Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haberin Olsun

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
28781
Ekşici tayfa da zaytung haberi gibi açıklama diye başlık açmış, ne var yani taliban bir devlet değil mi, kendi vatandaşının can güvenliğini düşünüyor.

Hutve Çevrimdışı

Hutve

Cihadın farz oldğu yerde gözyaşı dğl ter dkmk grkr
İslam-TR Üyesi
Noluyor rusya da ukrayna da
Mevzu nedir bilen var mi sessiz tayfa?

Rusya, komşu ülkelerin güçlenmesini egemenliği için tehdit olarak görüyor. Komşu ülkelerinin güçlenmesini istemiyor ve eskiden Sovyetler Birliğine bağlı ülkelere sözünü dinleyen kukla yöneticiler (örnek; Çeçenistan, Belarus, Kazakistan) olsun istiyor.

Bu yüzden her zaman kaba kuvvet politikası izleyen Rus ayısı, Ukrayna'yı işgal etmeye başladı.

Mevcut hükümeti düşürüp yerine kukla bir yönetici koyana kadar ve isyancılara toprak parçası (özerklik) verilene kadar işgali devam edecek.

Mevcut hükümeti düşürüp yerine kukla yönetici ve isyancılara toprak parçası (özerklik) verildikten sonra işgalci sıfatı almamak ve ekonomik baskılardan kurtulmak geri çekilecek.

Peki savaş uzarsa n'olur?

Saldırgan devletler uzun savaşları sevmez. Şuan don olan Ukrayna toprakları önümüzdeki haftalarda havaların ısınmasıyla çamur olacak, şuan düzlükte yapılan savaş, şehir savaşına dönecek ve düzensiz Ukrayna ordusu yerine milis güçler birçok yerde gerilla savaşı uygulayacak. Kısacası savaş uzarsa hem ekonomik hemde askeri olarak Rusya'nın aleyhine.

Allahu Teala, bu savaş ile Rus ayısının çöküşünü başlatır inşaallah.

Son düzenleme:
Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Rusya, komşu ülkelerin güçlenmesini egemenliği için tehdit olarak görüyor. Komşu ülkelerinin güçlenmesini istemiyor ve eskiden Sovyetler Birliğine bağlı ülkelere sözünü dinleyen kukla yöneticiler (örnek; Çeçenistan, Belarus, Kazakistan) olsun istiyor.

Bu yüzden her zaman kaba kuvvet politikası izleyen Rus ayısı, Ukrayna'yı işgal etmeye başladı.

Mevcut hükümeti düşürüp yerine kukla bir yönetici koyana kadar ve isyancılara toprak parçası (özerklik) verilene kadar işgali devam edecek.

Mevcut hükümeti düşürüp yerine kukla yönetici ve isyancılara toprak parçası (özerklik) verildikten sonra işgalci sıfatı almamak ve ekonomik baskılardan kurtulmak geri çekilecek.

Peki savaş uzarsa n'olur?

Saldırgan devletler uzun savaşları sevmez. Şuan don olan Ukrayna toprakları önümüzdeki haftalarda havaların ısınmasıyla çamur olacak, şuan düzlükte yapılan savaş, şehir savaşına dönecek ve düzensiz Ukrayna ordusu yerine milis güçler birçok yerde gerilla savaşı uygulayacak. Kısacası savaş uzarsa hem ekonomik hemde askeri olarak Rusya'nın aleyhine.

Allahu Teala, bu savaş ile Rus ayısının çöküşünü başlatır inşaallah.

Bugun rusya ukrayna olayi nedir diye sorana bu yazdıklarını anlattim Hutve kendim analiz etmisim gibi cok havali oldu.
Sağolasin.
Biraz emek hirsizligi oldu helal et :D

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Screenshot_20220225-173846.png

Ukrayna sınırında konuşlu çeçen asıllı rus askerler.

Hutve Çevrimdışı

Hutve

Cihadın farz oldğu yerde gözyaşı dğl ter dkmk grkr
İslam-TR Üyesi
Bugün okuduğum analizlerden çıkardığım notlar.

Rusya'nın çok yönlü boğma, bunaltma stratejisine karşı Ukrayna'nın geri çekilerek oluşturmayı düşündüğü savunma (sapan) hattı. Biliyorsunuz bazen zafer, geri çekilmektir çünkü "sapanla taşı atmak için lastiği geri çekmek zorundasın"

Bunun siyasi olarak iki artısı var;
1.Rusya'ya karşı güçlüyüz görüntüsü vermek.
2.Kamooyu oluşturmak.

Coğrafi olarak iki artısı;
1. Hattın arkasında Avrupa devletleri var.
2. Ukrayna'nın ortaları düzlük olduğu için tanklar açık hedef olacak.

Savaşın uzaması saldırgan ülkenin aleyhinedir.

Rusya savunma hattını kırana kadar kan kaybedecek.

Savunma hattını kırdıktan sonra Rusya sevmediği şehir savaşına girecek. Tanklar şehir savaşında işlevini yitirecek. Sivil halka silah dağıtıldığı için Rus askerleri ummadığı evden, ummadığı pencereden saldırı yiyecek.

Tabi bunun için ilk önce Kiev düşse bile Ukrayna'nın direnmesi lazım. Analizciler analizini yapar, tarihciler tarihi yazar, sonuçları ise saha belirler.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Wuuu
Cinsiyetci ve feministci lobiyi de uyandırmış dimitri.
20220226_003346.jpg

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
E iyi maskeler kalkıyomuş yavaştan.
Acik havada takmiyodum zaten
Ama maske karsiti oldugumdan degil de bana bi daral geliyodu
Iyi olmuş

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
E iyi maskeler kalkıyomuş yavaştan.
Acik havada takmiyodum zaten
Ama maske karsiti oldugumdan degil de bana bi daral geliyodu
Iyi olmuş

Hes koduna da bay bay; gidişi olsun da dönüşü olmasın )

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi

Hes koduna da bay bay; gidişi olsun da dönüşü olmasın )

Gerçi bill gates yeni bi virus bisiler diyordu ama, şu kuduz virusu uzerinde oynamalar filan var diyodu doktorun biri. Ay Allah korusun.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Gerçi bill gates yeni bi virus bisiler diyordu ama, şu kuduz virusu uzerinde oynamalar filan var diyodu doktorun biri. Ay Allah korusun.
Allah bunlara öyle bir dert versin ki, kendilerini bile unutsunlar amiiinn. İşleri güçleri Allah'ın yarattıklarına mudahele, yani şeytanın işini yapıyor(lar). Ancak Bilibili amca tam tersini söylüyor:
images.jpeg-1.jpg

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Allah bunlara öyle bir dert versin ki, kendilerini bile unutsunlar amiiinn. İşleri güçleri Allah'ın yarattıklarına mudahele, yani şeytanın işini yapıyor(lar). Ancak Bilibili amca tam tersini söylüyor:Ekli dosyayı görüntüle 28830

Bill gates ve benzerlerinin tanriclik oynadigi malum ama bu tarz haberlerde isin icinde siyasi boyutta var. Hangi veriler ne kadar doğru bilmiyorum.
Misal otizime yatkinliği olanlarin asi yaptirilmamasi soyleniyor. Teshis koymak icin araştırmalar filan varmış. Covid asisi ile ilgili bir sey diyemem ama ben asi taraftariyim abla :D

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Bill gates ve benzerlerinin tanriclik oynadigi malum ama bu tarz haberlerde isin icinde siyasi boyutta var. Hangi veriler ne kadar doğru bilmiyorum.
Misal otizime yatkinliği olanlarin asi yaptirilmamasi soyleniyor. Teshis koymak icin araştırmalar filan varmış. Covid asisi ile ilgili bir sey diyemem ama ben asi taraftariyim abla :D
"Otizme yatkınlığı var mı diye" hangi bebeği önceden test etmişler ki 'ay yatkılığı varmış, bu aşı olmasın' diye aşıdan alıkoymuşlar?

veya

"en yeni doğan aşısından yola çıkarak, hangi bebeğe herhangi bir test uygulayıp, ardınca diğer tüm aşılar yapılmış?" diye sorarım; insanın doğal süte, yumurtaya bile alerjisi olabiliyor da, şu aşının içine koydukları zehirli kanserojen olduğu bilinen, civa gibi bileşenler anam hiçbir şey yapmıyor 3-4 bin gramlık bebeğe... tamamen güvenli ?! Analarının sütü gibi helal; okuyun içerikleri anam, "yeni doğana anne sütü dışında su bile vermeyin" diyenlerin tertemiz gördükleri aşı prospektüslerini muhakkak okuyun ) henüz duymayan varsa: aşıların insan, maymun ve domuz hücreleri barındırıyor olmasını da bir müslüman olarak kaldırabilecek mi, merakla bekliyorum )

ardınca sapasağlamken aşı sonrası "ah yavrum, otizm olmuş; buyrun 'ömür boyu' kullanacağı ilaçları" denilen çocuklar, neden kimi doktorların "aşı detoks programları ile iyileştirme göstermiş; hani genetikti, ömür boyuydu" diye yine sorarım ))

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Bu çocukluk dönemi aşıları size ne etti ey forum uyeleri ya :(
Yeni üye olmanız sebebi ile forumda senelerdir tüm yönleri ile konuştuğumuz bu konuları duymamış olmanız olağan (sağlık bölümünde veya arama yaparak ilgili konuları bulabilirsiniz); ancak yorumunuzun hemen üstündeki yorumumdaki şu satırlar bile yeterli sebep değil miydi?

henüz duymayan varsa: aşıların insan, maymun ve domuz hücreleri barındırıyor olmasını da bir müslüman olarak kaldırabilecek mi, merakla bekliyorum

Forumda var mı bilmiyorum, bu da kısa bir video, eklemiş olayım:

Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu bebek aşıları konusunda tam bir aşı yanlısıyım ben ya :rolleyes: attıklarını bir inceleyeyim abla teşekkür ediyorum Allah razı olsun (y)(y)

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Bu bebek aşıları konusunda tam bir aşı yanlısıyım ben ya :rolleyes: attıklarını bir inceleyeyim abla teşekkür ediyorum Allah razı olsun (y)(y)
Daha önce araştırmamış herkes için standart bir durum, ben de aynen öyleydim kardeşim.

Amin ecmain, rica ederim.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
"Otizme yatkınlığı var mı diye" hangi bebeği önceden test etmişler ki 'ay yatkılığı varmış, bu aşı olmasın' diye aşıdan alıkoymuşlar?

veya

"en yeni doğan aşısından yola çıkarak, hangi bebeğe herhangi bir test uygulayıp, ardınca diğer tüm aşılar yapılmış?" diye sorarım; insanın doğal süte, yumurtaya bile alerjisi olabiliyor da, şu aşının içine koydukları zehirli kanserojen olduğu bilinen, civa gibi bileşenler anam hiçbir şey yapmıyor 3-4 bin gramlık bebeğe... tamamen güvenli ?! Analarının sütü gibi helal; okuyun içerikleri anam, "yeni doğana anne sütü dışında su bile vermeyin" diyenlerin tertemiz gördükleri aşı prospektüslerini muhakkak okuyun ) henüz duymayan varsa: aşıların insan, maymun ve domuz hücreleri barındırıyor olmasını da bir müslüman olarak kaldırabilecek mi, merakla bekliyorum )

ardınca sapasağlamken aşı sonrası "ah yavrum, otizm olmuş; buyrun 'ömür boyu' kullanacağı ilaçları" denilen çocuklar, neden kimi doktorların "aşı detoks programları ile iyileştirme göstermiş; hani genetikti, ömür boyuydu" diye yine sorarım ))

Yaw diyorum ya Ayşe abla teshis koyabilmek icin calismalar yapiliyormus diye. Yani test gibi bir sey uzerinde calismalar yapiliyormuş. Yani yatkinlik da iste gen faktoru aile de var mi anne hamileyken ne tur beslendi gibi, otizimli bi doktor vardi oytun soyadini unuttum. Soda tuzlu ayran bi suru market yiyeceginin otizme sebep olduguna dair kanitlar varmiş. Icilmemesi gerektiğini söylüyor mesela.
Yeni doğana yapilacak bir test ile tespit edilebilmesi gibi. Ne bilim doktor değilim ki.
Adamlar bulmaya çalışıyo iste biz yaziyoruz :D

Ama savunulan kisiye ozel tedavinin yapilmasi gerektiği. Nedenini tespit edip ona göre tedavi vs.

aşı prospektüsleri detayli sekilde pdf olarak indirilebiliyor indirip bakabilir herkes google sağolsun.

:D

Aşı detoksu nedir nasil yapilir bilemiyorum acikcasi ama otizim tek kalıp bir sey değil biri suru cesiti alt turleri var. Gecici otizm ya da rahatsizligi da var hepsi ayri. Kismi iyilesmeler varmiş ama
Hangi otizim cesitine ne yapildi hangisinde faydali oldu hangisin de ise yaramadi nerden bilebiliriz. Agir otizimliler de durum ne olmuş mesela

Bu arada şu dr lawrence cocuk doktoru olan abinin asi karsitligi çürütüldü Ayse abla, yabanci kaynaklarda bloglar da bi suru yazı vardi
O konusmasindaki her bolum uzerine onkolog bir doktor öncülüğünde bir grup doktor detayli sekil de anlatmıştı bir suru kaynakla.
Bir de yahudi ortodoks bir hahamla o da asi karsiti bi durumlari filan vardi.ama daha sonra o grubun sonradan 3 gun icinde kizamik asisi yaptirdigi tespit edilmiş.
Karisik o biraz cok hatirlamiyorum zaten Gugulayabilir illa cikar bi yerlerden.

Daha evvel dedigim gibi musluman emin oldugum guvendigim doktorlara sorarim 3 ü ayni fikirdeyse tamamdir benim icin. Doktor degilim genetikci degilim viruscu degilim kimyaci degilim vs ben nerden bileyim işin ehli olan tamamdir nazarimda.

Net kirliligi çok olan bi zamanda bu tur videolara guvenemiyorum ben.
Ama bu beni bağlar tabi.
Asi karsiti olan olur olmayan olmaz :D

Ya zaten herkesin elinin altinda gugul var herkes kendi arastirmasini kendisi yapiyor- ki o kadar gundem de olan bir durum.
Biri twit atsa 2bin yorum goruyorsun en az ve hepsi asi uzmani hepsi arastirmayi öneriyor.:D
Velhasil Ayse abla,
Sabah ise zar zor uyanip gidiyom
Ekmegimin pesindeyim.
Benim kapasitem bu kadar valla
vaktim yok, uykum çok.

Üst Ana Sayfa Alt