Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Imana Kurşun Işlemez..!

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu sahneyi izlerken insanın aklına nasıl böyle bir senaryo yazmak gelir anlamak mümküm değil :D:D

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Bu sahneyi izlerken insanın aklına nasıl böyle bir senaryo gelir anlamak mümküm değil :D:D
Bende çok şaşırdım ahi kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi heralde :) Ahi ama fena olmamış yaw :),
Bu tür Filmlerde insanlar kendi ideolojilerini savunmak ve taraf toplamak için olaganüstü sahneler çekiyorlar, halbuki islam bütün batıl ideolojilerden daha üstündür, bu tür sahneleri bizim lehinize kullansak biraz faydası olacak gibi, tabi en doğrusunu Allah(cc) bilir.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bende çok şaşırdım ahi kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi heralde :) Ahi ama fena olmamış yaw :),
Bu tür Filmlerde insanlar kendi ideolojilerini savunmak ve taraf toplamak için olaganüstü sahneler çekiyorlar, halbuki islam bütün batıl ideolojilerden daha üstündür, bu tür sahneleri bizim lehinize kullansak biraz faydası olacak gibi, tabi en doğrusunu Allah(cc) bilir.
Mücahid olarak kullanılacak başka adam bulamamışlar mı? Pek mücahid muttaki birine benzemiyor hani bu maskeli herif :) Bir Brave Heart, Rambo hatta Super Man, Batman bile bundan daha iyi olurdu bence :)

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

İslam-TR Üyesi
Mücahid olarak kullanılacak başka adam bulamamışlar mı? Pek mücahid muttaki birine benzemiyor hani bu maskeli herif :) Bir Brave Heart, Rambo hatta Super Man, Batman bile bundan daha iyi olurdu bence :)
Haklısın ahi, biraz uğraşılırsa daha iyileri kullanılabilir. Ama dediğim gibi bu da fena olmamış :), bu tür şeylerde daha iyi diyaloglar kurulursa daha etkileyici olur tabi, ayrıca filmlerde dört dörtlük mucahid görünümü bulmak zor, oldugu kadar artık diyelim :).

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Haklısın ahi, biraz uğraşılırsa daha iyileri kullanılabilir. Ama dediğim gibi bu da fena olmamış :), bu tür şeylerde daha iyi diyaloglar kurulursa daha etkileyici olur tabi, ayrıca filmlerde dört dörtlük mucahid görünümü bulmak zor, oldugu kadar artık diyelim :).
Neşidli sahne süper olmuş hakketen ama :kptmya:
Haa bir de dikkat ettim maskeli mücahid hakketen son sahnede "neden ölmüyorsun?" sorusuna "bu maskenin altında etten fazlası; bir inanç (iman) var. Ve imana kurşun işlemez" diyor o_Oo_O Gavurların böyle şeyleri inandığını bilmiyordum.

dogeradem Çevrimdışı

dogeradem

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Haa bir de dikkat ettim maskeli mücahid hakketen son sahnede "neden ölmüyorsun?" sorusuna "bu maskenin altında etten fazlası; bir inanç (iman) var. Ve imana kurşun işlemez" diyor o_Oo_O Gavurların böyle şeyleri inandığını bilmiyordum.
Allah sana merhamet etsin :)
beni güldürdün
zaten inanmıyorlar
adam fikirden bahsediyor orada - yoksa iman ya da inanç kelimesinden ürperirler onlar ..

bu filmi çeken adama gel seninle islam üzerine konuşalım desen beni bombalar bunlar diye gelmez emin ol :)

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

İslam-TR Üyesi
Bazen bizide şaşırtıyorlar ahi :) ee tabi yaratılıştan gelen inancı hiçbir zaman gizleyemezler, bir gücün varlığına mutlaka inanırlar, ama işte sonuçta fitratlarını bozdukları için bu gücü kafalarındaki putlara atfediyorlar :(

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah sana merhamet etsin :)
beni güldürdün
zaten inanmıyorlar
adam fikirden bahsediyor orada - yoksa iman ya da inanç kelimesinden ürperirler onlar ..

bu filmi çeken adama gel seninle islam üzerine konuşalım desen beni bombalar bunlar diye gelmez emin ol :)
Biliyorum akhi bizim bildiğimiz "Allaha imanı" kastetmediğini. :kyfmyrn: "beneath this mask there is an İDEA" diyor. Ama yinede bir fikirin yani bir düşüncenin kendilerine olağınüstü bir güç vereceğine ınanmaları da beni şaşırttı.. Sonuçta fikir/düşünce ve inanç eş anlamlı...

Üst Ana Sayfa Alt