Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Hadis İnkarcılarının Bazı Argümanlarına Karşılık Verebilmem için Bana İlmi Destek Verir misiniz?

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamun aleykum ahiler.Malumunuz üniversite okuyorum.Hadisleri kabul etmeyenlerle baya bir tartışmam oldu.Onları baya bir zorladım Allahın izniyle ama bazı konularda sahih senetli hadislerin kuranla çeliştiğini öne sürdüler.Bu konuda bir kitaba ilmi delillere ihtiyacım var.Desteklerinizi bekliyorum.Onlar sahih hadislerin uydurma olduğunu belirtirken ben onları ateistlerin argümanlarıyla vurdum.Ateistler de akıllarına yatkın olmadığı için Allaha inanmıyorlar kuranın hz muhammed sallallahu aleyhi vesellem tarafından yazıldığını söylüyorlar dedim sizin onlarla bir farkınız kalmıyor deyince cevap veremediler.Şimdi daha çok yardıma ihtiyacım var

S Çevrimdışı

seyfuAllah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhim tartışma sen ile ataisler arasındamı geçiyor yoksa sen ile imanı zayıf fasık arasında mı geçiyor? Sanırsam ataistse bu insanları yaradanın var olduğunu kanıtlaman gerekir herhangi bir islamla ilgiyi soruyu çözmek yerine, yoksa Allah inanmayan birey, yaradanın aldığı kararlarını anlamayacak olur doğal olarak. sen çeliske belirtilen ayet ve hadisleri bildirirsen sana gereken yardımda bulunuruz bi-iznillah

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhim tartışma sen ile ataisler arasındamı geçiyor yoksa sen ile imanı zayıf fasık arasında mı geçiyor? Sanırsam ataistse bu insanları yaradanın var olduğunu kanıtlaman gerekir herhangi bir islamla ilgiyi soruyu çözmek yerine, yoksa Allah inanmayan birey, yaradanın aldığı kararlarını anlamayacak olur doğal olarak. sen çeliske belirtilen ayet ve hadisleri bildirirsen sana gereken yardımda bulunuruz bi-iznillah
Ahi hadis inkarcıları ile tartışıyorum.

S Çevrimdışı

seyfuAllah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Zayıf hadisleri kabul etmeseler bu anlaşılır bir durumdur

ancak bir Müslüman sadece Kuran'ı kabul eder ve hadisi reddeder diyorsa, bu birey kanıtlamak için iki görevi vardır:

1.. Bunun Kuran'da mevcut olup otantik(nakil zinciri mevcut olan) ve daha güvenilir bir şekilde bizlere bildiren islam bilgisi yüksek olan bu bireylerin Hadisleri neden reddetmektedirler. Müslümanlar için, "Qur'aniyyoon" (Kuran takipçisi) yerine "Hadithiyyoon"(Hadis takipçileri ) ve "Qur'aniyyoon" olması daha mantıklı ve kolaydır.

2. Hadis yalanlayanlar İslami uygulamalar Namaz Oruç Zekat vb.. islam ögelerinin Kuran ayetleri rehberliğinde doğrultusunda uyygulanmasını göstermek zorunda olacak. Bu aslında elde etmek imkansız bir iştir.
örnek kuran der Namaz Kılın ancak nasıl kılıncağını bize belirtmez hadise bakmadan kendi başımıza herkes kendine göre ibadet yaparsa ne olur...

Ebu Hüreyre’den nakledildiğine göre Peygamberimiz (asv) şöyle buyurdu:

“Size iki şey bırakıyorum. (Bunlara tutunursanız) asla delalete düşmezsiniz: Allah’ın kitabı ve sünnetim. Bu ikisi (kıyamette) havza kadar ayrılmadan beraberce geleceklerdir.”(Hâkim,1/93).

Allah swa quran ve hadisleri muhafaza etmiştir müslümanlar için çünkü Hadis olmadan kuran sağlıklı bir şekilde uygulanamaz
Allahu teala alim

Üst Ana Sayfa Alt