Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Hangi Tefsiri Okumalıyım?

Taifetu'l Mansura Çevrimdışı

Taifetu'l Mansura

Yürü sen ey Dünya! Beni arkanda bırak...
İslam-TR Üyesi
Fizilal-il Kur'an'ı zikretmek geçiyor içimden lakin başlangıç için fizilal nasıl olur bilmiyorum, lise başlarında okuduğumda dahi çok ilgi çekici ve açıklayıcı bulmuştum ben. O yıllar 'Seyyid Kutup alim değil' 'Fizilal tefsir kitabı değil bir düşünce kitabı' tarzı düşünenlerle epey bir savaş vermiştim. Yine de bu başlık altında önerilebilir mi bilemedim, sizler Fizilal-il Kur'an hakkında ne dersiniz sormak istedim.

Y Çevrimdışı

Yobazsair

.
İslam-TR Üyesi
Fizilal-il Kur'an'ı zikretmek geçiyor içimden lakin başlangıç için fizilal nasıl olur bilmiyorum, lise başlarında okuduğumda dahi çok ilgi çekici ve açıklayıcı bulmuştum ben. O yıllar 'Seyyid Kutup alim değil' 'Fizilal tefsir kitabı değil bir düşünce kitabı' tarzı düşünenlerle epey bir savaş vermiştim. Yine de bu başlık altında önerilebilir mi bilemedim, sizler Fizilal-il Kur'an hakkında ne dersiniz sormak istedim.

Oda güzel diye hatırlıyorum. Benim Ali Küçük önerme nedenim, başlangıç için iyi olacağı. Onu okuduktan sonra, diğerlerini de Kolaylıkla anlayabilir kişi. En doğrusunu Allah bilir..

Taifetu'l Mansura Çevrimdışı

Taifetu'l Mansura

Yürü sen ey Dünya! Beni arkanda bırak...
İslam-TR Üyesi
Fizilalin mobil uygulaması vardı, yanılmıyorsam burada önerilen diğer tefsir kitaplarının da var. (Ali Küçük, İbn Kesir) İndirilip birkaç bölüm okumak suretiyle incelenebilir. Sonra karar kılmak daha kolay olacaktır biiznillah.

eva e-kitap bilemiyorum ama siz de uygulamayı indirebilirsiniz.

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Bende şuan filzilal okuyorum oldukça da beğeniyorum aslında ama kardeşler Ali küçük hocadan bahsedince başlangıç için iyi olabilir diye düşündüm Allahu âlem.

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ali Küçük hocayı keşfetmeme vesile olan arkadaşlardan Allah razı olsun. Yanı başımızda bir cevher varmış sessizce göçmüş gitmiş haberimiz olmamış. İyi ki geçte olsa haberdar olmuşum. Tefsirini okumanın yanında sohbetlerinide dinleyeceğim inşAllah.

Coolumsu Çevrimdışı

Coolumsu

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Mukatil Bin Süleyman'ın Tefsir-i Kebir'ini okumalısın. Sana tavsiye edebileceğim ilk tefsir budur.

Üst Ana Sayfa Alt