Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Hüda Kaya: Artık Ben De Hdp'liyim

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
a576ad6e8a57491fcb146ad3ee83cc58__MG_6086.JPG

İslamcı yazar, hür bakış internet sitesi yazarı Hüda Kaya, HDP’nin halkların, inançların, farklılıkların ‘kendisi’ olarak temsil edilmesinin zemini olduğunu belirterek “artık ben de HDP’liyim” dedi.

Ankara’da dün gerçekleşen HDK Genel Kurulu ve bugün büyük ilgi gören HDP Olağanüstü Kongresi çeşitli halkların, inançların, kesimlerin buluştuğu bir platforma dönüştü.

HDK Genel Kurul ve HDP Kongresi’ne katılan İslamcı yazar Hüda Kaya ANF'ye yaptığı açıklamada HDK yapılanmasının kurulduğundan bu yana birçok kesim açısından umut yarattığının altını çizerek kongrede bulunmasını “Hem HDK yapılanması hem de HDP’ye dönüşüm aşamasını takip ettik. Gerçekleşme dönemlerinde burada da yazıyor umuda yolculuk diye. Gerçekten de umutlanmıştık. Bu birkaç yıllık süreç bu beklentimizi tam yansıtamadı diye düşünüyorduk ki, bu özeleştirilerin yapıların kendi içinde de gerçekleştiğini öğrendik. Bütün renklerini taşıması noktasında biz de kendi renklerimizle bulunalım istedik” şeklinde açıkladı.

HDK Kongresinde yapılan konuşmalarda İslami kesimlere hitabın eksik kaldığını düşünen Kaya, “konuşmalarda referansı İslam olan bir temsiliyetin, bir rengin eksikliğini çok hissettim. Selamlamada olsun, konuşmalarda olsun herkes kendi renkleriyle hitap ederken keşke bir de İslami kesimler veya başörtülü kadınlar da selamlanabilseydi. Fakat benim yürekten arzuladığım Türkiye’nin bütün halkları dilleri renkleri kendilerini özgürce temsil edebildikleri, konuşabildikleri, tartışabildikleri ve birbirlerini anlamaya çalışabilecekleri bir ortam oluşturulmalıydı. Bu çalışmanın bunun için çok önemli bir adım olduğuna inanıyorum” dedi.

Farklılıkların kendisini ifade etme imkanına HDK ile kavuştuğunun altını çizen Hüda Kaya şunları söyledi:

“Türkiye’de 90 yıla yakın devlet gelenekli derin bir bilinçaltı var. Burada ise herkes özgürce, kendi kimliğini kompleks etmeden, ötekileştirilmeden kendini ifade edebilme ortamını ilk kez yaşıyor. Bütün kurumlarda, bütün bu bileşenler renkler vardır. Ama kendisi olarak yokturlar. Bugüne kadar Türkiye siyaset geleneğinde hep bunu gördük; herkes dönüşebildiği kadar var olabiliyor, kendisi olarak var olamıyor maalesef. İşte burada artıları eksileriyle toplumların, halkların, farklılıkların kendileri olarak temsil edildikleri, ifade etmeleri çok önemli bir adım. Yarınlar da halka yansıması daha farklı olacak inşallah.”

Kaya, “artık ben de HDP'liyim" diyerek sözlerini noktaladı.

ANKARA/ANF 27.10.2013 14:10:31

firatnews.com

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ne olacak oglu (muhhamed cihad) pkk diye tututlandı anne pkk olması acaipmi geliyor
msce.jpg

PKK üyesi olduğu gerekçesiyle tutuklanan Muhammet Cihat Saatçioğlu’nun hem İstanbul’daki PKK gösterilerinde molotof atarken hem de HAMAS kamplarında elinde silahla görüntüleri ortaya çıktı. Barış aktivisti olduğunu söyleyen ve muhafazakâr kesime hitap eden Kudüsyolu isimli internet sitesinin yayın yönetmenliğini yapan Saatçioğlu’nun, HAMAS lideri İsmail haniye ile de resimleri bulundu. İstanbul Taksim’de 19 Ağustos 2011 günü gösteri yapan terör örgütü yandaşları yolu kapatarak Aksaray’a yürümek isteyince polis engel oldu. Taş ve molotoflarla polise saldıran grup, polis müdahalesinin ardından ara sokaklara dağılırken, işyerleri, araçlar ve banka ATM’lerine hasar verdi. Olayların ardından polis kameraları ve MOBESE tarafından çekilen görüntüleri inceleyen Terörle Mücadele ve Güvenlik Şube ekipleri, polise molotof ve taşla saldıran, işyerlerine zarar veren isimler belirleyip gözaltına aldı. Terörle Mücadele Şubesi’nde sorguya alınan isimlerden birinin kimliği polisi şaşkına çevirdi. PKK bayrakları altında gösteri yapan, Fatih ve Beyoğlu’nda yüzünü bezle örterek polise taş ve molotof atan ATM’lere taş attığı belirlenen M. Cihat Saatcioğlu, tüm yayınlarını Filistin meselesi üzerine yapan Kudüsyolu isimli internet sitesinin yayın yönetmeni çıktı. Hollanda doğumlu Saatçioğlu’nun üzerinde bulunan 2 GB hafıza kartındaki “Blackberry” isimli klasörden çok sayıda fotoğraf çıktı. Fotoğraflarda Cihat Saatçioğlu, HAMAS lideri Halid Meşal ve HAMAS’ın silahlı üyeleriyle yan yana resimleri çıktı. Elinde uzun namlulu silahlarla da resmi olan Saatcioğlu’nun HAMAS kamplarındaki görüntülerinin gazetecilik faaliyeti olduğunu savunduğu öğrenildi. Aynı klasör içerisinde Cihat Saatcioğlunun Öcalan’ın avukatları ile yaptığı görüşmelerin notları da bulundu. Saatçioğlu’nun tutuklanmasını hem Marksist hem de İslami çizgideki bazı sitelerinin eleştirmesi dikkat çekti.
haber_18960.jpg

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
oğlu pkkdan tutuklanınca bizde ne oluyor demiştik,meğer balık baştan kokar sözü doğruymuş,iyi oluyor bu süreçler kimin ne olduğu ortaya çıkıyor,eskiler bir bir dökülüyor,zamanın hızlıları artık saf değiştiriyor,iyi ve kötü bir bir ayıklanıyor,ihsan eliaçıkın ne mal olduğu yoksa nasıl bilinecekti,devamının gelmesini diliyorum,büylece saflar netleşecektir,müslümanların içindeki bu habis urlar tesbit edilecek ve kendilerini yağ gibi belli edeceklerdir.Artık hüda kaya sosyalist ve apocu kardeşleriyle mücadelesine devam etsin,hainlerden ve satılıklardan nefret ediyorum.Bu hanımı hayvan pisliği içinde görseydim bu kadar zoruma gitmezdi..