Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Her Güne Bir Ayet

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
image.jpeg

yağmur@hicret Çevrimdışı

yağmur@hicret

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
"Her can ölümü tadacaktır. Kıyamet günü mükâfatlarınız tastamam verilecektir. kim cehennemden uzaklaştırılıp cennete gönderilirse, o gerçekten kurtuluşa ermiştir. Bu dünya hayatı aldatıcı bir metâdır."

Âl-i İmrân sûresi (3),185

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Bu Ayeti biraz açabilir misin ?? Şifa derken siz hangi anlam ve manayı çıkartıyorsunuz??? Baş ağrısı , diş ağrısı , romatizma , kansere vs vs bunlara mı şifa ?? Yoksa ??? Gerisini sizden bekliyorum ....

Her anlamda anlam çıkartıyoruz kardeşim kuranı hakim evrenseldir.
Bu resimde öyle gösterilmiş görsel açısından. Bir çok alimlerimizin tefsirini okuyabilirsin bu ayet hakkında yazılarını. Benim ilmim tefsir edicek kadar geniş ve büyük değil. Ben ayeti olduğu gibi paylaştım türkçesiyle.
Benden beklentin olmasın. Çok merak ettiysen youtube tefsiri yaz çıkar. Yada internetten araştır güzel kardeşim.

xena Çevrimdışı

xena

God bless Me...
İslam-TR Üyesi
Ayetin manası bilmesem , sorarmıydım ???
Hakkın da Bilgisi olmadığım konuların peşine düşmem ....

xena Çevrimdışı

xena

God bless Me...
İslam-TR Üyesi
Eee her şeyi Devletten beklemeyin . (mecaz ):))). Sizde çaba sarfedin ......

Kuranı okuyup anlaman için de Alim olmana gerek yok zaten , sen de bu Kuranın muhattabısın Kuran Alim ve Ulemalara İNMEDİ ...

Hud suresi bir ve ikinci Ayetlerini okumaktan başlayabilirsin . Kardeşimmm......

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Eee her şeyi Devletten beklemeyin . (mecaz ):))). Sizde çaba sarfedin ......

Kuranı okuyup anlaman için de Alim olmana gerek yok zaten , sen de bu Kuranın muhattabısın Kuran Alim ve Ulemalara İNMEDİ ...

Hud suresi bir ve ikinci Ayetlerini okumaktan başlayabilirsin . Kardeşimmm......
Okumadığımı nerden biliyorsun güzel kardeşim. Herşeyin bi sırası var . Elimden geldiğince okumaya ve anlamaya çalışıyorum. Hayatıma geçirip amel etmeye çalışıyorum. Toplum içinde verilen nasihat , nasihat değil hakarettir. Hz Ali (ra)