Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hak Yayinlarinin Tekfir Listesi !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
mustafa sabri hakkında bildiğim,tc nin şirk ve küfürüne karşı yazılar yazmıştır.ibni teymiyye'yi tekfir ettiğini duymamıştım.

K Çevrimdışı

Khaled21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Osmanlılarda din eğitimi medrese zihniyetine, tarikat ve tekke âdab ve erkânına göre veriliyordu. İbn Teymiye medreseye de, tekkeye de muhalif olduğundan Osmanlı aydınlarının İbn Teymiye'ye karşı burukluk duyacakları tabiîdir. Şeyhü'l-İslâm Mustafa Sabri, İbn Teymiye'den olumsuz ve suçlayıcı bir dille bahsetmiştir. (Bk. Mevkıfu'l-Akl, Mısır, 1950,l, 223, 242, III, 18,361, 393, IV. 216)

Osmanlı alimlerinin büyüklerinden şeyhül İslam Mustafa Sabri Efendi ]“El-ilm ve akl” adlı kitabında İbni Teymiyye’nin sapıttığını vesikaları ile isbat etmişlerdir.
Nese konu bu değil ama hakcıların ne kadar çelişki içinde olduğunu göstermek istedim

R Çevrimdışı

rahmanınkulu

Guest
Adamlar zaten acikca söylemis kendi sitelerinde Tekfirde Silsileyi kabul etmeyen kafirdir. Müsriktir diye!

Bunlar kendi icerisinde de buyuk ihtimalle birbirlerini tekfir ediyorlardir...

Fikra bile yazmislar...
Bir gün iki tekfirci tekfir ede ede dünyada ikisinden baska kimse kalmamis..
Biri digerine demiski yaw dünyada sadece iki müslüman kaldi! Oda ona demiski Hayret! biri benimde digeri kim acaba? :)

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Onların hocalarından Sıbgatullah Müceddidi

Bu kişi Taliban’ın ve Molla Ömer’in hocası bu kişi şöyle inanıyor! Velilerin kâinat üzerinde tasarruf yetkisi vardır. Ve hulul akidesine inanıyor.vahabilere karşı çok aşırı tavırları vardır.

Bu adamı araştırdım:

Müceddidi, 1989'da Afganistan'daki geçici hükümet tarafından başkan olarak atanmıştır. 1992'ye kadar bu görevi yürütmüştür.
12 Mart 2006'da Müceddidi'ye bir saldırı düzenlenmiştir. Kabil'de arabasının yanında bir bomba patlatılmıştır. Müceddidi bu saldırıyı hafif yaralarla atlatmıştır. Saldırı sonrası devlet başkanı Hamid Karzai yaptığı açıklamada, Müceddidi'nin bu saldırıyı atlatmasının Afgan halkı tarafından sevinçle karşılandığını söylemiştir.

Osmanlılarda din eğitimi medrese zihniyetine, tarikat ve tekke âdab ve erkânına göre veriliyordu. İbn Teymiye medreseye de, tekkeye de muhalif olduğundan Osmanlı aydınlarının İbn Teymiye'ye karşı burukluk duyacakları tabiîdir. Şeyhü'l-İslâm Mustafa Sabri, İbn Teymiye'den olumsuz ve suçlayıcı bir dille bahsetmiştir. (Bk. Mevkıfu'l-Akl, Mısır, 1950,l, 223, 242, III, 18,361, 393, IV. 216)

Osmanlı alimlerinin büyüklerinden şeyhül İslam Mustafa Sabri Efendi “El-ilm ve akl” adlı kitabında İbni Teymiyye’nin sapıttığını vesikaları ile isbat etmişlerdir.

Şeyhul İslam İbn Teymiyye ile Hak yayınlarının ne alakası var? Şeyhi istismar edip, fetvalarını çarpıtınca Onların Şeyhi mi olmuş oluyor? Şeyh'ul İslam İbn teymiyye, bu sapıklar gibi önüne gelene kafir mi demiş?
Şeyhul İslam İbn Teymiyye Dünya muvahhid muslumanlarının sevib saydığı bildiği bir alimdir.
Onlar önce tarikat ve tasavvuftaki şirk vee bid'atleri delillendirsinler!

TASAVVUF BÜYÜKLERİNİN KENDİ ESERLERİNDEN KÜFÜR AKİDELERİ !
https://www.islam-tr.org/tevhid/119...kendi-eserlerinden-kufur-akideleri-kitap.html

Tasavvuf Büyüklerinin Kendi Eserlerinden Küfür Akideleri (VİDEO)

https://www.islam-tr.org/tevhid/13957-tasavvufcularin-sirk-akideleri-anlatan-video.html

S Çevrimdışı

SaYFuLLaH

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Adamlar zaten acikca söylemis kendi sitelerinde Tekfirde Silsileyi kabul etmeyen kafirdir. Müsriktir diye!

Bunlar kendi icerisinde de buyuk ihtimalle birbirlerini tekfir ediyorlardir...

Fikra bile yazmislar...
Bir gün iki tekfirci tekfir ede ede dünyada ikisinden baska kimse kalmamis..
Biri digerine demiski yaw dünyada sadece iki müslüman kaldi! Oda ona demiski Hayret! biri benimde digeri kim acaba? :)

Hahaha :muhaha

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
herkes aynı düşünmek zorunda ufak bir farklılıkta tekfir hemen geliyor

E Çevrimdışı

Ebu Meryem

Üye
İslam-TR Üyesi
Bu köpek hak yayinlari, haricileride geçtiler. Şerefsizlerin yaptigi ve beni en çok üzen tarafi mücahidleri tekfir etmelileridir.

Küçücük çocuklarin kafasi kesilince, bunlarin intikamini alan Mücahidler.
Bir bacimiz tecavüze ugradiğinda, bunun intikamini alan Mücahidler.
Taguta darbe vuran Mücahidler.

Ama yataklari sicak, karinlari şişik, Mücahidleri tekfir edende hak yayinlari.

Bu hariciler yahudilerden sonra bu ümmet'e en çok zaran verenlerdir.

S Çevrimdışı

seleme bin ekva

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ziyaeddin el kudsi nin gerçek adı cemal abattır.şu an filistinde olduğunu biliyorum.kitapları zaten derleme,ciddi bir ilmi olmadığını söyleyenler var ,silsile tekfir meselesinde mutezile usulunü almışlar Ebul Hüseyn el Melatiyyu kendisi hicri olarak 340 da vefat etmiştir, o bu bidattan şöyle bahsetmektedir.
“Bağdat mutezilesinin Basra mutezilesini tekfir ettiği şey ise; kâfirin küfründe şüphe edenin küfründe şüphe edenin küfründe şüphe eden kişinin tekfirindedir. Bunun manası şudur ki; Bağdat ve Basra mutezilesi ve bütün ehli kıble icma etmişlerdir ki kâfirin küfründe şüphe eden kâfirdir. Çünkü küfürde şüphe edenin imanı yoktur. Çünkü o imanın ve küfrün ne olduğunu bilmez. Bütün ümmet ve mutezileler arasında şunda ihtilaf yoktur ki kâfirin küfründe şüphe eden kâfirdir. Sonra Bağdat mutezilesi bunun üzerine şunu arttırdırlar; kâfirin küfründe şüphe edenin küfründe şüphe edenin küfründe şüphe etmek küfürdür. Bunun da sonu yoktur. Bu zincirdeki herkes kâfirdir ve hepsinin yolu birinci şüphecinin yolu gibidir. Basra mutezilesi dediler ki; birinci şüphe eden kâfirin küfründe şüphe ettiği için kâfirdir. Ancak ikincinin küfründe şüphe eden üçüncü ve ondan sonra gelenler ise birincinin küfründe şüphe etmediler ve hepsi fasık olurlar. Çünkü diğerleri birincinin küfründe değil ikincinin şüphe edenin tekfirinde şüphe etmişlerdir. İşte bu şekilde onların yanında ikinciden sonrakilerde sonsuza kadar fasık olarak isimlendirilirler. Ancak birinci şüpheci hariç. Onların sözü diğerlerinden (Bağdat mutezilesinden) daha güzeldir.”.yine de eleştirirken edepli bir şekilde eleştirilmesi gerekir ,sapıklıklarını naslar ve alimlerin sözleriyle ispat edersek daha güzel olur kanaatimce ayrıca listedeki birçok isimde isabet ettikleri aşikar

VeraŞehadet Çevrimdışı

VeraŞehadet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
SubhanAllah ya .. Abdullah Azzam mı! Sen kimsin ki yani böyle bir alimi tekfir edersin. Hani yani içinde tekfir edilecek insanlarda var ama .. Bu kadar da olmaz ki.. Adamlar kardeşin dediği gibi bir kendilerini eksik etmişler.. Neyse Rabbim hidayet etsin.. Zaten ben de Ziyaeddin el Kudsi için pek sağlıklı şeyler duymamıştım..

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
yine de eleştirirken edepli bir şekilde eleştirilmesi gerekir ,sapıklıklarını naslar ve alimlerin sözleriyle ispat edersek daha güzel olur kanaatimce ayrıca listedeki birçok isimde isabet ettikleri aşikar

Ben de sizi aynen edebe davet ediyorum. Söyler misin içlerinde olan mucahidleri, alimleri hangi edebe bianen tekfir etmişte, adamı destekler şekilde yazıyorsunuz..?

El insaf...

Biraz edep yahu...

VeraŞehadet Çevrimdışı

VeraŞehadet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler kitaplarından bahsetmişsiniz. Ama zaten kitaplarında böyle bir şey geçmez. Ziyaeddin el Kudsi direk ibn Teymiyye nin görüşlerini alıp basar kitabına :) Olay bu yani. Onu tekfir etmediginden belli ya :)

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kardeşler kitaplarından bahsetmişsiniz. Ama zaten kitaplarında böyle bir şey geçmez. Ziyaeddin el Kudsi direk ibn Teymiyye nin görüşlerini alıp basar kitabına :) Olay bu yani. Onu tekfir etmediginden belli ya :)

Kardeş sorun şahıslar değil, şahıslarla uğraşmak zaten yersizdir, sorun bu yayın evinin kitaplarını baz alanların ciddi şekilde müslümanları kıyarcasına tekfir etmeleri.

Kimin görüşünü getirip, getirmemeleri hiç önemli değil.

Tarihde ilk haricilerin , Allah'ın ayetlerini kullanarak, sahabeyi tekfir etmesini bilmeyeniniz yoktur sanırım.

VeraŞehadet Çevrimdışı

VeraŞehadet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş sorun şahıslar değil, şahıslarla uğraşmak zaten yersizdir, sorun bu yayın evinin kitaplarını baz alanların ciddi şekilde müslümanları kıyarcasına tekfir etmeleri.

Tarihde ilk haricilerin , Allah'ın ayetlerini kullanarak, sahabeyi tekfir etmesini bilmeyeniniz yoktur sanırım.
Yok kardeş onu kastetmedim. Yukarda kitaplarında tekfir ile ilgili böyle bir liste olmadığnı yazmışlar da. Bende yapmazlar zaten Îbn Teymiyye'nin görüşlerini yazıyor dedim.. Zaten benim sahisla bir sorunum yoktur, sorunum böyle olan tüm zihniyetleriledır..

C Çevrimdışı

cenk.12

Üye
İslam-TR Üyesi
selamu leykum
aslında üzüçü bir durum müslümanlar arasında hep itikati konular olmuştur tekfir konusunda biraz çabık parlıyoz galiba bir düşünüp araştırmadan mühür basmca oyuna dönüyor tekfir
bilmiyom ben bu yüzden cemaat lar arasına girmek istemiyom herkez bir birin açıgını ararıyor içlerinde kaldıkça bir bakıyon sende açık arıyan biri oluyon ve sende tekfir etmek için fırsatlar arıyon müslüman ayıp açıga çıkarmak ne çirkin şey

eyer yanlış sam söyleyin bilgi edinim ( ben birini tekfir etmem için açık dedil lazım bana örnegin chp ve tüm parti kuruşları benim gözümde kafirdir onlara destek sözlü veya fili destek yapanlarda kafirdir ) benim tekfir anlayışım bu diyelim adam yoldan geçti çoçugunu okula gönderiyor bu adam nasıl tekfir edim adama teblig etmeden sen kafirsin demek sakıncalı deyilmi

örnegin cihad beldelerine gidip ordaki mücahitleri ve şeyhleri tekfir eden ler var teşke bir birilerin bukadar açıklarını arıyıp tekfir edenler bir birlik içinde kafirlerede böyle saldıra bilse

VeraŞehadet Çevrimdışı

VeraŞehadet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Yok kardeş onu kastetmedim. Yukarda kitaplarında tekfir ile ilgili böyle bir liste olmadığnı yazmışlar da. Bende yapmazlar zaten Îbn Teymiyye'nin görüşlerini yazıyor dedim.. Zaten benim sahisla bir sorunum yoktur, sorunum böyle olan tüm zihniyetleriledır..

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
geçenlerde bunlara meyledenler de beni bakara-62 ye göre hıristiyanın tekfirinde şüphelenen ve hücceti olmayan kişiyi tekfir etmemem yüzünden Allahu alem kerramiye sapıklarından daha sapık ilan etmişti. sanki hıristiyan itikadını hak görmüşüm...

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Acaba Molla Ömer'i Abdullah Azzam'ı ve Şeyh Makdisi'yi hangi sebeplerden dolayı tekfir ediyorlar ?
Şeyh Makdisi'yi Tekfir'den sakındırma konusunda 30 risale adlı eserinde bahsettiği ' oy kullanan her vatandaş'a kafir diyemeyiz ' ve cehalet ve mazeret olayından dolayı tekfir edildiğini tahmin ediyorum...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt