Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hüseyin Cinisli'den ''Cihad Hususunda Aşırılık''

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaslar fikrimiz zikrimiz ne olursa olsun terbiye sınırlarımızı aşmayalım bu forumda bayan kardeslerimiz olduğu gibi genc toy kardeslerimizde bulunmaktadır.

Alinti dahi olsa uygun olmayan kelimeleri editleyelim...

Duyarlı tüm üyelere şimdiden teşekkürler.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hortlatan bendim abi :) kendisini fazla takip etmiş birisi değilim.internette "selef yolu,selefi menhec vs vs" deyince bunlar çıkıyor.ona şikayetimden yazdım.selefilik konusunda büyük müdaafalar(!) verecek adamlar nedense ümmetin onuru söz konusu olunca susuyorlar,biraz da bu SELEFİlerden dolayı selefilik lafını sevmemeye başladım.

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selefiyim diyince karsidaki;kafami kesion diyor,selefi salihin yolunu elimden geldigince takip etmeye calisiyorum diyince sorun olmuyor.sizce dogru bir ifademi?

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selefiyim diyince karsidaki;kafami kesion diyor,selefi salihin yolunu elimden geldigince takip etmeye calisiyorum diyince sorun olmuyor.sizce dogru bir ifademi?
abi selefiliği sürdürmek adına,selefilik ismi ardına gizlenip yapılan hatalar gördüm.benim gerçi islami çevreler ile tevhid ile bilgilenmemden daha 1 sene geçmedi.fakat selefilik iddiasında bulunan çevreler(cemaatler) kendi oluşturdukları dünyada türkiyedeki diğer cemaatçiler gibi "en iyi islam bizde" anlayışında sanki.kendilerini haricilikten(!) sakındırmaya çalışıyorlar ama kendilerine uymayan adamları da dışlayarak hariciliği yapmayı iyi biliyorlar.ben ne böyle bir tebliğ,davet anlayışını ne de böyle bir selefe dönüşü kabul etmiyorum.

B Çevrimdışı

BirMusluman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
su anda yemeni bombalyan muslumanların kanını akıtan kafir suud hukumetıne kukla krallarına lanet olsun....

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
valla din tektir arkadaşlar,ve o da Allah'ın kitabında yer alan ifadelerle,ve peygamberimizin sahih hadisleriyle bildirmiş olduğu çerçeve sınırlardır,gerisi ne beni ne de sizi ırgalasın.ne birilerine şirin görünmek için dinden eksiltme yaparım,ne de temiz bir akideye sahip olabilmek için gerekli olan insan onurunu 3 paraya satarım.bir kimseden beğenilme,övülme v.s geldiğinde de kendimden utanırım,ulan nefis nerede yanlış yaptında seni pohpohluyorlar diye...velhasıl*ı kelam kimseye boyun eğmem biiznillah!

DjKarakurt Çevrimdışı

DjKarakurt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Abdulmuizz Fida

Şeyh Hasan Karakaya, Mehmed Emin Akın, Alâaddin Pâlevi hocaları takip ediyorsun ve tavsiye ediyosun sanırım .

Ayrıca Hangi Hocadan İlim Alabilirim konusunda beni aydınlattığın için teşekkürler.Kendisi ile yüzyüze görüştüğümde bizde zamanı gelince gideriz inşeAllah demişti bu sohbetini hiç izlememiştim son görüşmem 3 hafta önce idi sorduğumda peki takip etmelimiyim ? Ayrıca AleykümSelam kardeş ben Alparslan Kuytul, Hüseyin Cinisli, Nureddin Yıldız sıralamamdaki kişileri sözleri Kur'ana ve Sünnete uygun olduğu görüşlerindeki sohbetlerini dinliyorum hatasız kul olmaz .) demiştim Acaba yanlış mı düşünüyorum yardımcı olurmusun bana Adana ve İzmir de ilim olarak katılacağım bi cemaat yada hoca varmı taki edeyim.

avam16 Çevrimdışı

avam16

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün aleyküm abilerim kardeşlerim , elhamdulillah 33 yaşında tevhidi 5 aydır öğrenmeye çalışan , rabbini dinini hayretler içerisinde yeni öğrenen avam bir kardeşimizin. Dernekte öğrendiğim her şeyi dersten sonra eve gelip teyit ederken bu siteye denk geldim 2 ,3 aydır burada ki konuları takip edip öğrendiklerimi bire bir bu siteden teyit ediyorum , Allah hepinizden razı olsun , ilmi seviyesi yüksek çok değerli hocalarımın abilerimin kardeşlerimin bilgileri benim öğrendiğim bilgilerle bire bir aynı kaynaklara dayanan sahih bilgiler olduğunu görmek beni çok mutlu ediyor ve ben bu bilgilerin aynısını Hüseyin cinisli hocamdan öğrendim , amel ve itikat olarak burda ki ilmi bilgilerin haricinde hiç bir şey duymadım , hocam Hakkı'nda söylenenlerin nedeni ni çok anlamamakla birlikte inanın çok üzüldüm Adama bi kafir dememişsiniz , dediğim gibi tam kavrayamadığım için çok şaşırdım. Allah şahidim daha dün gece derstten sonra bu konu açıldı , ( Cihat) benim Hüseyin hocanın cevaplarından çıkardığım , Müslüman beldelerde yöneticiye isyan etmeyin hadisine binaen , Irak'ta , Libya da, Suriye'de , yöneticilerin, zalim de olsalar ; halklarının bütünlüğünün Can'ının ibadetinin rahat rahat sürerken kafirlerin gazıyla zalim yöneticiye isyan etmelerinden kaynaklı şuan başlarına onlarca zalimin ve zulmünün geldiğidir. Ve bu cevap benim gibi bir ava ma kalben aklen doğru gelmiştir , ( öğrenmek için soruyorum , tartışmak avukatlık yapmak gibi niyetim yoktur) Peygamber'imizin 2 şerde en zararsızının seçilmesinin doğru olacağı anlamında bir hadis aklımda kalanlardan , Cihat'ın bir imam arkasında birleşerek yapılması gerektiğidir , 15 temmuzda birliğimizin dağılmaması için tağut olan bir hükümetin daha kötü şerlere maruz kalmamak için ( bu örneği bir kardeşle sohbet ettik) ( 16 temmuzda sadece sakalımızdan dolayı bile eziyetler görebileceğimiz şuan ki şerden daha şer olduğu gibi ) yorumlar anladım . Konuda bahsedilen Kafirlerle ahit hadisini duydum( hatta sabah ilk işim bu hadisi ararken bu konuyu bu sitede gördüm , inanın çok üzüldüm ) ben burdaki çoğu insanın ( selef olan ) Hüseyin hocanın anlattıklarımdan tek bir farklı konu okumadım , Cihat'ın amel olarak Kuran'ı Kerim'de en çok bahsi geçen amel olduğunu daha dün gece söyleyen ama şuan ki durumun Cihat olup olmadığı konusunda yorum yapmanın riskli olduğunu düşünen bir cevap anladım kendi avam Halim'le , size ters gelen ne ( ayrıca video yı izlemedim kalbime şüphe düşürmemek için , çünkü başlıkta okuduğum la daha dün gece anlamaya çalıştığım çok ayrı uçlar gibi geldi ) neden Hüseyin hocaya bunları söylüyorsunuz ?

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aleykumselam
akhi öncelikle uslubun için kendi adıma teşekkür ederim
kendisinin ilminden nasiplendiğin birinin sendeki değeri elbette fazladır fakat hiçkimse şeriatin önüne geçirilicek kadar değerli değildir.
siz nasılki kendisinden ilim talep etdiyseniz, sorularınızlada olsa hocanızın ilmine katkı sağlıyabilirsiniz
kendisine sorun. bu yüzyılda kim nerede zımmi bulmuşta ''intihar'' eylemiyle öldürmüş?
bir beldede zımmi olması için oranın islam beldesi olması ve kafirinde cizye vermesi gerekmiyormu hocam diye sorsanız belkide önce Allaha tövbe edip sonrada size dua eder.
halkının geneli müslüman olan,fakat içkinin kumarın serbest olduğu,islamın hakimiyetinin dillendirilmesi bile yasak olan bir beldeyi islam devleti olarakmı kabul etmeliyiz hocam diyede sorabilirsiniz.
sözlerinde isabet olanlar hakkında Allah'a ecrini vermesi için dua ederiz. fakat yanlışa yanlış demek gerekmiyormu akhi

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Aleykumu's selam we rahmetullah kardeşim;

ilk mesajdan itibâren bu konu altında benim yazdığım mesajları iyice okusaydın niye kendisini kınadığımızı, reddettiğimizi anlardın. Tağuti rejimlerde sandık başında damgalanarak mucahidleri katil ve fıkıhsız görerek kınayan bu telefi; ummetin bacılarının ırzına geçilmesinden zerre miktarı etkilenmemiş, kanına dokunmamıştır.

Aşağıya aynı meyanda birkaç hadis ekleyeceğim:

Rasulullah (s.a.v) şöyle buyurmuştur:
"Ummetimden bir taife, hak üzere cihaddadır. Kıyamete kadar galib olarak devam eder." [İbni Asakir]

"Hakkın yardımı ummetimden bir taife üzerine Kıyamete kadar devam eder. Bunları terk edip ayrılanların bu taifeye bir zararı olmaz." [İbni Mace]

"Ummetimden bir taife, düşmanlara galip olarak hak üzere cihad ederler. Hatta sonuncu taife, Deccal ile savaşır." [Ebu Davud]

"Ummetimden bir taife, ALLAH’ın emriyle hak üzere hareket etmekte devam eder." [Buhari]

Şimdi kendisine şu soruyu sorun:
Bu hadisler sahih mi? Sahih ise Hak üzere kıyamete kadar cihad edecek bir taife bulunuyorsa zamanımızda bunlar kimdir? Mucahidler Hak üzere ise kendisine ne üzeri kalıyor?

Üst Ana Sayfa Alt