Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Gerçek Siyah Bayraklılar El Kaide mi?

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
taliban gibi :)

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
horosandan çıkacak olan siyahsancaklılar. bana göre (sadece tahmin) taliban. el kaide talibana biatlıdır.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
şeyh enver el evlaki'den ben horosanı afganıstan olarak duydum ama :)

ahmet yasir Çevrimdışı

ahmet yasir

Üye
İslam-TR Üyesi
Rasûlullah(s.a.v) s.a.s buyurdu ki:

horasan'dan ( Afganistan ile Pakistan arasındaki bölge'den)siyah bayraklilar çikar, ve ilya'ya (kudus'e) kadar onlerinde bir şey tutunamaz."

( ebu hureyre r.a)

"horasan ( Afganistan ile Pakistan arasındaki bölge) hiyetinde gelen siyah sancaklar gordugunuzde onlara katilin."

(hz. sevda r.anhuma)

ben şimdi katılmak istesem nasıl katılabilirim kar sürünerek bile olsa onlara katılın diye hadis var ama nasıl katılabiliriz ki

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

horasan'dan ( Afganistan ile Pakistan arasındaki bölge'den)siyah bayraklilar çikar, ve ilya'ya (kudus'e) kadar onlerinde bir şey tutunamaz."

( ebu hureyre r.a)

"horasan ( Afganistan ile Pakistan arasındaki bölge) hiyetinde gelen siyah sancaklar gordugunuzde onlara katilin."

(hz. sevda r.anhuma)

ben şimdi katılmak istesem nasıl katılabilirim kar sürünerek bile olsa onlara katılın diye hadis var ama nasıl katılabiliriz ki

kardeş o hadis malheme için diye biliyorum.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şeyh usamenin videolarını baştan yeniden izleyin derim.
Ben ilk izlediğimden beri bu konu başlığı hep aklımdadır.
ALLAH ım geç kalanlardan eyleme. Amin

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bayrağı siyah olan El kaide'dir.Taliban'ın videolarında beyaz görünüyor.Bunun yanında Horasan Afganistan'ın tamamıdır.Dışa da taşmıştır tabi.
Khurasan_and_Afghans.jpg

_____________________________________________________________________________________________________________
Khurasan_Ancient_Boundaries_-_Kurasan_e_Buzurg_or_Greater_Khurasan.jpg

Aynı zamanda Hz.Mehdi'nin bayrağında halka olacağına dair de hadis vardır.

"Peygamberin softan bayrağı ile çıkacaktır.O bayrak dört köşeli olup dikişsizdir.Rengide siyahtır.Onda bir hicr (hale yani daire/halka) bulunur.(Ali bin Hüsamettin muttaki,Celalaettin Suyuti'nin tasnifinden hadisler)

islamic_state_of_iraq.jpg

Flag_of_al-Qaeda_in_Iraq.svg

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mevcut Siyahsancaklılar çıkmamıştır..ama hali hazırda mevcut siyahsancaklılar arasından çıkabilir..zira gerçek siaysancaklılar ortaya çıktığı zaman Mehdi a.s.aralarında olacaktır ve ilk biatlar ona yapılacaktır..işte bizlere sürünerek olsa onlara katılın hadisinde belirtilen siyahsancaklılar onlardırki..şu anda onlarda yoktur..zira SİYAHSANCAKLILARIN çıkışı kıyametin büyük alemetlerindendir..

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mevcut Siyahsancaklılar çıkmamıştır..ama hali hazırda mevcut siyahsancaklılar arasından çıkabilir..zira gerçek siaysancaklılar ortaya çıktığı zaman Mehdi a.s.aralarında olacaktır ve ilk biatlar ona yapılacaktır..işte bizlere sürünerek olsa onlara katılın hadisinde belirtilen siyahsancaklılar onlardırki..şu anda onlarda yoktur..zira SİYAHSANCAKLILARIN çıkışı kıyametin büyük alemetlerindendir..
bu kadar eminsin yani.