Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Sözü

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ALLAH celle celaluhuyu tanımak isteyene İHLAS suresinin ayetleri yeterde artar bile gerisi mikroskop misali incelemeye kalkanlar ise İMAN etmekte kıvıranların taaaa kendileridir.ALLAH celle celaluhu onları bildiği gibi yapsın .......

T Çevrimdışı

takva1

Guest
Vehb b.münebbih şöyle demiştir;

Allahın indirdigi kitaplardan birinde şunu okudum: Şeytan akıllı bir mü'minden daha büyük bir zorlukla karşılaşmamıştır.Şeytan yüz cahili yönetir.Onların boyunlarını tutar ve oraya buraya sürükler.Onlarda şeytana itaat ederler.Halbuki akıllı bir mü'mine bir tek şeyi yaptırabilmek için bile çok büyük meşakkatlere katlanır.Kayaların tekeker teker taşıyarak bir dağı ortadan kaldırmak şeytan için akıllı bir mü'minle ugraşmaktan daha kolaydır.onu yenemeyimce cahillere yönelir.Ve onları esir aşır.Onu dünyada sopa,taşlanarak öldürülme,el kesme,asılma ve rezil olma ve ahirette utanma,cehennem ve zemmedilme gibi cezalarla başbaşa kalır.

Ders çıkarılacak çok ibareler var Biraz uzun oldu hakkınızı helal edin..:güldüm

muvahhide sehidan Çevrimdışı

muvahhide sehidan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Dinle beni ey kibir ! Saka degil sözlerim, / Bu savas ancak biter, kapaninca gözlerim. / Attigin her dügümü, îmanla çözecegim;
Ve seni, her secdede, ezdikçe ezecegim !."

Nuseybe Binti Selef Çevrimdışı

Nuseybe Binti Selef

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Savaş ve çarpışma kötü mü? kötü olan kötüyle savaşmamaktır kötü olan kötüye yavşamaktır kötü olan kötünün savaşıdır!

İSTİŞHAD Çevrimdışı

İSTİŞHAD

الله لا ينسى أحداً ، هذا أمر كاف ليطمئن قلبك
Admin
"Nankör insan herşeyin fiyatını bilen; fakat hiçbir şeyin değerini bilmeyen insandır."

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Nefes alıyorsak,Ümit var demektir...

muvahhide sehidan Çevrimdışı

muvahhide sehidan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İmanınızı yenileyin ey gençler! Gaye ve hedefinizi belirleyin! Sahip olacağınız ilk kuvvet imandır, bu imanın neticesi de vahdettir. Vahdetin sonucu da apaçık güçlü bir zaferdir. İman edip kardeşler olunuz! Bundan sonrada zaferin geleceğini bilin ve gözetleyin! "...Ve müminleri müjdele!"

Hasan-el Benna

T Çevrimdışı

takva1

Guest
Hasan basri şöyle demektedir:

Bazıları dünyaya iyi davrandılar,Fakat dünya onları çarmıha gerdi.Dünyayı küçümseyin;''Zira onun en iyi ve uysal hali,onu küçümsediğiniz zamanki halidir''

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
vazgeçtim dünyadan kaldırmam artık aşınsada alnım secde yerinde,kabim son kez atsın secde yerinde....

Sûde binti Zem'a Çevrimdışı

Sûde binti Zem'a

Üye
İslam-TR Üyesi
Eğer biz gerçekten cenneti istiyorsak şunu çok iyi bilmemiz lazım, cennet uğrunda bedel ödeyen insanların yeridir!

T Çevrimdışı

takva1

Guest
Seleften bazıları şöyle demiştir:

''Dertli ve kederli olduğu halde,namaza durupta bu dert ve kederinden kurtulamayan kişi kamil iman sahibi değildir.''

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
gücünü Allahtan alan bir çobanın asası,Firavunun kamçısını yener.

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"SEN GİTTİN ÖMRÜM YÜK OLDU SIRTIMA..."
Bir yerde görmüştüm bir yazının başlığı idi.

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Bu benim için gecenin en kötü zamanı ; dün için çok geç yarın için çok erken..
saat: 03:33 :(

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Bazen hayattaki en zor şey; hangi köprüyü geçip, hangisini yakacağını bilmektir..

Üst Ana Sayfa Alt