Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Halep’te Muhalifler Birleşti

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rejim kuşatması altında bulunan Halep'te muhalif gruplar kendilerini feshederek ‘Halep Ordusu’ adı altında birleşti.

Halep'te 48 saatte ellerindeki toprakların yaklaşık yüzde 40'ını rejim ve PKK'nın Suriye kolu YPG'ye kaptıran muhalifler, altında savaştıkları farklı isim ve bayrakları bıraktı. Tüm gruplar, Halep Ordusu adı altında tek isim ve komuta içinde savaşacaklarını açıkladı. Yeni kurulan oluşumun genel komutanlığına Ebu Abdurrahman Nur, askeri komutanlığına ise Ebu Beşir Amara seçildi.

Muhalifler, bu adımda iki amaçlarının olduğunu söylüyor. Birincisi, rejimin ve yanında savaşan milislerin ilerleyişine karşı koymak. İkincisi ise rejime destek verirken Rusya’nın kullandığı, "Terör grubu" olarak tanımladığı Şam’ın Fethi Cephesi ile mücadele gerekçesini çökertmek.

Rusya, El Kaide örgütüyle bağlantısını kopardığını açıklayan ve adını Şam’ın Fethi Cephesi olarak değiştiren Nusra Cephesi’ni terör grubu olarak tanımlamış ve Halep’teki diğer muhalif grupları bu yapıyla ilişkilerini koparmaya çağırmıştı.

Halep’te halk, uzun süreden beri muhalif gruplara "Birleşin" çağrısını yapıyor ve bu amaçla protesto gösterileri düzenliyordu.

Son günlerde muhalifler ellerindeki en az 10 mahalleyi kaybetti.

Kaynak:Islah Haber

Birligimiz quvvetimizdir.
Hasbunallahi ve nimel vekil.

S Çevrimdışı

Said bin cubeyr

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ahrarin yeni lideri "sam bizim olacak" demis.

Sozle peynir gemisi yurumuyor malasef Allah swt hukukunu gormezden gelip vahdeti olusturmadiginiz her gun kayiplar vermeye devam edeceksiniz ki uzun zamandir olanda bu.

Gun gectikte olusmayan bu Vahdet gerek suriyedeki mazlum muslumanlari ve diger cografyadaki muslumanlari rahatsiz etmekte suriyede cihad eden bazi gruplar hakkinda muslumanlarin husni zanini kaybetmektedir.

Fitneler,kayiplar ve cihad ifsad olmadan Allah swt emri uygulanmalidir.

“Toptan Allah’ın ipine sımsıkı sarılın. Dağılıp ayrılmayın. Ve Allah’ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Hani siz düşmanlar idiniz. O, kalplerinizin arasını uzaklaştırıp ısındırdı ve siz onun nimetiyle kardeşler olarak sabahladınız. Yine siz, tam ateş çukurunun kıyısındayken, oradan sizi kurtardu. Umulur k, hidayete erersiniz diye, Allah ayetlerini işte böyle açıklar.” (Al-i İmran/103)

http://www.islahhaber.net/ahrar-us-sam-genel-emiri-abu-ammar--sam-bizim-olacak-88270.html

talha abdulhâdi Çevrimdışı

talha abdulhâdi

عدو المنافقون
İslam-TR Üyesi
Bakalım Ahrar ne yapacak.. Naz yapmaya devam ederse yüzbinlerce şehidin hakkını nasıl ödeyecek?
.
Ahi Ahrar ın Fırat Kalkanındaki bahsedilen konumu ne oldu. Eğer hala o yapıdalarsa Allah subhana teala bu gruba yardımını yollarmı.. Rabbim Muslumanları birleştirsin ve tefrikaları yıksın. Allahumme amin

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
.
Ahi Ahrar ın Fırat Kalkanındaki bahsedilen konumu ne oldu. Eğer hala o yapıdalarsa Allah subhana teala bu gruba yardımını yollarmı.. Rabbim Muslumanları birleştirsin ve tefrikaları yıksın. Allahumme amin

Emirlerin hatasını tüm mücahidlere yükleyemeyiz akhi. Zaten sadece sözde kaldı destekleri. Yeni emirden çok umutluyum, Allah kardeşlerimize yardım etsin.

talha abdulhâdi

عدو المنافقون
İslam-TR Üyesi
Amin . Ancak şu gerçektirki iblis aleyhillane oyunlarından ve tefrikalarından vazgeçmeyecektir. Biz ummetin hayrı ve vahdeti için çokca yalvarıp yakarmalıyız.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gençler hazır olun!
Halep için yola çıkılıyor...
İHH "Halep'e Yol Açın" sloganıyla Suriye sınırına dayanmak üzere yüzlerce araç ve binlerce aktivistten oluşan bir konvoy hazırlıyor.

talha abdulhâdi

عدو المنافقون
İslam-TR Üyesi
Gençler hazır olun!
Halep için yola çıkılıyor...
İHH "Halep'e Yol Açın" sloganıyla Suriye sınırına dayanmak üzere yüzlerce araç ve binlerce aktivistten oluşan bir konvoy hazırlıyor.

. Ahi bu haberi ihh mı yayınladı başka kanalmı ben sordum cevap gelmedi ihh daki kardeşlerden

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
. Ahi bu haberi ihh mı yayınladı başka kanalmı ben sordum cevap gelmedi ihh daki kardeşlerden
Reklama gerek yok sanırım :)

Mavi marmara ıcın olanları bılıyorsunuz.
Bizmi gidin dedik bizden izinmi aldınız sozu hala ıcımı daglar.
Onlar kendılerını sahıpsız sanmadı Bızım Sahıbımız ALLAH TIR.
Hasbunallahı ve nımel vekıl dedınmı ıs bıttı
Yardım konvoyu ıle beraber yaraları sarmak ıcın kısıler sınıra kadar gıdecek tahmınımce

Furkan el turki Çevrimdışı

Furkan el turki

Kötü Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Reklama gerek yok sanırım :)

Mavi marmara ıcın olanları bılıyorsunuz.
Bizmi gidin dedik bizden izinmi aldınız sozu hala ıcımı daglar.
Onlar kendılerını sahıpsız sanmadı Bızım Sahıbımız ALLAH TIR.
Hasbunallahı ve nımel vekıl dedınmı ıs bıttı
Yardım konvoyu ıle beraber yaraları sarmak ıcın kısıler sınıra kadar gıdecek tahmınımce
aqhi ne zaman gidecekler suriye sınırına...

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aqhi ne zaman gidecekler suriye sınırına...
bilgim yok akhı zaten ızın vermezler o sekılde bır gıdıse dunku protestolarda bır suru ınsan gozaltına alındı.
bılmıyorum bakalım ALLAH kendıne kul olanlarla beraberdır.
Cekılen sıkıntılar olmasa ınsan cennete nasıl gıdecek akhı

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O mubarek samı o mubarek surıyeyı terketmeyen o halkın o sabrı ve karsısında alacagı ecır oyle muhtesem olacakkı onlar bu dunyada cok hezımete ugradı
myanmarda oyle vallahı bu ınsanların ecrlerı oyle bır noktada kı hanı muhaysını dıyorya buraya gelmeyen hele dıbınde cennet kokan bır yere gelmeyen cok sey kaybedıyor dıye. Aynen oyle.
Basına gelenlere HASBUNALLAHI VE NIMEL VEKIL dıyen bır halk ve o ugurda savasan mucahıdler.
Bunları sen öldursende dovsende ezıyet etsende onların makamını artırır.
Cektıgımız cılelerı ALLAH tan bılıp sabr gosterıp sonucundada mucadele etmek gereklıdır.
Mucadele amelın prımıdır.
Ne kadar mucadele edersen o kadar hasene ecr alırsın.
O ınsanlara bakıyorum ellerı opulesı bebeklerını koklayıp koklayıp emanetın sahıbıne teslımıyetle verıyorlar.
Gozlerını kırpmıyorlar
kacalım edelım dıye tereddut bıle etmeden Ya ılahı bıze yardım et LEBBEYK ya ALLAH dıyorlar.
Onlar yenıldılermı hayır
orası kopsada yerınden Onlar KAzandı
Ama bunu anlayamayan oturan kıtle kaybetmıstır.
Sam ehlı fesada ugrarsa sızde hayr kalmaz.Sozu bosuna degıl.
Onların o zulm karsısında ALLAH tan baska kımseye boyun eymeyıslerıne Herkez sahıt oldu.
Uzuluyorum hayr dolu cennetın bır adım onumuzde oldugu yerden bır pay alamayısımıza
Cok sey kaybettık cok
Kısı yanlız basına Yaptıklarıyla ve uyduklarıyla hasr olacaktır.
Ben oyle ilim sahıbı bır ınsan degılım kuranı da ezbere bılmıyorum hanı dıyorlarya ulan sen kımsınde bıze ogut verıyorsun.
Haklı olabılır kendınce ama ALLAH katında o kımse haksız kımsedır.
Kuran ve Rasulallahın bıze ogrettıklerı dısında BIRSEY BILMEM BEN
bu gune kadar hevam ve ıskembemle kımseye bırsey demedım.

ALLAH zulcelal de gostermesın.

Bunları nıye soyluyorum.Kisi Uydugu kımse ve ya kımselerle beraberdır.
Bu ısten bırılerınden korkup zarurıyetlerı yanı ozurlerı olan kımseler dısında herkez mesuldur.
Eger onlarda hayr yoksa
ozru bulunanların bu ıse el atıp ummet bılıncını yenıden Yasatması gerekmektedır.
Ufacık bebegın kanlar ıcındekı anne degısı hala kulaklarımda
ALLAH zulcelal hakkımdakının en guzelını gonlumdekı nıyetlerımızı amellerımıze ıhsan eylesın.
Davamızın sonu ALLAH a hamd etmektır.

Furkan el turki

Kötü Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O mubarek samı o mubarek surıyeyı terketmeyen o halkın o sabrı ve karsısında alacagı ecır oyle muhtesem olacakkı onlar bu dunyada cok hezımete ugradı
myanmarda oyle vallahı bu ınsanların ecrlerı oyle bır noktada kı hanı muhaysını dıyorya buraya gelmeyen hele dıbınde cennet kokan bır yere gelmeyen cok sey kaybedıyor dıye. Aynen oyle.
Basına gelenlere HASBUNALLAHI VE NIMEL VEKIL dıyen bır halk ve o ugurda savasan mucahıdler.
Bunları sen öldursende dovsende ezıyet etsende onların makamını artırır.
Cektıgımız cılelerı ALLAH tan bılıp sabr gosterıp sonucundada mucadele etmek gereklıdır.
Mucadele amelın prımıdır.
Ne kadar mucadele edersen o kadar hasene ecr alırsın.
O ınsanlara bakıyorum ellerı opulesı bebeklerını koklayıp koklayıp emanetın sahıbıne teslımıyetle verıyorlar.
Gozlerını kırpmıyorlar
kacalım edelım dıye tereddut bıle etmeden Ya ılahı bıze yardım et LEBBEYK ya ALLAH dıyorlar.
Onlar yenıldılermı hayır
orası kopsada yerınden Onlar KAzandı
Ama bunu anlayamayan oturan kıtle kaybetmıstır.
Sam ehlı fesada ugrarsa sızde hayr kalmaz.Sozu bosuna degıl.
Onların o zulm karsısında ALLAH tan baska kımseye boyun eymeyıslerıne Herkez sahıt oldu.
Uzuluyorum hayr dolu cennetın bır adım onumuzde oldugu yerden bır pay alamayısımıza
Cok sey kaybettık cok
Kısı yanlız basına Yaptıklarıyla ve uyduklarıyla hasr olacaktır.
Ben oyle ilim sahıbı bır ınsan degılım kuranı da ezbere bılmıyorum hanı dıyorlarya ulan sen kımsınde bıze ogut verıyorsun.
Haklı olabılır kendınce ama ALLAH katında o kımse haksız kımsedır.
Kuran ve Rasulallahın bıze ogrettıklerı dısında BIRSEY BILMEM BEN
bu gune kadar hevam ve ıskembemle kımseye bırsey demedım.

ALLAH zulcelal de gostermesın.

Bunları nıye soyluyorum.Kisi Uydugu kımse ve ya kımselerle beraberdır.
Bu ısten bırılerınden korkup zarurıyetlerı yanı ozurlerı olan kımseler dısında herkez mesuldur.
Eger onlarda hayr yoksa
ozru bulunanların bu ıse el atıp ummet bılıncını yenıden Yasatması gerekmektedır.
Ufacık bebegın kanlar ıcındekı anne degısı hala kulaklarımda
ALLAH zulcelal hakkımdakının en guzelını gonlumdekı nıyetlerımızı amellerımıze ıhsan eylesın.
Davamızın sonu ALLAH a hamd etmektır.
ne kadar güzel söylüyorsun aqhi,
kitabın ortasından konuşmana hayranım :) rabbim bizlere de nasib etsin cihadı.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

RESMİ ACIKLAMA GELDI AKHI:!

HAZIRLANIN UZUNCA BİR YOLA ÇIKIYORUZ !

İHH olarak "Halep'e Yol Açın" sloganıyla sınıra hareket edecek yüzlerce araç ve binlerce kişiden oluşan bir konvoyun hazırlıklarına başlıyoruz.

Konvoy İstanbul'dan yola çıkacak ve yol üzerindeki illerden araçların ve aktivistlerin katılımıyla yoluna devam edecek...

Furkan el turki

Kötü Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
RESMİ ACIKLAMA GELDI AKHI:!

HAZIRLANIN UZUNCA BİR YOLA ÇIKIYORUZ !

İHH olarak "Halep'e Yol Açın" sloganıyla sınıra hareket edecek yüzlerce araç ve binlerce kişiden oluşan bir konvoyun hazırlıklarına başlıyoruz.

Konvoy İstanbul'dan yola çıkacak ve yol üzerindeki illerden araçların ve aktivistlerin katılımıyla yoluna devam edecek...

rabbim gitmek nasib etsin...
Aslında mavi Marmara gibi bir olay olsa veyahutta canlı kalkan olma olayları yapılsa çok daha faydalı olabilir, zira pyd pkk bile bu konuda müslümanlardan daha duyarlı davranabiliyorlarsa kobane veya başka bir yer için, bizim Allah yolunda neler neler yapmamız lazım gelir kim bilir.

Üst Ana Sayfa Alt