Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hz. Isa (a.s.) Cihadı Övüyor!

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Hz. İsa (a.s.) Cihadı Övüyor!

Şeyh Faysal ve Hırıstiyan Rahip'ten Cihad Tartışması

A Çevrimdışı

abdullah ebu muslim

Üye
İslam-TR Üyesi
2:20 şahane :)

merak ettim ben de baktım. bahsi geçen sözler: ‘Beni kral olarak istemeyen o düşmanlarıma gelince, onları buraya getirin ve gözümün önünde kılıçtan geçirin!’ (luka;19/27)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
maşaALLAH

RABBİM,bu abinin ilmini arttırsın amin :)

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
ALLAH razı olsun,gülmekten başka bir şey yapamadılar Elhamdulillah

L Çevrimdışı

laslan565

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ben de merak edip baktım. Luka 19'da Hz İsa (s.a.) kendi terimiyle bir hikaye anlatmış. Bahsi geçen sözleri Hz. İsa'nın (a.s.) kendisi değil de, hikayenin içinde sözünü ettiği kral söylemiş.

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bir hıristiyan bana da dinini tebliğ etmeye kalkmışrı ben bile bu gedik ilmim ile onu alt etmiştim... Dayanağı sağlam delillere dayanan Davasında haklı olan Allahın kendisine öğrettiği o basit ilimle bile Kafiri alt edebiliyor... O da savaş karşıtı şu vicdani redcilerden olan bir yahova şahidi idi...

Hasbihal Ali Çevrimdışı

Hasbihal Ali

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Benim bildigim Kutsal Kitap dedikleri Tevrat ve Incil'de buna benzer cok terim geciyor. Bir ara arastirip hepsini yazmak gerek aslinda.
Allah razi olsun paylasim icin.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tevrat ve incil elbette artık bir bağlayıcılık taşımamaktadır, fakat kitaplardaki çokça ayetteki kelimelerdeki tahrif edilme durumu atılırsa(mesela Rab sözünü hıristiyanların "Baba" ya çevirmesi gibi) bizim kuranda imanımızı arttıran ayetlerin manalarına yakın manaları çıkıyor, Allah'ın dini yaratılıştan beri aynı ilkeleri sürdürür fakat dinlerini tahrif edenler bu ilkelerden saparlar, Allah ıslah etsin (hem ehli kitaptan dinlerini tahrif edenleri, hem ehli kuran olduğu iddiasındaki tahrifçileri)

Üst Ana Sayfa Alt