Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru İkindi Namazının Sünneti Hakkında Bilgi Verir misiniz?

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Soru-cevap bölümünde konuyla ilgili bölümü okudum ve ğayri müekked sünnet olup çoğunlukla terketmenin sünnete daha uygun olduğu yazıyor. Yalnız bazı alimler konuyla ilgili hadisin hasen hadis olduğunu ve hasen hadisle amel edilemeyeceğini söylüyor. Ne dersiniz???Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Allah öğrendiklerimizle amel etmeyi nasip etsin!

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Yalnız bazı alimler konuyla ilgili hadisin hasen hadis olduğunu ve hasen hadisle amel edilemeyeceğini söylüyor.
Kimdir bu âlimler?
Bu iddialarını gösterir misiniz?
Hasen hadisi zayıf veya mevdu mu sayıyor?

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
İkindi namazından önce dört rekât (nâfile) namaz kılan kimseye Allah rahmet etsin." (Tirmizî; hadis no: 395. Tirmizî hadis hakkında şöyle demiştir: "Bu hadis, garib hasen hadistir. Elbânî "Sahihi'l-Câmi'", hadis no: 3493'de hadisin sahih olduğunu belirtmiştir.)

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
Ilmim az olduğu için özellikle sizin bilginizden faydalanmak istedim, çünkü sahih bilgilere ulaşmakta zorlanıyoruz

Bunu söyleyen Muhammed Salih el Muneccid

Bir de Ebu Ubeyde adında bir hocadan da duymuştum internette

Ayrıca bulunduğumuz bölgede Diyanet'e, Milli Görüş'e veya Nur cemaatine bağlı değilseniz, tam kendi halinize terkediliyorsunuz. Burda nice insanlar var, sadece Sünnet'e göre yaşamaya çalıştığı için TEK başına bırakılıyor. Tabi Allah yanımızda ama insanlara ilim( Kur'an-sünnet) öğretebilecek kimse yok. O yüzden bu siteden alabildiğimiz kadar bilgi almamız gerekiyor.

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hanefi mezhebinde gayri müekked sünnettir, ikindi namazının sünnetidir. vakti olanın kılması tavsiye edilir, teşvik edici hadisler var

Üst Ana Sayfa Alt