Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hak Yayinlarinin Tekfir Listesi !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şeyh Makdisi'yi Tekfir'den sakındırma konusunda 30 risale adlı eserinde bahsettiği ' oy kullanan her vatandaş'a kafir diyemeyiz ' ve cehalet ve mazeret olayından dolayı tekfir edildiğini tahmin ediyorum...

cihad alimleri de benzer sebeplerle tekfir edilmiştir, forumlarında "saptırmalar"(!) olarak geçiyor

VeraŞehadet Çevrimdışı

VeraŞehadet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şeyh Makdisi'yi Tekfir'den sakındırma konusunda 30 risale adlı eserinde bahsettiği ' oy kullanan her vatandaş'a kafir diyemeyiz ' ve cehalet ve mazeret olayından dolayı tekfir edildiğini tahmin ediyorum...
Cehalet mazarettir olayına Makdisi Cehalet mazaret değildir diyor ki zaten..Fesad Medreseleri kitabında geçiyor, Rasulullah geldiği ve Kuran indirildiği günden beri Cehalet mazaret değildir diyor Şeyh Makdisi.. Tabi yamyamlar hariç. :) Onu anlamadım, nerede Cehalet mzerettr diyo?

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cehalet mazarettir olayına Makdisi Cehalet mazaret değildir diyor ki zaten..Fesad Medreseleri kitabında geçiyor, Rasulullah geldiği ve Kuran indirildiği günden beri Cehalet mazaret değildir diyor Şeyh Makdisi.. Tabi yamyamlar hariç. :) Onu anlamadım, nerede Cehalet mzerettr diyo?
cehalet herkes için ve her durumda mazeret değildir, öyle olsa imtihan olmazdı. fakat durumlar ve kişilere göre cehalet mazeret olabiliyor, bunu da şeyh makdisi ve cihad alimleri kabul ederler.

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cehalet mazerettir diyen ahmed kalkan dediği için tekfir edildi diye tahmin ediyorum, yukarıda yanlış yazmış olabilirim hakkınızı helal edin... şeyh makdisi'yi tekfirden sakındırma konusu adlı eserinde her oy vereni tekfir edemeyiz sözü yüzünden tekfir etmişlerdir diye tahmin ediyorum... selamun aleykum...

K Çevrimdışı

Khaled21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sürekli İbn Teymiyyeden bahsederler ama buna rağmen Mustafa Sabri ve Cemaleddin Kaplanıda savunurlar birde kendilerine selefi derler ben bunların ajan olduğunu düşünüyorum

VeraŞehadet Çevrimdışı

VeraŞehadet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cehalet mazerettir diyen ahmed kalkan dediği için tekfir edildi diye tahmin ediyorum, yukarıda yanlış yazmış olabilirim hakkınızı helal edin... şeyh makdisi'yi tekfirden sakındırma konusu adlı eserinde her oy vereni tekfir edemeyiz sözü yüzünden tekfir etmişlerdir diye tahmin ediyorum... selamun aleykum...
Olabilir, AllahuAlem ..

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Khalid Yasin bile kafir diye yazılmış ve tekfir edilmiş, SUBHANALLAH, SUBHANALLAH, SUBHANALLAH... Peki neye göre yazmışlar ? sinirlenmemek, delil beklememek elde değil ya...

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Usame Bin Ladin bile tekfir edilmiş, ALLAH'ım, en doğrusunu şüphesiz sen bilirsin...

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
SubhanAllah ya .. Abdullah Azzam mı! Sen kimsin ki yani böyle bir alimi tekfir edersin. Hani yani içinde tekfir edilecek insanlarda var ama .. Bu kadar da olmaz ki.. Adamlar kardeşin dediği gibi bir kendilerini eksik etmişler.. Neyse Rabbim hidayet etsin.. Zaten ben de Ziyaeddin el Kudsi için pek sağlıklı şeyler duymamıştım..
Abdullah Azzam'ı tekfir nedenleri erbakan hakkında bir yazısı vardı, erbakan'dan övgü ile bahseden bir yazısı yüzünden... erbakan meclise girdiğinden dolayı ne olduğunu biliyoruz... bundan dolayı tekfir edilmiştir, cihad ettiği için değildir diye tahmin ediyorum... selamun aleykum...

M Çevrimdışı

MollaSadreddin

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah rizasi icin söyleyin kardesler,siz bu listedekilerin hangilerini tekfir edersiniz,özellikle moderatörler cevap versin,merak ediyorum.Sunu unutmamak lazim kisilerin son durumunu bilmiyoruz,kalbini bilmiyoruz,kalbimizi bilen ancak Allah c.c dir.
Benim bilmek istedigim bunlarin hangisi muvvahid dir,hangilerine güvenebilliriz.

Niye tekfir edildiklerrine gelince:

Ahmed Kalkan cehalet mazeret dedigi icin
Hasan elBenna krala dalkavukluk yaptigi icin
Ebu Hanzala mahkemeye cevaz verdidgi icin
Abdullah Azzam Erbakani övdügü icin
Makdisi bütün oy kullananlara kafir,müsrik demedigi icin
AbdulMetin Kaplan bildigim kadariyla hapissi ikrah gördügü icin,avukat tutdugu icin
Alparslan Kuytul meclise temiz niyetle girenlere kafir demedigi icin
Molla Ömer natoya basvurdugu iddia ediliyor ondan olabilir
Zevahiri molla ömer beyat etik dedigi icin olabilir,Hamas hepsine kafir,müsrik demedigi icin
Ömer Nasuhi Bilmen diyanetden oldugu icin
Said Nursi risalelerden dolayi olabilir
Hasan el-Hudeybi hakimlik yaptigi icin

Bu listede benim benim MUVVAHID BILDIKLERIM var,kafam iyice karisti,Allah rizasi icin cevap verin.

Yanlis anlasilmasin yukarda yazdigim kisileri ben tekfir ettigim ANLAMINA GELMEZ!

"Niye tekfir edildiklerrine gelince:" BUNUNLA KASTIM HAK YAYINLARIN OKUYUCULARI O HOCALARI NIYE TEKFIR ETTIGI!YANI BEN O ILK SAYFADAKI HOCALARI TEKFIR ETTIGIM ANLAMINA GELMEZ!Ama aralarinda sapiklar var.

eL_Muhacir Çevrimiçi

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
acaba Ebu Hanife (r.a) ve İmam Şafii (r.a) tekfir etmişler mi İmam Ahmed Bin Hanbel (r.a) ile bazı konularda ihtilaflılar en basiti namaz konusu ?

S Çevrimdışı

Saadetdevri

Üye
İslam-TR Üyesi
Herkes İşine gelmeyeni tekfir eder.Bu hep olmuştur..Tekfirde aşırıya giderler..
Din Kardeşinde kusur ararlar..
Yarım mollalık taslarlar
Mezheb İmamlarını bile geçerler fetva yarışına girerler.
Tekfir okadar kolay değildir
Allahın ve Peygamberin tekfir ettiği tekfir edilir.
Bu İbnu Kayyım tarafından denir..Felan filan tekfir etti diye ben etmem.
Şirk yolunda açıkca olduğu belli ise
Apaçık ben demokrasi Putunu islamlla aynı görüyorum derse burda tevhidi bozan tağuta destek verme hakkı batıla karıştırma vardır..
Biz tekfir etmessek bile kendilıginden ortaya çıkıyor Müşrikane davranışıyla kendini ele veriyor.

M Çevrimdışı

MollaSadreddin

Üye
İslam-TR Üyesi
SIZ BU LISTEYI GÖRDÜNÜZ MÜ?

BIR OKUYUCUNUN LISTESI:

SAPTIRICI BELAMLAR MURTEDLER KAFIRLER MUSRIKLER TAGUTLAR

1-PARTICILER ACZMENDILER NURCULAR SULEYMANCILAR DIYANETCILER GAVSCILAR MENZILCILER KIBRISICILER KADERILER NAKSILER RUFA-ILER ISMAIL AGA CEMAATI MAHMUTCULAR IHVANI MUSLIMIN HIZBUT-TAHRIR HAMAS EL-FETIH KASSAM TUGAYLARI HIZBULLAH ALEVILER RAFIZI SI-A AKP MHP CHP BDP BBP SP DUNYADAKI BUTUN ISLAM TOPRAKLARINI ISTILA EDEN KRALLAR PRENSLER CUMHURBASKANLARI BASBAKANLAR BAKANLAR GENELKURMAY BASKANLARI MILLETVEKILLERI PARTICILER TAYYIP ERDOGAN MUHAMMED MURSI HALID MESAL BULEN ARINC ERBEKAN AHMET DAVUT OGLU ABDULLAH GUL MUHSIN YAZICI OGLU TURKES DEMIREL OZAL KILICDAROGLU DENIZ BAYKAL DEVLET BAHCELI MESUT YILMAZ VS
2-EL-KAIDE TALIBAN TAIFATUL MANSURA NAKSIBENDI ORDUSU EL-SEBAB AZAVAT ENSARUDDIN OZGUR SURIYE ORDUSU IRAN DEVRIM MUHAFIZLARI HIZBULLAH CUNDULLAH IRAN MEHDI ORDUSU SEBBIHALAR VS
3-GURABA YAYINLARI TEVHID SUNNET TEVHID DERSLERI TEVHID DERGISI ISLAM DAVETI EL-HADID YAYINLARI ILIM DIYARI SERIAT NET HAK TV RADYO SARAY ILIMDER CENNETE DAVET VS
4-EBU HANZALA EBU HAMZA EL-AFGANI EBU MUAZ EBU ZERKA EBU ENES EBU UBUYDE EBU EMRE EBU SAID YARBUZI EBU MUSAB EBU HAMZA EBU KATADE EL-FILISTINI EBU BASIR ET-TARTUSI EBU YAHYA EL-LIBI VS
5-ALI HAYDAR EFENDI
6-CUBBELI AHMED
7-METIN KAPLAN
8-MAHMUT USTA OSMAN OGLU
9-ADNAN OKTAR
10-TIMURTAS
11-ABDULLAH BUYUK
12-ALI KUCUK
13-MUHAMMED EMIN
14-SEYH FEYZAN
15-ABDULAZIZ BAYINDIR
16-ALPARSLAN KUYTUL
17-ESAD COSAN
18-HUSEYIN CINISLI
19-SULEYMAN ATES
20-YUSUF KARDAVI
21-MEVLANA
22-MUHYIDDIN IBNI ARABI
23-PIR APTAL BEKTASI VELI
24-YUNUS EMRE
25-MUSTAFA SIBA-I
26-MUSTAFA MERAGI
27-SANKITI
28-CEMALEDDIN AFGANI
29-AHMET KALKAN
30-SEYH USEYMIN
31-RESIT RIZA
32-MAHMUT AHMET SAKIR
33-MUHAMMED IKBAL
34-MUHAMMED ABDUH
35-USAME BIN-LADIN
36-ZEVAHIRI
37-ENVER EL- EVLAKI
38-OMER ABDURRAHMAN
39-MOLLA OMER
40-ABDULLAH AZZAM
41-SAID HAVVA
42-MUSTAFA ISLAMOGLU
43-MUSTAFA CELIK
44-MURAT GEZENLER
45-FETHI YEKEN
46-HALLACI MANSUR
47-MUHAMMED HAMIDULLAH
48-UBEYDULLAH ARSLAN
49-TAKYUDDIN BAYBURDI
50-FETHULLAH GULEN
51-NAZIM KIBRISI
52-HASAN EL-BENNA
53-MAKDISI
54-ELMALI HAMDI YAZAR
55-SAID RAMAZAN EL-BUTTI
56-OMER TILMISANI
57-OMER NASUHI BILMEN
58-YASIN HATIP OGLU
59-HASAN EN-NEDVI
60-YUSUF KANDEHLEVI
61-HALID YASIN
62-NASRAllah
63-AHMEDI NECAT
64-HAMENEYN
65-HUMEYNI
66-ALI SERIATI
67-MEHMET AKIF ERSOY
68-NECIP FAZIL KISAKUREK
69-SAID NURSI
70-HILMI TUNA
71-MEHMET TALU
72-HASAN EL-HUDEYBI
73-DONGUL HOCA
74-ALAADDIN PAHLEVI
75-NASRUDDIN EL-BANI
76-MUHAMMED BIN-BAZ
77-HAYRETTIN KARAMAN
78-SADREDIIN YUKSEL
79-MIRZABEY OGLU
80-YUSUF KERIMOGLU
81-YASAR NURI OZTURK
82-ZEKERIYYA BEYAZ
83-MEHMET EMIN AKIN
84-TAHIR HOCA
85-KUL SADI YUKSEL
86-HASAN KARAKAYA
87-ABDULLAH YOLCU
88-KADIR MISIR OGLU
89-ARAFAT
90-HUSEYIN VELIOGLU
91-SEYH GUNEYMIN
92-FADDAllah
93-MUKTADA SADR
94-OMER ONGUT
95-MEHMET GURMEZ
96-MEHMET NURI YILMAZ
97-METIN YUKSEL
98-TANTAVI
99-HAYDAR BAS
100-MALCOM X VS

BIR KISI LISTEYI BASKA KISILER EKLEMIS.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt