Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hüseyin Cinisli'den ''Cihad Hususunda Aşırılık''

I Çevrimdışı

ibn teymiyye

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum,
kardeşler, youtube'de gezerken bir video gördüm.Videonun linki şu:

Bu videoda konuşan hocaefendi kimdir bilmiyorum, ama çok yanlışları var. örneğin videoda diyor ki: '' kim antlaşmalı bir kafirle, aramızda ahit olan bir kafir ile (savaşıp da, kafiri) öldürürse, cennetin kokusunu bile alamaz. Öldürdüğü kişi kafir...'' diye devam ediyor. Oysa bu hoca efendi yanlış yapıyor. Öncelikle, bazı hadislerde korkutma eksenli sigalar kullanılıyor. Bu hadiste de kokusunu alamaz, der iken direkt cennete giremeyebilir belli bazı sualler sonucu veya cezasını çektikten sonra. Bazı alimler de, bir zımmiyi öldüren müslümana kısas uygulanmayacağını, ve diyet dahi ödenmeyeceğini söyler. Eğer bu hadisi böyle anlamaz isek, şirk ile ilgili nisa 48 ile 116 ayetini bir tutarız. dolayısıyla tehdit eksenli hadisleri, her zaman öncelikle nisa 48 ile nisa 116 ayetine götürelim. Daha sonra verilecek hükmün ne olacağını anlarız. neden bu iki ayeti hep belirleyen görüyoruz? çünkü bu iki ayette ''Allah, kendisine şirk koşulmasını asla affetmez, bunun dışında kalan günahları dilediği kimse için affeder'' ayetinde ''günahları'' ifadesine dikkat edin. Ayrıca hoca efendinin antlaşmadan bahsetmesi güzeldir fakat yanlış bir istidlal var. o da kim, kimin adına antlaşma yapıyor? Afganistandaki, ıraktaki, filistindeki,çeçenistandaki bacılarımıza tecavuz eden, mü'minleri de islamlarından dolayı öldüren bu kafirlere yardım eden bu tc vb yönetimi veya diğer yönetimleri müslüman mı görüyor? eğer müslüman görmüyorsa bilsin ki, kafir bir kişi, müslüman adına anlaşma düzenleyemez. yok eğer müslüman görüyorsa wallahi çok ağır bir hesap ile karşı karşıyadır... Başka bir hadis veriyor: zımmiye zulmeden, bizden değildir. evet böyle bir hadis var. Fakat bu hadisi anlamak önemlidir. kaynaklarda varlığını kabul etmek yemiyor. örneğin alış veriş esnasında gördüğü bir hataya da dikkat çekip: bizi aldatan, bizden değildir, şeklinde mübarek söz söylüyor Allah rasulu s.a.v. Oysa 'bizden değildir' vb sigalı hadisleri ibn teymiyye rh, mecmuul fetawada güzel bir şekilde anlatmıştır. Bu gibi sigalarda, ahiret ile ilgili cezaya, dunyadaki uygulamasına bakılarak hüküm verilir. Yoksa korkutma eksenli gelen hadisler ile bir konu delillendirilse idi, alın imam munziri rahimehullah'ın 'et-terğib we't-terhib' adlı hadis külliyatını, başlayın hayatınızı ve hayatları kısmaya, zorlaştırmaya....
Allahım bize, senin yolunda cihad eden alimlerin cihad fetvası ile amel etmeyi nasib et.....

Moderatör tarafında düzenlendi:
Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
"Cennetin kokusunu bile alamaz" hadisi sakındırmak amaçlı, günahının çok büyük olduğu, cehennemde günahını çekmeden cennete girilemeyeceğinin ifadesi için söylenmiş bir uslubdur. Zira kişi "şirk koşmadıkça mutlaka (er-geç) cennete girecektir." Zaten Huseyin Cinisli de sanırım bunu bildiğinden kesinlikle cennete giremeyecek dememiş , (cehenneme girmeden-çıkmadan) cennetin kokusunu alamaz demiş, fakat parantez içine aldığım kısmı vurgulamayarak kafir öldürenin ebedi cehennemlik kafirmiş gibi anlaşılmasını sağlamıştır.

Huseyin Cinisli hoca ; "İstişhadi eylemlerine" intihar eylemi diyerek, büyük bir öfke ile, Allah yolunda kafirlerle cihad eden mucahidleri yolundan döndürüb adeta vakfına davet ediyor. Kâfirin öldürülmemesi için (kısmen haklı olduğu yer olsa da) müthiş bir efor ile çaba sarf ederek bu uğurda bazılarını(!) geride bırakıyor.

Ağzına aldığı cihad terimi hakkında nedense; "günümüzde nasıl cihad edilmeli" , "zulmeden işgalci mustevlilere karşı nasıl bir cihad strarejisi izlenmeli", "neden cihada gitmiyoruz da derneklerde vakıflarda konferanslarla boğuşuyoruz" gibi nefsi mazeretlere"(!) cevab verememektedir.

Kâfirin öldürülmesi, zımminin öldürülmesinden bahsediyor. Hangi Daru'l islam var, hangi şeriat ülkemizde halife varda kafir o yurdumuza andlaşma ile girmişte biz de hangi andlaşmayı bozmuşuz bunu da bir izah etsin. Sakın ola Kral'dan bahsetmesin, Krallık kendisi; Cuheyman'ın Kâbe Kıyamında Harameyn'e Bandrollu kafirleri, Allah'ın haram kılmasına- olmasına rağmen sokarak Andlaşmayı kimin bozduğunu göstermiştir.

Huseyin Cinisli ve mensub olduğu vakfın diğer zihniyet sahibleri; tasavvufcularda bulunan şirk , bidat ve hurafeleri (vahdet-i vucud, rabıta, kabirden istiğna, hulul, vb.) ısrarla (haklı olarak) eleştirib, yanlışlıklarını delillendirirken; Nedense Sofileri Cihad, Cihadın manasını tahrif, Cihadın günümüzdeki farziyeti, işgal edilen musluman topraklarının kâfirler tarafından tarumar edilen yer altı ve üstü zenginliklerinin kurtarılması zaruriyeti , ırzına geçilen kız ve kadınların namusunun korunması, yetim ve dulların güvenliği için kâfirlerle cihad etmenin farz-i ayn olduğunun delillendirilmesini bırakın konusunu dâhi göremiyoruz. Yine seçim günü sofilerle birlikte sandık başında demokratik partilerin küfrü yönetimlerinden radı olarak, aynı sırada beraberce damgalanmalarını da gündeme getirememektedirler.

Tağuti rejimlerle andlaşma ve savunma halinde bulunarak, konferans ve vakıflarının bekası ile bu tür sakıncalı(!) konuşmalardan uzak durarak, bu konferanslarda Osmanlı ve padişahlarını tenkid edenlerin nedense "Kralım (padişahım) Çok Yaşa" demekten çekinmemektedirler.

Huseyin Cinisli, bu konuşmasıyla Cihada bakışını çok açık seçik şekilde dile getirmiştir. Bu benim için yeterlidir.
Huseyin hoca kusura bakmasın bu konuşması çok cins olmuştur. Kendisini kınayanlardanım.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Hüseyin Cinisli hakkında yazacak çok şey var ancak şuan musait değilim. Üstte kardeşin dediği gibi kendisi hoca vs değildir.

Hakimiyet ve cihadi konularda sakat hocalar türedi. Bana göre birçokları gül muhammedim diyen nurculardan daha kötü durumda zira nurcuları kimse takmayabilir (akideye dikkat eden) ama bunların zehrini kolay kolay görmek zor zira insanlar artık kuran sünnet diye at gözüyle bu hocalara takılır olmuş.

Burdan bir üye o üye bu mesajımı görürse özelde sorduğunu genelde de sorabilir göya bunlar cihadı seviyormuş ancak şuan cihaddaki kardeşlerimize hariciye diye bakmaktalar. Bunların şerrinden Allah'a sığınırız.

Bu konuda sitede daha önce açılmış bir konu var o konuyu arkadaşlar buraya eklerse bu adamın akidesi daha açık ortaya çıkar.

Son olarak bu adama göre binbaz,useymin gibi hocalara taan eden münafık ben de genele diyorum ki kimki mucahidler hakkında ileri geri konuşup onlara çirkin yakıştırmalar yapıp hatta onları haricilerle bir tutup nefret duyuyorsa münafıkların en büyük münafıkıdır.

S Çevrimdışı

Sadat-ı Kiram

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Hüseyin cinisli hoca'nın birkaç görüşü hariç diğer görüşlerini benimseyenlerdenim..

Ayrıca , Zımmi hükmünde ve Ahid yapılan kafirler öldürülemez düşüncesi doğrudur.....

RasulAllah'da s.a.v Kafirlerle Yapılan her antlaşmaya sadık kalmış , ancak bu antlaşmayı kafirler bozduktan sonra cihad etmiştir...

Hiç bir kaynakta Rasul'ün s.a.v antlaşma yaptığı kafirleri öldürdüğü yoktur... zaten böyle bir durum olsa , bu ne Nübüvvet sıfatına sığar , nede Allah Subhane'nin EL-ADL(Adil) Sıfatına sığar...

V'esselam..

Abdulmuizz Fida

Admin
Ayrıca , Zımmi hükmünde ve Ahid yapılan kafirler öldürülemez düşüncesi doğrudur.....

RasulAllah'da s.a.v Kafirlerle Yapılan her antlaşmaya sadık kalmış , ancak bu antlaşmayı kafirler bozduktan sonra cihad etmiştir...

Hiç bir kaynakta Rasul'ün s.a.v antlaşma yaptığı kafirleri öldürdüğü yoktur... zaten böyle bir durum olsa , bu ne Nübüvvet sıfatına sığar , nede Allah Subhane'nin EL-ADL(Adil) Sıfatına sığar...

V'esselam..

Sen hangi zımmiye izin verdin? Hangi şeriat ülkesi kâfirlerle andlaşma yapmış ta, mucahidler öldürmüş ?

Andlaşmalılara, zımmilerle; Daru'l islam olan ülkenin emiri andlaşma yapıp izin verir. Onlarda o ülkenin kanun ve kurallarına uyar. mesala Ramadan'da açıktan yiyip içemez, kumar, faiz, kerhaneye gidemez. :) Tabi bunu o İslam yurdu kendi ülkesinde yasaklar ve kendi vatandaşlarına dâhi yasaklar!
Böyle bir şeriat ülkesiyle andlaşma yapan kafirler ve zımmilere kurallara uyduğu sürece hiç bir kimse dokunamaz, öldüremez. Hadislerde geçen hükümde bu gibi konular içindir. Yoksa muslumanların ırzına geçen kafir ordularına destek veren, mucahidlerle savaşan kâfir yönetimlerini 2., 3. kez seçerek muslumanlarla daha da mucadele ederek İslam coğrafyalarının işgalini isteyen, musluman bacıların ırzına geçilmesinden haz alan; Allah'a, Kuran'a, peygamberimize söven kâfirler Kâbe'nin örtüsüne sarılsalarda GEBERTİLİR!

S Çevrimdışı

Sadat-ı Kiram

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kafir ordularından bahsetmedim değerli kardeşim..Irakta , Afganistanda , çeçenyada savaşan kafirlere ve işbirliği yapan kesimlerdende bahsetmedim..

son cümlenizi anlayamadım ; Yani AKP ve onu seçen Halk gebertilir mi? AÇIKCA SÖYLE !

Not : AÇIKCA SÖYLE ! Emir kipini siz değerli kardeşim diğer üyelere kullandığınız için yazdım..yoksa soruma cvp vermenizi rica ediyorum şeklindedir sorum...

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
sende varya sürekli bişey diyon sonra sen şöle dediğn için dedim falan diye kaçak konusuyosun. açıkça söyle cevap ver de nolacak. yok sende ona dedin buna dedin. daha önce saçma şekilde bana da yapmıstın aynısını.

S Çevrimdışı

Sadat-ı Kiram

Üyeliği İptal Edildi
Banned
sende varya sürekli bişey diyon sonra sen şöle dediğn için dedim falan diye kaçak konusuyosun. açıkça söyle cevap ver de nolacak. yok sende ona dedin buna dedin. daha önce saçma şekilde bana da yapmıstın aynısını.

Neden öyle diyorum biliyormusun kardeşim ? Çünkü Hz.Ali r.a yanlış abdest alan adama , ''Birde beni izle bakalım doğru alıyormuyum? '' diyerek o kişinin yanlış abdest aldığını göstermiştir..

Bende Acizane Yanlış Hitab kullanan kardeşlere bu şekilde uyarı yapıyorum.... açıkca söyle cevap ver de nolacak ? diye yönlediriyorsun ama bu benim meşrebimde ve fıtratımda yoktur değerli kardeşim...Çünkü Müslüman KABA değil Mülayim ve güzel sözlü olur... SERTLİĞİ ANCAK KAFİRLERE KARŞIDIR Kİ , Bu sertlik yine Hitabda olmaz...

O yüzden dediğiniz gibi '' saçma sapan '' konuşmuyorum Müslümanlığın Şiar'larından olan GÜZEL SÖZLÜ olmayı rica ediyorum...Hepsi bu..

V'esselam...

A Çevrimdışı

abdullah11

Guest
SADAT ebu cendel ve ebu basir olayını biliyor musun sen ! Peygamber anlaşma yaptığı halde o sahabelere neden izin verdi . yada muhammed bin meslemenin olayını bilir misin ?

S Çevrimdışı

Sadat-ı Kiram

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Eğer kaba ve katı yürekli olsaydın, onlar çevrenden dağılıp kaçarlardı. ( Furkan 63.ayetullah)

Abdulmuizz Fida

Admin
Kafir ordularından bahsetmedim değerli kardeşim..Irakta , Afganistanda , çeçenyada savaşan kafirlere ve işbirliği yapan kesimlerdende bahsetmedim..

son cümlenizi anlayamadım ; Yani AKP ve onu seçen Halk gebertilir mi? AÇIKCA SÖYLE !

Not : AÇIKCA SÖYLE ! Emir kipini siz değerli kardeşim diğer üyelere kullandığınız için yazdım..yoksa soruma cvp vermenizi rica ediyorum şeklindedir sorum...

sadat kendine gel

Irak'ta, Afganistan'da çeçenya hariç; diğer ülkeler Daru'l islam , şeriatla yönetiliyorda, Mucahidler burada ; Halife- emirden izin alan andlaşmalı ya da İslam'ın hakimiyetine boyun eğmiş kâfir zımmıler mi öldürmüş de Cinisli'yi savunuyorsun?

Benim hangi, konuda açık seçik konuşmadığımı gördün kü; bana nisbet yapmaya çalışıyorsun?

Benim dediğim Oy verdin diye akp'ye oy veren gebertilsin değil; Mucahidlerle savaşan kafir orduları (Abd, israil, ingiliz vb) devletlerinin başına iyi savaşıyorlar diye; Bush'u, Blair'i, ve Yahudi'yi tekrar tekrar diğer seçimlerde seçerek savaşı desteklemişlerdir. Bunlar gebertilebilir.
Aynı zamanda bunlara lojistik destek ve yerel hükümetin tağuti askerlerini Afganistan'da eğiten nato kuvvetlerinin işbirlikçi ordularından Tc askerlerinin öldürülmesinde de bir vebal yoktur.

Net mi?

S Çevrimdışı

Sadat-ı Kiram

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Teşekkür ederim cevabın Net...

Bir sorum daha olacak değerli kardeşim ; Amerikadaki bir Abd'li gayrimüslim Bush'a oy verirken Niyetinin İlla Irakta güzel müslüman öldürüyor devam etsin niyetiylemi veriyor biliyormusun ? yani ekonomik , bulunduğu bölgeye hizmet(yol ,köprü , iş imkanı) ettiği için veremez mi niyet olarak?

Yada Bush'a hangi niyetle oy verirse versin her Abd'li Gebertilir mi ?

S Çevrimdışı

Sadat-ı Kiram

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Yok hayır yaklaşmıyorum , baştaki kişiler ile ilgili konuşmadım ki değerli kardeşim..Onlara Oy verenler hakkında konuştum..

GEBERTİLİR cümlesinden sonra tabiki niyet arayacağım... yoksa ABD li olan kişiler Topyekün mü Katl edilmeleri lazımdır ?

Bu yazdıklarım Konu başlığı ve içeriliği ile birebir alakalıdır değerli kardeşim... Nasıl bakarsan öyle görürsün..

Abdulmuizz Fida

Admin
Bush ve Blair (dediğim 7 sene evvelki) 2. defa seçilmeleri esnasında ülkelerinde seçime giderken, seçim propagandası esnasında tekrar seçilebilmek için "terörü istemiyorsanız, terörü bitirmemiz için 2. defa bizi seçmelisiniz ki temizlik operasyonumuz devam etsin" diye oy çağrısında bulunmuştu. Yoksa ülkelerinde savaştan dolayı pek çok banka ve borsa kurumları batmıştı. Ekonomi tam tersi iken 2. defa seçilmelerinin başka nedeni yoktur.
Siz Bush'un ; Amerika'daki kulelerin yıkılmasından sonra "haçlı seferi başlattık" ifadesini de mi unuttunuz? Aynı zamanda dünyadaki tüm kafir ülkeleri Afganistana götürebilmek için "Ya bizim safımızdasınız ya teröristlerin safındasınız, tarafsız kalmak yok" diyerek Nato'nun 5. maddesini uygulatyarak "birimize yapılan saldırı hepimize yapılmıştır" sapıklığıyla bütün kâfirleri Afganistan'a toplamamışmıydı?

Tâbi ki kafir ülkelerin vatandaşlarının hepsi İslam'a karşı aynı değildir. Mesela bazı yahudiler; israil siyonistlerine karşı gösteri bile yapmaktadırlar.

Ayrıca mucahidler, zayıf durumdayken , eşit şartlar altında değilken istişhad eylemlerine yönelirler. Gâlib ve üstün durumdayken kim kendi canından vaz geçsin. Onlar milyara yakın tasavvufcunun yerlerine çakılı kalıb, rabıta, vahdeti vucut, kabirden yardım isteyib , cihadı da nefisle cihada indirgeyib cihaddan hem madden hem manen uzak durdukları için zayıflık ve acziyetten dolayı; Kâfirlerinde kafalarına tonlarca fosfor, nükleer, misket, gaz vb. bombayı uçaklarla , helikopterlerle yağdırıp muslumanların karşısına çıkamadıkları için; müslümlarda bu necislerin yurtlarından çıkması için kafirlerin siyasi ve ekonomik yerlerini bombalamaktan başka ne yapabilir?

Anlaşılan sen cihad bölgelerine gitmemişsin. Git kafanı çeşitli bombalardan çıkaramazken , yanında kardeşin parçalanırken bakayım sen hangi resmi(!) eylemleri yapacaksın görelim. Böyle pc başından ahkâm kesip , akşam hatme yapmak nefisle cihad olsa gerek. (Birde Nisa 75'i düşünerek rabıta yapmaya çalış bakalım ne oluyo)
Ayrıca Abdullah 11 kardeşimin sorusunu daha ne kadar görmeyeceksin?

Abdullah Azzam: Cihad fetvası Cihad eden (meydanlardaki) Alimlerden alınır derken Cinisli ve fikirdaşlarını kastedmemişti.

İlgili Konular:

OPERASYON SIRASINDA SİVİL HALKIN ÖLMESİ

İlmi Konu - Operasyon Sırasında Sivil Halkın Ölmesi

ŞEHADET EYLEMİNE "İNTİHAR" DİYEREK, KAFİRLERE DESTEK VERMEK
İlmi Konu - Şehadet Eylemi - İstişhad Eyleminin Hükmü?

Halife - İmam - Olmadan Cihad Olmaz mı?
Çözüldü - Halife - İmam, Devlet - Olmadan Cihad Olmaz mı?

CİHAD : MUMİN İLE MUNAFIĞI AYIRT EDEN GERÇEK
İlmi Konu - Cihad : Mûmin ile Munafığı Ayırt Eden Gerçek (Kitab)

Son düzenleme:
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
"Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse (bilsin ki) Allah onların yerine, kendisinin onları sevdiği ve onların da kendisini sevdiği, müminlere karşı alçak gönüllü (şefkatli), kâfirlere karşı onurlu ve zorlu bir toplum getirir. (Onlar) Allah yolunda cihad ederler ve hiçbir kınayanın kınamasından korkmazlar. Bu, Allah'ın, lütfudur. Onu dilediğine verir. Allah, lütfu bol olan ve her şeyi bilendir. (Maide: 54)

ALLAH (c.c) kafirlere karşı sert ve şiddetli olun buyuruyor bu ayetin gereği müminlerin kafirlere karşı sert olmanın imanın gereğidir.bazı Müslümanlar bu ayetin hükmünü unutarak vay efendim peygamber efendimiz yumuşakdı yok şöyledi yok böyleydi habibullah ahinin dediği gibi bla bla bla

Çok merak ediyorum doğrusu gece yarısı hanımı ile mışıl mışıl uyurken ansızın basılıp gözlerinin önünde hanımına kızlarına tecavüz edilse birde üstüne işkence görsen acaba hala aynı şekilde yumuşak huylu narin olurmuydun hala bilmiyorum o an
Vallahi ALLAHın verdiği ölçüyü bile aşardın o an bir kafir elinde olsa...

E Çevrimdışı

ehlisunne

Üyeliği İptal Edildi
Banned
SELAMUN ALEYKÜM
Ben tam anlayamadım tenkit edilen zat başka yerde yürüyüş ve mitingin caiz olmadığını söylemiş yürüyüş ve miting caiz mi ??

Ben bu zatı iyi tanırım sizler onun hakkında onu tanımadan konuşuyorsunuz. kimisi hoca değil diyor kimisi aşşağlıyor cihad edenler hakkında konuşuyor diyorlar ben bu zatın en az 100 dersine katıldım ve Allah Yolunda cihad edenlere bir şey dediğini duymadım ama cihad ediyorum diye gidip müslümanları tekfir edip sonra onları öldürenleri eleştirdiğini duydum cihadın organize olması gerektiğini söylediğini duydum , cihadın iktidarla kayıtlı olduğunu ve kıyamete kadar fasık olsun müslüman olsun facir olsun yöneticiyle beraber yapılması gerektiğini söylediğini duydum ama tekfircilerin mücahit olamayacağını söylediğinide duydum. Sizin kötüleyip saray alimi dediğiniz alimlere önem verdiğini biliyorum kendisine Allah başarı nasip etsin ilmini artırıp günahlarınıda affetsin ve onu kendisinin razı olduğu yöne iletsin ilmi yüksek ve edepli birisidir ama bununla birlikte hatalarıda olabilir samimi yaklaşan herkesle konuşur.
Bu arada suud Kralıyla ilgili olarak o babamızın oğlu değil ki olsa ne olur hata ettiği noktalardaki hatasını red ederiz islama olan hizmeti oranında sever günahları oranında buğz ederiz dediğinide duydum . VESSELAM

Abdulmuizz Fida

Admin
Aleykum selam we rahmetullah,

İstişhad eylemine, kâfir medya ağzıyla intihar eylemi diyen, şehadet eylemi yapan muslumanları tenkid eden, Musluman devletlerde bomba patlatan diyerek, hangi musluman ulkede hangi bombadan bahsediyor, kimi savunuyor çözemedik?
Sen en az 100 dersine gittiğini söylüyorsun. Allah için Afganistan'a, Irak'a gönderdiği, cihad için yetiştirdiği, gitmesini tebliğ ettiği bir musluman , mucahid veya maddiyatı var mı?

Anlaşılan sen bu videoyu, bahsettiğin dersler sebebiyle objektif dinleyememişsin. Cinisli'yi tanımayan, Kralcı olmayan birine videoyu dinletip ne anladığını sorarsan farkı göreceğini umuyorum. selamun aleykum we rahmetullah

A Çevrimdışı

abdullah11

Guest
EHLİSUNNE KARDES sen cinisliye sor bakalım mehmet beyazıtı .. bedevi mehmeti.. sana ne diyecek. sen 100 defa katılmıs olabilirsin ama ben sana onun ŞEHADETİNDEN SONRA MEHMET BEYAZIT HAKKINDA DEDİĞİNİ DİYEYİM . O MEhmet için ......... yolunda öldü gitti demişti . halbuki mehmet onun derslerine katılan yer yer onu tenkıt eden biriydi .. bitrmedi cecen komutan islam canıbekof un sehadetinin ardından da ne dedıgını etrafındakilere sor bakalım

Üst Ana Sayfa Alt