illerinde... Dini yaşantılarımızda birçok hata görürsünüz, ihlaslı değiliz, takvadan uzağız. Ama birbirine kenetlenmişçesine birbirimizi severiz, uzakta olduğumuz zaman birbirimizi çok özleriz. Allah'a yemin olsun ki sizi ve sizin gibi kardeşlerimi sevmemin en büyük nedeni Allah sevgisidir. Siz Rahman'a inanıyorsunuz ya ben de inanıyorum, siz Allah'ı seviyorsunuz ya ben de sizin sevdiğinizi seviyorum ve bir bid'at gördüğünüz zaman kalbiniz hiddetle çarpıyor ya işte benim de kalbim hiddetle çarpıyor. Allah sizin emeklerinizi boşa çıkarmasın. Allah beni güzel bir ölümle öldürsün ve amelimi tarafından kabul etsin. Allah beni güzel bir şehadetle rızıklandırsın. Allah sizi de güzel bir ölümle öldürsün ve ancak sizi şehid olarak kabul etsin.

Çoğu zaman kardeşlerimiz derneklere gidiyorlardır, derneğe gidernler ya da hiç derneklere gidemeyen kardeşlerimizin boş zamanının güzel bir şekilde değerlenmesi için bir dinlence olması çok güzel olur kanaatindeyim. Bunu en güzel bir radyo kurarak gerçekleştirebiliriz. İnternet üzerinden radyo kurmak fazla maaliyetli olmamakla birlikte fazla da zor değildir. Aslında asıl iş radyo kurmak değil, aslı iş böyle bir niyetimiz olsa özellikle bu forumun üstadları ve konularında uzman kardeşler böyle bir şeye destek verirler mi? Bir radyonun kurulması olayı çok farklı bir boyuta taşıyacak kanaatindeyim.

Bu konudaki görüşlerinizi varsa yeni önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Allah hepinizden tek tek razı olsun ve sizi ummadığınız bir şekilde sevindirsin.

Selamunaleykum...

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
internet radyo olursa guzel olurdu
ama bi bilgim yok nasil yapilir
Allah bereketli eylesin

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi ben kurar, masraflarınıkarşılarım inşallah.

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhi sonra ne yapmak lazim?
bi seyler yayinlamak ve neler sonra yapilmali?
Rabbim ecrini versin

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi işte asıl mesele orada.

Yayıncı nasıl bulacaz. Bu konuda tecrübeli akhiler lazım. Mesela bu forumun yöneticilerinden akhiler bize yardımcı olabilirler.

Özellikle bant yayınlarımız biraz çoğalırsa çok güzel bir arşivimiz olur ve böylece kesintisiz yayın yaparız 24 saat boyunca.

İlk başta beta olarak günün belirli saatlerinde yayına başlarız. Daha sonra bu biraz rayına oturunca ve arşivimiz çoğalınca yayın saatlerini çoğaltırız.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hatta abdulmuiz fida akhinin fıkıh dersleri

!islam4ever akhinin makaleleri

ve samanpan akhinin espirileri

bence bunlarla ilk başta başlanabilir. Daha birçok yetenekli kardeşimizin yeteneğini de katmadık işin içine.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sağlıklı bir şey isteniyorsa öncelikle bir kiralama gerekecek, yanlış bilmiyorsam ayda 20 lira civarı falan radyo hosting kiralaması yapılıyor. hadi bu bi şekilde halledildi diyelim düzenli uğraşabilecek günlük en az 1-2 saatini ayırabilecek gönüllü dj ya da dj ler lazım. faydalı bir şey olabilir dediğin gibi, fakat ilgilenen olursa büyür bu iş yoksa adımların birinde takılır kalır.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sağlıklı bir şey isteniyorsa öncelikle bir kiralama gerekecek, yanlış bilmiyorsam ayda 20 lira civarı falan radyo hosting kiralaması yapılıyor. hadi bu bi şekilde halledildi diyelim düzenli uğraşabilecek günlük en az 1-2 saatini ayırabilecek gönüllü dj ya da dj ler lazım. faydalı bir şey olabilir dediğin gibi, fakat ilgilenen olursa büyür bu iş yoksa adımların birinde takılır kalır.

Kurulum ve masraf kısmını geçecek olursak ilk başta bant yayınları yapalım inşallah diyorum. Çünkü ilk başta bazı taşları oturtmamız zor olur. Bant yayınlarıyla belirli saatlerde yayın yapılır. Boş zamanlarda da neşidler çalar.

Sonra baktık ki allahın yardımıylla iyi ilerliyor, o zaman canlı yayın ve daha sonra ana haber bültenleri gibi...

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
allah hayrını versin kardeş ana haber bülteni :) inşallah.. ilgilenirsek olur, sen başlatırım diyorsan yönetim de en azından onay verse bant yayınını ayarlayacak kadar vakit ayrılsa yeterlidir başlangıç için.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Güzel bir düşünce.Destekliyorum.Katkı sağlarım.

Tamam o zaman akhi seni yazıyorum bir kenara. Sana çok iş düşecek.

İlk başta kitap seslendirmelerini sen yaparsın.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Tamam o zaman akhi seni yazıyorum bir kenara. Sana çok iş düşecek.

İlk başta kitap seslendirmelerini sen yaparsın.

vur dedik öldürdün.

Program belirledikten sonra uygun olan işlere destek veririm inşaallah.Öncelikle karar verme ve ekip hazır olduktan sonra 2. aşamaya geçeriz.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Bu sene çok gezemedim basma yarama.7-8 il anca dolaştık zaten.Ramazan bitsin başlayayım gene.Kayseride bir mantı yiyip ikram ederim radyodan sana.

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
radyodan ne ikram edecen. utanmasan resmini gönderirim diyecen he. kayseri yakın gelirim de mantı sevmem.

Üst Ana Sayfa Alt