Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Gülen Ipleri Kopardı

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gülen'den çok sert dershane açıklaması!Dün basında yere alan dershaneler kapanıyor haberinden sonra Fethullah Gülen, dershanelerin kapatılması konusunda çok sert açıklamalarda bulundu.
Fethullah Gülen son sohbetinde dershanelerin kapatılmasıyla ilgili kanun taslağı ile alakalı değerlendirmelerde bulundu.

MUSİBETLER KARŞISINDA DİŞİNİ SIKIP SABRETMELİ

Siteden yapılan açıklamada; Zaman gazetesinin yayınladığı, dershaneleri kapatmaya yönelik "Eğitime darbe planı" taslağına Gülen'in ‘Musibetler karşısında dişini sıkıp sabretmeli’ dediği öğrenildi.Ayrıca Gülen’in çok üzülmekle beraber haber duyulur duyulmaz “hâcet namazı” çağrısı yaptığı belirtildi.

Fethullah Gülen, "Mümin sarsılabilir ama devrilmez, meseleye öyle bakmak lazım." ifadelerini kullandığı açıklandı.

HÜSEYİN GÜLERCE ZEHİR ZEMBEREK

Yazısının finaline koyduğu parağraf herşeyin özeti oldu. Hükümet ile cemaat arasındaki iplerin koptuğunun ilanı gibi yazı... (TIKLA / OKU)

Özellikle sosyal medyada yapılan paylaşımlara dair söylenen "Bir tane öğretmen arkadaşımızın bile, dershaneler kapanırsa ne iş yaparız gibi hiç bir endişesi yok. Arkadaşlarımız kaygısı yok." şeklindeki sözler üzerine Gülen şu çok önemli tespitlerde bulundu:

BUNLAR CENNETİN KAPILARINI BİLE KAPAMAK İSTEYEBİLİRLER
"Teşekkür ederim, demek ki oturmuş arkadaşlar. Hizmet duygusu düşüncesi itibariyle, elmacık kadar dalya olmuş. Cennetin kapılarını bile bunlar kapamak isteyebilirler. Bunlar girmesinler biz girelim, en azında önce biz girelim. Bunların zaten girmeye hakkı yok diyenler çıkabilir. 60 ihtilalinden bu yana onu da gördük tokadını yedik, 70 darbesini gördük tekmesini yedik. 80 darbesini gördük onunda çiftesini yedik. Hepsinden bir şey yedik. Fakat tekme atan tokat atan çifte atanın şimdi hesapları görülüyor. Biz yapmadık onu, kader hüküm verdi ve kaderin o mevzuda figürü olarak kullandığı insanlar, onları öyle yaptılar. Bana dokunan bir yanı vardı, yaşlı başlı adamlar böyle orada hesap verince ciğerim yanıyor benim. Elimden bir imkan olsa ben onların hepsine serbestsiniz derim. Ne var ki birileri onları planlıyor, yapıyor, 'Topuklarını birbirlerine vurdu. Karşımızda dimdik durdu bu adamlar. Bunlara bunu dedirttik.' diyorlar bir taraftan kapalı kapılar ardından diyorlar, fakat bir taraftan da camia onu sanki bir kısım elamanlarına yaptırtıyormuş gibi onlara fısıldıyor. Bir taşla iki kuşu vurma gibi bir nifak hareketi içinde bulunuyorlar. Bana yakışmayan şeyler ama müsadenizle bu kadarını da söyleyeyim."
İşte sitede paylaşılanlar:
Sevgili dostlar,
Dershanelerin ve ücretsiz okuma salonlarının kapatılmasına ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan bir kanun tasarısının gece Meclis’ten geçirileceğine yönelik haber yüreğimize hançer gibi saplandı.
Ülkemizin geçirdiği değişik darbe dönemlerinde de benzer plan ve entrikalar görülmüştü; fakat, onlar, dindarlara karşı husumetini açıkça ortaya koyan insanların eliyle olmuştu.
Bu defa her fırsatta “kardeş” olduğunu söyleyen, aynı safta yer tutan ve hizmet erlerinin yüzüne gülen bazı kimseler tarafından bir kısım planların yapıldığı ve uygulamaya konulacağı yazılıp çiziliyor.
Biz, müminlerin bu kadar kötülük yapabileceklerine ve garazlara bina ettikleri icraatla milletin geleceğine kastedebileceklerine inanmak istemiyoruz. İnanmak istemiyor ve hala “Bu işte bir yanlışlık var!” diyoruz.
Bununla beraber suret-i hak perdesiyle işlenen bu haksızlık ve zulüm karşısında üzüntümüzü bastırmakta zorlanıyoruz.

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
samanyolu haberin attığı manşetlere bakın :D

Skandal! Böylesi Türkiye'de ilk kez görüldü

Skandal! Böylesi Türkiye'de ilk kez görüldü Haberleri, En Son Haber || Samanyolu Haber

Minik Damla, muhtaç öğrencilerin sesi oldu!

Diyarbakır'da tamamen ücretsiz olarak gönüllü öğretmenlerden ders alan kız öğrenciler ücretsiz etüt merkezlerinin kapatılması sonucu yaşıtlarından geri kalacaklar. Bu etüt merkezleri olmazsa istedikleri okulları kazanamayacaklarını düşünen öğrenciler bu okuma salonlarının kapatılmasıyla okul notlarının

Mehmet Altan'dan dershane düzenlemesine sert çıkış

14 Kas 2013 18:03 Samanyolu Haber

Mehmet Altan'dan dershane düzenlemesine sert çıkış: Akıl ve mantıkla alakası olmayan bir düzenleme...

Dershaneleri kapatma kararı Sosyal Medya'da gündem oldu

Dershaneleri kapatma kararı Sosyal Medya'da gündem oldu Haberleri, En Son Haber || Samanyolu Haber

Türkiye'de dershaneler kapatılırken dünyada durum nasıl?

• "Avrupa Birliği dahi dershanelerin gerekliliğini kabul etti."
  • Avrupa ülkelerinde dar gelirli ailelere dershane desteği, devlet eliyle sağlanıyor.
  • ​Japonya, İsrail, Yunanistan ve ABD'de özel dershane türü kurumlar var."

Türkiye'de dershaneler kapatılırken dünyada durum nasıl? Haberleri, En Son Haber || Samanyolu Haber

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Türk dini lider fethullah gülen ılımlı bir sufi İslamı destekliyor.Gülen devletin İslami yasayı dayatmasına karşı çıkıyor ve çoğu İslami düzenlemelerin insanların özel yaşamlarını ilgilendirdiğine ve sadece küçük bir bölümün yönetimi ilgilendirdiğine işaret ediyor.Onun inancına göre devlet İslami yasayı dayatamaz.Çünkü din kişisel bir mesele.Herhangi bir dinin gerekleri bütün topluma dayatılmamalıdır.Gülen düşüncelerini hristiyan ve Yahudilerle diyalog ve onlara tolerans olarak genişletiyor.İstanbul ekümenik yunan Ortodoks Patriği Bartolomeos ile iki kere görüştü papayı 1998 yılında roma da ziyaret etti ve israilden bir haham tarafından ziyaret edildi.
Gülen islamla demokrasinin uygunluğuna vurgu yapıyor ve cumhuriyetçiliğin ilk İslam konseptlerinden şuraya benzediğini kabul ediyor.Gülen herhangi otoriter bir rejimin düşünceleri sıkı bir şekilde kontrol etmesine karşı çıkıyor ve Suudi Arabistan ve iran rejimlerini eleştiriyor.Türklerin anladığı ve deneyimlediği İslam anlayışının diğerlerinden özellikle araplardan farklı olduğunu savunuyor.Anadolu islamının toleransa dayandığını ve sert sınırlamaları ve fanatizmi dışladığını yazıyor
Bulent Aras- Omer Caha, “Fethullah Gulen ve Onun Liberal ‘Turk slam’ Hareketi,”MERIA Journal, Vol. 4, No. 4, Aralık 2000 (ILIMLI İSLAM AĞLARI KURMAK RAPORUNDAN-RAND CORPORATION-YAHUDİLERİN YÖNETTİĞİ ABD DÜŞÜNCE KURULUŞU)

Liberaller cemaati sonuna kadar savunacaktır

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İmam hatipli bir Başbakan’ın gönlü buna nasıl razı olabilir?
samanyoluhaber

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
fethullah-gulen2.jpg

Gülen'in yüreğine hançer gibi saplandıFetullah Gülen, Hükümetin yeni hazırladığı kanunla kendisine bağlı dershanelerin de kapatacak olması sebebiyle çok sert bir bildiri yayınladı.

Fetullah Gülen’in herkul.org’da yayınlanan ’391. Nağme: Eğitime Darbe Planı’ başlıklı mesajında, Gülen mecliste devam eden dershanelerin kapatılmasına yönelik yasa teklifini eleştirdi. ABD saati ile öğlen saatlerinde yayınlanan açıklama TR saati ile geceyarısını denk geldi.
Açıklamada Hükümet'ten mücrimler (suçlular) olarak bahsedilirken üzüntüsünü bastırmakta zorlandıkları ifade edildi.
Fetullah Gülen Cemaatinin 28 Şubat darbesi sonrasında kurulan Bülent Ecevit Hükümeti'ne verdiği destek İslami camiada çokça eleştirilmiş, "dindarların üzüntüsüne ortak olmak yerine darbecilerin safında yer almakla" suçlanmışlardı.
İŞTE O AÇIKLAMA:
Sevgili dostlar,
Dershanelerin ve ücretsiz okuma salonlarının kapatılmasına ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan bir kanun tasarısının gece Meclis’ten geçirileceğine yönelik haber yüreğimize hançer gibi saplandı.
Ülkemizin geçirdiği değişik darbe dönemlerinde de benzer plan ve entrikalar görülmüştü; fakat, onlar, dindarlara karşı husumetini açıkça ortaya koyan insanların eliyle olmuştu.
Bu defa her fırsatta “kardeş” olduğunu söyleyen, aynı safta yer tutan ve hizmet erlerinin yüzüne gülen bazı kimseler tarafından bir kısım planların yapıldığı ve uygulamaya konulacağı yazılıp çiziliyor.
Biz, müminlerin bu kadar kötülük yapabileceklerine ve garazlara bina ettikleri icraatla milletin geleceğine kastedebileceklerine inanmak istemiyoruz. İnanmak istemiyor ve hala “Bu işte bir yanlışlık var!” diyoruz.
Bununla beraber suret-i hak perdesiyle işlenen bu haksızlık ve zulüm karşısında üzüntümüzü bastırmakta zorlanıyoruz.
Ne var ki her zamanki gibi muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi imdadımıza yetişiyor; istikamet yolunu gösteriyor.
Muhterem Hocamız kendileri de çok üzülmekle beraber haber duyulur duyulmaz “hâcet namazı” çağrısı yaptı. Biz de “Allah’ın bitirdiğini kimse bitiremez ama hâcet namazı kılmalı ki müminler münkirlerin dahi sakınacağı zulme girmesin.” diyerek duaya sarıldık. Duaya sarıldık zira, inanıyoruz ki hazımsızlık ateşini söndürecek ve basiret lütfedecek sadece Allah’tır; zâlime de mazluma da bir ferec vesilesi hâcet namazıdır. Meselenin makuliyet üzere bina edildiğini görseydik, aklî ve mantıkî argümanlar sıralamanın faydalı olabileceğini düşünürdük; fakat, mevzu şeyâtîn-i ins ü cinnin tesvîli olunca, dua dua yakarmak ve “Allah kalbleri ıslah eylesin” demekten başka çare kalmıyor. Bu mülahazalarla hâcet namazına devam etme ve dostlarımızı da buna yönlendirme kararı aldık.
Bu duygu ve düşüncelere uygun bir nağme hazırlamak üzereydik ki muhterem Hocamız 20 dakika kadar sohbet etti ve “Eğitime Darbe Planı” ile alakalı mütalaalarını anlattı.
Kıymetli Hocamızın yorumunu merak eden sizleri daha fazla intizar içinde bırakmamak için özetlemeyi bile beklemeden bu çok çarpıcı açıklamayı arz ediyoruz.
Hürmetle…

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Çok mutluyum. Belam taguta, tagut belama...

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rte sapitti. Kasimpasaliyiz. Eli masaliyiz.
Bu adam geziden sonra kontrolunu kaybetti. Herkese dikleniyor.
Degistirmedigi tek davranisi cihad edenlere terorist demeye devam etmek.
Rte turkiyede kaos a oynuyor. Yada macbur birakiliyor.

Ekonomik kirilma ( kriz, devaluasyon) ya hazir olun. 2014 ocak subat aylarina kadar kriz cikma ihtimali cok yukseldi.
bundan boyle enteresan sansasyonlarin havada ucusmasini bekliyorum.
Turkiyede sicak gunler basladi

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunun bir tiyatro olduğuna inanıyorum,perde arkasında başka hesablar vardır,sadece milleti büyle şeylerle meşgul edecekler bir süre..

A Çevrimdışı

Abu Adem

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bunun kanalındaki bir haber programında "Eğitime Büyük Darbe" diye başlık atmışlar. Oysa bunların derdi eğitim değil para basan dershaneleridir. Dershaneler kapanırsa para muslukları da kapanır. Vara yoka ağlayan sümüklü feto şimdilerde de "gitti paracıklar" diye ağlıyordur.

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Herkesin bir hesabi vardir birde ALLAH azze ve cellenin bir hesabi var.

Muslumanlarin gucu yetmeyince bu itikad bozuculara ,kendi aralarinda kavga edirip pisliklerini insanlara gosteriyor , yiyin birbirinizi beter olunnnn

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Çok mutluyum. Belam taguta, tagut belama...
Sonra hepsi bize gelmesin abi? ;)

birşey söyleyeyim inşaallah

sene 99 28 şubat imam hatiplileri silindir gibi ezerken üniversiteye hazırlanmaya gidelim dershaneye dedik,çemberlitaş fem e gittik bir arkadaşla,müdürü imam htiplileri almıyoruz defiğinde bugünleri görrmüydük diyorduk ya rabbi,Allah bir zalime bir zalimi musallat kıldı işte

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ABD Tayyibe tekmeyi vurdu vuracak. Bunun en büyük kanıtı bu olay. CHP/Kılıçdaroğlu/Sarıgüle bir yakınlaşma var.. Kılıçdaroğlu Fethullah'tan hocaefendi diye bahsediyor.. Sarıgül'de sürekli ABD 'ye gidip geliyor. Doğu Perincek'in partisi İşçi partisi sürekli CHP ve kılıçdaroğlunu eleştiriyor... Neler olacak İlerde göreceğiz.

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu yaz başı mısır darbesi olmadan 2-3 gün önce cemaat içindeki bir arkadaşımla oturup sohbet etmiştik.Ben ona mısıra dikkat et demiştim.Darbe oldu.O da bana cemaat-akp arasında mit olayından sonra ipler koptu demişti.Adamlar yavaş yavaş tayyipi kötülemeye başladılar.Eminim bunlar tayyipi kötüleyecek ve cemaatteki herkes de inanacak demişti.Hepsi tabiri caizse koyun gibi peşlerinden gidecek demişti.O anki mimikleri aklımdan gitmiyor vallahi her denilene inanacaklar şimdi göklere çıkardıkları tayyip birden öcü olacak diye bastıra bastıra söylemişti.Zaten mit olayından sonra sürekli tasfiye oluyorlar her yerden demişti.Cemaat şimdi bu dershane olayını fırsata çevirip bu planını daha rahat devreye koyuyor.Olay bundan ibaret.Yani akp cemaate karşı bir plan yürütüyor olabilir ama cemaat de hükümete karşı bir plan yürütüyor.Bu tepki spontane verilmiş bir tepki değil.İpler çoktan kopmuştu.Bu cemaat ya elini kolunu sağa sola çok uzattığı için ya da yabancı istihbarat teşkilatları ile gizli ilişkileri olduğu için yok ediliyor.Bana ikincisi gibi geliyor.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bana da ikincisi gibi geliyor.
Ben suna da ihtimal veriyorum. Gerek turkiye gerek dunya , icinde bulundugu bircok durum acisindan buyuk restlesme ve buyuk hamleler yasiyor. Ben her iki tarafin da elinde etkili kozlari oldugunu ve henuz bunlarin kullanilmadigini dusunuyorum. Rte nin hamlelerine baktigimda dozun yükseldiğini , koseye sikisan birini görüyorum.
Bundan sonrasinda rte yi cokertecek sansasyonel haberler bekliyorum.

Bati tarafindan turkiyeye dogru baktigimda ise durum cok daha net algilaniyor. Rte istenilenleri verdi. Bir zamanlarin isbirlikcilerini ortadan kaldirdi. Masa gorevini gordu. Ekonomi ve sosyal hayatta emperyalizme kapikari acti. Islama karsi yurutulen savasta ikili oynayarak bati lehine hareket etti. Ben daha once de soylemistim burda. Rte nin biletinin kesildigi gun; tv de haberlerde golan tepelerinde mucahitlerin adinin gectigi, sonrasinda israil jetlerinin suriye ye girip bir tesisi bombaladigi gundur. Reyhanli, gezi taksim, hamlelerinin savunmasi alevi acilimi, cemevi cami acilimi ve simdi de barzani ve kurdistani selamlamadir.
Tatmin olmayan batiya gosterilen sopa; son gunlerdeki basortu, meclise basortu girmesi, dersaneler...
Tum bunlar bana gore tc nin ic olaylari degil, ucu Aksa ya dayanan hir dizinin halkalaridir. Bu halkada isi biten rte diger emsallerinin kaderine sürükleniyor.

Rte yapacagini yapti. Yukselen kibiri ve diktator egosuyla beraber bundan sonraki hamlelerinin su karakterde olmasini bekliyorum. BENDEN SONRASI TUFAN!!! Zira bundan baska bir secenegi de kalmadi gibi gorunuyor.

Hem disarida emir verenler, hem iceride yeni koleniz ben olayim havasinda olanlar, hem de su anki koleler... hepsi bu tufani icten ice sabirsiLikla istiyorlar aslinda.
Karamsar bir tablo diyebilirsiniz. Ama bu ulkede 1 gecede nelerin degistigini yasadik defalarca
Kapitalizm içinde yasiyorsaniz. Kazanmaniz uzun sureler alir. Ve bir gexede 10 yilda kazandiginizi kaybeder, sonra yeniden kole olmaya can atarsınız.
Bolgede yasanan islamin cihad yoluyla ilerleyisi, Aksanin durumu bu denklemin vazgecilmez etkenleridir. Ortadogu kafkasya ve afrikada cihadin artisi ve basarilari dunyadaki taslari oynatmaya devam edecek gibi gorunuyor. Ve suriyede zaferin belirginlesmesi, zafer ile biten savasin ardından olabilecekleri cok iyimser sekilde hayal ediyorum.

hasanyldrm Çevrimdışı

hasanyldrm

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Öncelikle son 3 yorum yazan ahinin de yorumlarına katılıyorum.Herşeyin en iyisini ALLAH azze ve celle bilir.ABD RTE ve FG'nin birinden birini tercih edip,birinden birini silmesi gerekiyordu.Son 3-4 ayda gelişen olaylar da gösteriyorki; ABD RTE'yi silmeye karar verdi.Çünkü neden FG Amerikada elinin altında, onu rahatça kontrol edebiliyor,çünkü onu orada ehlileştirmiş.Ama RTE'yi 15.000 km öteden kontrol edemedi.Dikkat edin son 6 ayda ABD kaç defa Dişişleri Bakanını,İstihbarat örgütlerinin başkanlarını,savunma bakanını ankaraya gönderdi.Sebebi ney biliyor musunuz; RTE'ye ayar vermek,Ayağa denk al,kendine çeki düzen ver demek.Peki ABD RTE'ye neden ayar vermek ister?Orası önemli işte.RTE her ne kadar Suriye'deki cihada açıktan destek vermese de, el altından destek verdi.Türkiyeden silahların Suriyedeki mücahidlerin eline geçmesine göz yumdu.Türkiyeden mücahidlerin Suriyeye geçişine TSK RTE'nin emriyle göz yumdu.Eeee,tabii ABD ve onun yerli ve yabancı ajanları da saf değil ya; bu durumu her fırsatta ABD'ye ispiyon ettiler.Ondan ABD defalarca RTE'yi uyardı Suriyedeki cihada destek verme diye.Dikkat edin RTE bu durumdan kendini soyutlayıp kendini temize çıkarmak için karşı cepheye destek veriyormuş gibi münafıkane bir tavır içine girdi.Ne yaptı bundan 2 ay önce;Ankarada PYD'nin başkanı Salih Müslimi ağırladı.Bi anlamda dediki ABD'ye; BAK BEN NUSRAYA DESTEK VERMİYORUM,NUSRANIN DÜŞMANLARINI BİLE ANKARADA AĞIRLIYORUM.Tabi RTE ne yaptıysa ne ettiyse ABD'ye kendisinin cihada destek vermediğine inandıramadı.Dikkat edin son bir hafta 10 gün içinde şu söylemlere girdi; BİZ KESİNLİKLE NUSRAYA DESTEK VERMİYORUZ.Ne yaptıysa ne ettiyse inandıramadı kendini karşıt cepheye.En sonunda ABD ve FG; RTE'nin ipini çekmeye karar verdi.RTE de dersaneleri kapatarak FG'nin para musluklarını kapatarak FG'nin ipini çekmeye karar verdi.Ahiler bekleyip görmek gerekiyor.Şu dakikadan itibaren kılıçlar çekildi.Tabi herkesin bir planı var.Allah(s.w.t.)nın da bir planı var.Önümüzdeki günler çok şeylere gebe.Bekleyip görecez inşallah.Tabi bu arada farkındayız ahinin dediği gibi de Suriyedeki cihad da bereketlendi Allah'ın izniyle.Bu bereketlenme de ABD'yi kudurtuyor.Tabi bu dakikadan sonra kıyametin büyük alametleri çıkacak gibime geliyor.Melhame-i Kübra yakındır ahiler Allah'ın izniyle.RABBİM en iyisini bilendir.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Öncelikle son 3 yorum yazan ahinin de yorumlarına katılıyorum.Herşeyin en iyisini ALLAH azze ve celle bilir.ABD RTE ve FG'nin birinden birini tercih edip,birinden birini silmesi gerekiyordu.Son 3-4 ayda gelişen olaylar da gösteriyorki; ABD RTE'yi silmeye karar verdi.Çünkü neden FG Amerikada elinin altında, onu rahatça kontrol edebiliyor,çünkü onu orada ehlileştirmiş.Ama RTE'yi 15.000 km öteden kontrol edemedi.Dikkat edin son 6 ayda ABD kaç defa Dişişleri Bakanını,İstihbarat örgütlerinin başkanlarını,savunma bakanını ankaraya gönderdi.Sebebi ney biliyor musunuz; RTE'ye ayar vermek,Ayağa denk al,kendine çeki düzen ver demek.Peki ABD RTE'ye neden ayar vermek ister?Orası önemli işte.RTE her ne kadar Suriye'deki cihada açıktan destek vermese de, el altından destek verdi.Türkiyeden silahların Suriyedeki mücahidlerin eline geçmesine göz yumdu.Türkiyeden mücahidlerin Suriyeye geçişine TSK RTE'nin emriyle göz yumdu.Eeee,tabii ABD ve onun yerli ve yabancı ajanları da saf değil ya; bu durumu her fırsatta ABD'ye ispiyon ettiler.Ondan ABD defalarca RTE'yi uyardı Suriyedeki cihada destek verme diye.Dikkat edin RTE bu durumdan kendini soyutlayıp kendini temize çıkarmak için karşı cepheye destek veriyormuş gibi münafıkane bir tavır içine girdi.Ne yaptı bundan 2 ay önce;Ankarada PYD'nin başkanı Salih Müslimi ağırladı.Bi anlamda dediki ABD'ye; BAK BEN NUSRAYA DESTEK VERMİYORUM,NUSRANIN DÜŞMANLARINI BİLE ANKARADA AĞIRLIYORUM.Tabi RTE ne yaptıysa ne ettiyse ABD'ye kendisinin cihada destek vermediğine inandıramadı.Dikkat edin son bir hafta 10 gün içinde şu söylemlere girdi; BİZ KESİNLİKLE NUSRAYA DESTEK VERMİYORUZ.Ne yaptıysa ne ettiyse inandıramadı kendini karşıt cepheye.En sonunda ABD ve FG; RTE'nin ipini çekmeye karar verdi.RTE de dersaneleri kapatarak FG'nin para musluklarını kapatarak FG'nin ipini çekmeye karar verdi.Ahiler bekleyip görmek gerekiyor.Şu dakikadan itibaren kılıçlar çekildi.Tabi herkesin bir planı var.Allah(s.w.t.)nın da bir planı var.Önümüzdeki günler çok şeylere gebe.Bekleyip görecez inşallah.Tabi bu arada farkındayız ahinin dediği gibi de Suriyedeki cihad da bereketlendi Allah'ın izniyle.Bu bereketlenme de ABD'yi kudurtuyor.Tabi bu dakikadan sonra kıyametin büyük alametleri çıkacak gibime geliyor.Melhame-i Kübra yakındır ahiler Allah'ın izniyle.RABBİM en iyisini bilendir.

Akhi sen de öyle bir yorum yapmışsın ki, işin ucu rte'nin cihad uğruna başkanlığı gözden çıkardığına gidiyor ki benim hiç düşünemediğim bir şey bu.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rte nin hicbir zaman nusra tarzi bir gruba destek verebilecegine ihtimal vermiyorum.
Bu yurek ve ayni zamanda belirli bir imani gerektirir.
O imana sahip kisi de tv de zirlamaz. ortalik bu kadar toz duman olmusken imani devreye girer. Ben bu sahtekara bu hasletleri yakistiramiyorum. Napiim
Bu da benim kusurum olsun :D:D

Üst Ana Sayfa Alt