Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru İmam Hatip Açık Öğretim Kaç Yıl Sürmektedir?

ozan27k Çevrimdışı

ozan27k

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Es selamu Aleykum ve Rahmetullah

Türkiyede imam hatip acik ögretim kac yil sürmekte?
mesela almanyadan gelip imam hatip yapmak istesem, kac yilda biter? ve Ücreti nekadar, ücretilyse?

Muddessir Çevrimdışı

Muddessir

الحمد الله
Frm. Yöneticisi
Es selamu Aleykum ve Rahmetullah

Türkiyede imam hatip acik ögretim kac yil sürmekte?
mesela almanyadan gelip imam hatip yapmak istesem, kac yilda biter? ve Ücreti nekadar, ücretilyse?
Aldığın krediye göre değişiyor yıllar.
Hafta sonu yuz yüze eğitim veriliyor.. mesleki dersler için.
Ücreti çok değil. 35-40 tl arası bişey.

Bilgim bu kadar. Diğer kardeşler de bilgi sahibiyse sizi aydınlatırlar insaAllah.

ozan27k Çevrimdışı

ozan27k

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Aldığın krediye göre değişiyor yıllar.
Hafta sonu yuz yüze eğitim veriliyor.. mesleki dersler için.
Ücreti çok değil. 35-40 tl arası bişey.

Bilgim bu kadar. Diğer kardeşler de bilgi sahibiyse sizi aydınlatırlar insaAllah.

Almanyadada acik ögretim oluyor, 4 sene sürüyor. Haftada bi gün yüz yüze ders, geri sinavlara girilior.
Evden ögrenerek yapilir mi? yoksa zor mu biraz?

Enise Çevrimdışı

Enise

Üye
İslam-TR Üyesi
A.s Eğer normal lise bitirmişsen ve imam hatip yapmak istiyorsan 2 sene lise bitirmemişsen 4 senede biter eğer 18 yaşına girmişsen 3. bir dönem sınava girebiliyorsunuz ve 4 seneden daha kısa bir sürede bitirebiliyorsunuz tabi hiç derslerinde kalmazsan ve kredilerinde tamamlanırsa, kredilerin tamamlanmazsa senelerin uzar ayrıca imam hatiplerde hafta sonu yüz yüze dersler var bu derslere girmek zorundasın, ücretinide arttırmışlar son ücretinin ne kadar olduğunu bilmiyorum

ozan27k Çevrimdışı

ozan27k

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
A.s Eğer normal lise bitirmişsen ve imam hatip yapmak istiyorsan 2 sene lise bitirmemişsen 4 senede biter eğer 18 yaşına girmişsen 3. bir dönem sınava girebiliyorsunuz ve 4 seneden daha kısa bir sürede bitirebiliyorsunuz tabi hiç derslerinde kalmazsan ve kredilerinde tamamlanırsa, kredilerin tamamlanmazsa senelerin uzar ayrıca imam hatiplerde hafta sonu yüz yüze dersler var bu derslere girmek zorundasın, ücretinide arttırmışlar son ücretinin ne kadar olduğunu bilmiyorum

Bu yüz yüze dersler hangi illerde var buna bakabiliromuyuz biyerden? Mesela kütahyada varmi