Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Işid'e Karşı Savaşmak Için Istanbul'dan 35 Otobüs Gitti

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Romantik Şov, “Yol Belgesi” ve “Muayene”ye Takıldı! (FOTO)

53583.jpg

Demokratik Öğrenci Dernekleri Federasyonu üyesi bir grup, Suriye'nin Kobani kentine gitmek iddiasıyla Dolapdere'de toplandı; şov yaptı. Ancak talihe bakın ki, otobüsün yol belgesi ve muayenesi yoktu!
HAKSÖZ-HABER

HDP’nin öğrenci örgütlenmesi Demokratik Öğrenci Dernekleri Federasyonu üyesi bir grup, IŞİD'e karşı savaşmak için Suriye'nin Kobani kentine gitmek “istemiş”(!) İstanbul Dolapdere’de bütün dünyaya “gideceklerini” ilan ederek toplanan grup, burada resmen şov yaptı.

Gençler, sırtlarında çantaları, kimisi kızılyıldızlı tişörtü, HDP bayrakları ve zafer işaretleriyle otobüsteki yerlerini alırken; kendilerini uğurlayan tırnakları ojeli ve saçları boyalı kızlarla sarılma görüntüleri olaya romantizm kattı.

Savaşmaya gitmek için ilginç bir yol seçilmiş! Kim bilir belki de gidememek için de seçilmiş olabilir bu yol. İstanbul’un göbeğinden sağır sultana duyurarak savaşa gitme tiyatrosu oynayanların otobüsünün “yol belgesi” de yokmuş üstelik. Talihe bakın ki, muayenesi de yapılmamış! Ve siyasi-hukuki bir engele takılmayan bu yolculuk işte bu basit trafik kuralsızlığından ötürü “akamete” uğradı. Sivil trafik ekipleri otobüsü bağladı. Ne şanssızlık!

Tiyatro oturma eylemiyle devam etti. Oysa mantıklı olan “yol belgesi” olan ve muayenesi yapılmış başka bir araçla yola devam etmekti. Ne hikmetse bu kimsenin akına gelmemiş olacak ki, yolu trafiğe kapatıp oturma eylemi yapmayı tercih etmişler.

Savaşmayı göze alan bu grup çevik kuvvet ekipleri gelince yolu trafiğe açtı. Şovmen grup üyeleri de sloganlar atarak Demokratik Bölgeler Partisi İl Başkanlığına geldi. Grup üyelerinin buradaki bekleyişi sürüyormuş.

demokratik-ogrenci-dernekleri-federasyonu-dolapdere-kobani.jpg

demokratik-ogrenci-dernekleri-federasyonu-dolapdere-kobani02.jpg

demokratik-ogrenci-dernekleri-federasyonu-dolapdere-kobani03.jpg

demokratik-ogrenci-dernekleri-federasyonu-dolapdere-kobani04.jpg

demokratik-ogrenci-dernekleri-federasyonu-dolapdere-kobani05.jpg

demokratik-ogrenci-dernekleri-federasyonu-dolapdere-kobani10.jpg

demokratik-ogrenci-dernekleri-federasyonu-dolapdere-kobani11.jpg

demokratik-ogrenci-dernekleri-federasyonu-dolapdere-kobani06.jpg

demokratik-ogrenci-dernekleri-federasyonu-dolapdere-kobani07.jpg

demokratik-ogrenci-dernekleri-federasyonu-dolapdere-kobani08.jpg

İ Çevrimdışı

İbrahim_Asaf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hepsi şov. Sıkar gitmek.
Giden de zaten otobüs tutmuyor.
Orası Gezi Parkı değil. Ve karşılarında biber gazı ve su sıkan polisler yok. IŞİD bu kafirlerin köküne kibrit suyu çakar inşlh. IŞİD keşke hep böyle işe yarasaydı. Darısı Kandil Dağının başına. Yeter ki Mücahidlere ilişmesin IŞİD. ABD ve PKK ve yandaşlarını her vurduklarında içimin yağları eriyor sevinçten.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu Işid benimde dengemi bozdu Nusraya ve diğer islami gruplara karşı onları haksız buluyorum abd ve bunlar gibi diğer pisliklere karşı gönlüm onların yanında elimde değil.

Son düzenleme:
Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
Katillikten tövbe etmemiş müslümanlar da cihad edebilir ancak cihadina cinayet ve zulüm karistiranlarin ahirette cihadi ne kadar kabul göreceğini Allah bilir, meseleleri yanlış değerlendirip tevilinden dolayı zalim olmaktan kurtulanlar olabildiği gibi, zalim olmaktan kurtulamayanlar da vardır ancak taife olarak zalim taifedir.

M Çevrimdışı

Mavisakal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu konularda fazla aceleci davranıyorsunuz birini kazanmak yerine baştan kaybetmek zorunda kalıyoruz çoğu gelen kişi bir kaç yanlış düşüncesinden dolayı ban yedi ve uzaklaştırıldı bence öyle yapmak yerine yanlış düşüncelerini düzeltmeleri için sohbete girilmeli olmazsa sadece ilmi bilgileri gören kulllanıcı gurubu açılıp oraya dahil edilmeli oradada ıslah olmazlarsa ondan sonra siteden uzaklaştırılmalı aksi takdirde varolanların ötesine geçemeyiz.Bizim öncelikli görevimiz tebliğse onda olabildiğince sabırlı ve hoşgörülü olmalıyız.

S Çevrimdışı

sathi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Akxilerim bizler birbirimize karşı bu kadar cellalleniyorken,
gayri müslümlerde bizlere hep gülmüşlerdir çünkü müslümanın düşmana ihtiyacı kalmıyor.
Kendi tahamülsüzlüklerinden
dolayı zaten birbirlerinin düşmanı oluyorlar.
Bunun örneğini hep görüyoruz.

Hamd olsun ki yaklaşık 10 yılldır tevhidi idrak eden ve hayatında olabildiğince uygulayan, dini tastamam biriyim.
Genç olan ve akli melekeleri fevri çalışan bazı kardeşler ;
Siteye girmemin 2ci veya 3cü mesajından sonra pkk yanlısı yaftasını zorlayarak bana isnat ettiler. Siyonist israilden ne kadar nefret ediyorsam o derecede zerdüş pkk den nefret ederim.

Kısmi Yöneticiliğin bunlar yerine *
mutedil*, *itidalli* olan kardeşlere verilmesi naçize tafsiyemdir.

Son mesajımdır.Vesselam. The Zulkarneyn

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
istedigin kelimeyi kullanabilirsin lügatın hangisine izin veriyosa artık!

bir yerde müslümanlar kıyımdan geçerken ne zaman bizlerin otobüs dolusu
yardıma koştuğumuzu gördün!
ben sadece bu yapılan toplu harekete olması gereken diyorum

Bir kimsenin ne düşündüğü kadar o düşüncesini nasıl ifade ettiğide önemlidir şu yukarıdaki sözlerini ''batıl davaları için bu fedakarlığı yapanlar varken hak olan davada Müslümanların hareketsiz kalması yada birlik içinde hareket etmemesi üzücü bir durum'' şekliyle anlarsak bu sitedeki herkes altına imzasını atar. Ancak konuyla ilgili ilk mesajında olması gereken buydu ,yada ideolojilerini desteklerim diye yazarsan bu tepkilerede hazırlıklı olman gerekir. Kaldıki tevhidi anlamış ve hayatına yansıtmış birinin tescilli islam düşmanı pkk nın ideolojisini desteklemesi beklenecek bir şey değil

A Çevrimdışı

akıncı han

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Müslümanlar toplu otobüs tutmayi birak, taksi tutsalar Istanbulu cikamazlar ... Tagutlarin derdi PKK ile degil ... hatta onlarin cikarina onlari korumak ... Müslümanlar otobüs tutsun bu akpciler hemen Müslümanlari desifre eder, tutuklarlar ....

M Çevrimdışı

metinyigit

Guest
bıraksınlar bu show gidecek adam kameraları cagırım reklam kafaların içinde beyin taşıyamıyorlar yersen numarası yapıyorlar onlarda cok iyi biliyor sınırdan asker bırakmayacak onları diyelimki asker bıraktı olmazda öyle diyelim gidecekermi yemez gidemezler onlar buraya alışmış show cular

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sathi nikli , Bas git ben ışidçi değilim.İçine oturdu herhalde yeni üyelik mi aldın?

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Olması gereken buydu ve yapıldı.

mensubu deilim ama varolus ideolojilerini desteklerim tıpkı diger silahlı gruplarin ideolojileri gerçeklestirme çabaları gibi

geberme demiyelimde ölüm diğelim
halkını destekleme ve koruma yolunda ölüm diğelim

sığ düşününce bunu bilmediğim anlamı çıkar doğru
ama sorun bende deil

istedigin kelimeyi kullanabilirsin lügatın hangisine izin veriyosa artık!

bir yerde müslümanlar kıyımdan geçerken ne zaman bizlerin otobüs dolusu
yardıma koştuğumuzu gördün!
ben sadece bu yapılan toplu harekete olması gereken diyorum

akhi düşücenin çoğuna katılıyorum, haklısın
yalanız mavi marmara olayı siyasi bir olaydi, oradaki insanlar
ölüme gidildiğini bilmiyordu.

ALLAH SOYUNUZU KURUTSUN AMİN

GERÇEK HAYATTA TEBLİĞ EDİYORUZ EDİYORUZ BİTMİYORSUNUZ,

IŞİD KESİYOR BİTMİYORSUNUZ

FORUMLARINIZA SALDIRI YAPIYORUZ BİTMİYORSUNUZ

ŞİMDİ DE BU FORUMDA DEMAGOJİMİ YAPIYORSUNUZ???

DEF OLUP GİT KOBANİNE BAK DÜŞMEK ÜZERE:

http://en.wikipedia.org/wiki/Template:Syrian_Civil_War_detailed_map

Not: İKİ SAAT İÇERİSİNDE 4 KÖY DÜŞTÜ ! Elhamdulillah

Muhammed Faruk Çevrimdışı

Muhammed Faruk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akxilerim bizler birbirimize karşı bu kadar cellalleniyorken,
gayri müslümlerde bizlere hep gülmüşlerdir çünkü müslümanın düşmana ihtiyacı kalmıyor.
Kendi tahamülsüzlüklerinden
dolayı zaten birbirlerinin düşmanı oluyorlar.
Bunun örneğini hep görüyoruz.

Hamd olsun ki yaklaşık 10 yılldır tevhidi idrak eden ve hayatında olabildiğince uygulayan, dini tastamam biriyim.
Genç olan ve akli melekeleri fevri çalışan bazı kardeşler ;
Siteye girmemin 2ci veya 3cü mesajından sonra pkk yanlısı yaftasını zorlayarak bana isnat ettiler. Siyonist israilden ne kadar nefret ediyorsam o derecede zerdüş pkk den nefret ederim.

Kısmi Yöneticiliğin bunlar yerine *
mutedil*, *itidalli* olan kardeşlere verilmesi naçize tafsiyemdir.

Son mesajımdır.Vesselam. The Zulkarneyn

Bu konularda fazla aceleci davranıyorsunuz birini kazanmak yerine baştan kaybetmek zorunda kalıyoruz çoğu gelen kişi bir kaç yanlış düşüncesinden dolayı ban yedi ve uzaklaştırıldı bence öyle yapmak yerine yanlış düşüncelerini düzeltmeleri için sohbete girilmeli olmazsa sadece ilmi bilgileri gören kulllanıcı gurubu açılıp oraya dahil edilmeli oradada ıslah olmazlarsa ondan sonra siteden uzaklaştırılmalı aksi takdirde varolanların ötesine geçemeyiz.Bizim öncelikli görevimiz tebliğse onda olabildiğince sabırlı ve hoşgörülü olmalıyız.
@sathi ve @Mavisakal kardeşlerimizin bu yorumlarına katılıyorum.

Birşey demiyecem,demiyecem diyorum..Kendimi zor tutuyorum.Ne oluyor sizlere?Ne bu tahammülsüzlük?Birkaç yanlış düşünceden dolayı banlamak niye?

Birkaç yanlış düşünceden kavga,banlama gibi şeyleri görünce içim daralıyor artık.Bu mu Ehl-i Sünnet Çizgisi.Biz dört dörtlükmüyüz ki direk karşımızdakine saldırıyoruz.Buna bir çözüm bulun.Acayip sinirleniyorum artık!Kardeşlerimizi doğru yola çekmek yerine onları o yollarında bırakıyoruz!

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Eger ben yanliş bir sey yapti isem özür dilerim fakat pkk yanlisi gibi yorum yapti ben de hadis uzerimde onlarin cahiliye olumuyle olduklerini soyledim eger rasulullaha inaniyorsan acikca soyle dedim sonradan kardes pkkdan beri oldugunu soylemis elhamdulilllah fakat bastaki konusmalardan bu anlasilmiyordu. Kalb kırdı isem affoluna lakin hadis ile uyarmak istedim. Fakat uslubum sertti.

Muhammed Faruk Çevrimdışı

Muhammed Faruk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Böyle ulu orta yerde sen iyi niyetle,kırıcı olmayacak şekilde bir mesaj yazsan bile,başka burda biri kırıcı bir şekilde yorum yapar.Ve burada kargaşa yaşanır.Ve genelde hiçbir şey sonuca varmaz.Benim demek istediğim bu yanlış düşüncelere uygun bir çözüm bulunmalı.Mesela bir yer açılsın ama herkese açık olmasın.Veya gerektiğinde açılsın.Orda böyle yanlış düşenceye sahip olanlara doğru olanları ilim ehli kardeşler güzel bir şekilde kırıcı olmayacak şekilde cevap versin.

Bunun nasıl işleyeceği,nasıl kurulacağı,nasıl olması gerektiği istişare edirip kurulmalı.Daha nasıl faydalı olur,nasıl bir sistem kurulmalı diye iyice düşünülmeli ki sonradan sorunlar ortaya çıkmasın.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Bu dürzüler abd destek verince yiğit kesildiler evveliyatında korkak gibi nasıl kaçtıklarını gördük !

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Böyle ulu orta yerde sen iyi niyetle,kırıcı olmayacak şekilde bir mesaj yazsan bile,başka burda biri kırıcı bir şekilde yorum yapar.Ve burada kargaşa yaşanır.Ve genelde hiçbir şey sonuca varmaz.Benim demek istediğim bu yanlış düşüncelere uygun bir çözüm bulunmalı.Mesela bir yer açılsın ama herkese açık olmasın.Veya gerektiğinde açılsın.Orda böyle yanlış düşenceye sahip olanlara doğru olanları ilim ehli kardeşler güzel bir şekilde kırıcı olmayacak şekilde cevap versin.

Bunun nasıl işleyeceği,nasıl kurulacağı,nasıl olması gerektiği istişare edirip kurulmalı.Daha nasıl faydalı olur,nasıl bir sistem kurulmalı diye iyice düşünülmeli ki sonradan sorunlar ortaya çıkmasın.
Dogru soyluyorsun akhi bezzarın rivayet ettigi bir hadis var orda adamin biri peygambere gelip ya rasulullah bana bir seyler ver diyor peygamber ona birseyler verip tamami deyince adam bu kime yeter sen bana ne verdinki diyince sahabe ayaklanip sen ne diyorsun diyor prygamber orda olmasa adami dovecekler sonra peygamber onu ordan alip evine goturuyor bir seyler daha verip oldu mu tamam mi diyor adam oldu deyince peygberimiz simdi benim arkadaslarim sana cok sinirli razi oldugunu onlarinda yaninda soyle diyor adam sahabenin yaninda memnun olduginu soyleyip gidiyor peygamber ashabina donup benimle sizin durumunuz colde devesi kacan adama yardim icin devenin pesine kosan adamlar gibi. Eger digerleri karismasa o adam o deveyi sevgiyle yanina cagiracak ama digerleri kovaladikca deve kaciyor aynen sizde o adami bana biraksaniz ben onu memnun edeceğim.

Ben o adama zulkarneyn kardes demiyorum ama gercekten itidalli abiler araya girmeli. ben de bazen sinirlenip bazen orta yollu olan bi adamim trabzonlu olmak bunu gerektiryo heralde :) Mumin kalbi kirmaktan Allaha siginirim.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Olması gereken buydu ve yapıldı.

Hilafet sancagi adli yönetici kardesimizin bilgisi dahilinde baniniz acildi.

The Zulkarneyn, burada hem bizim hem de forumdaki kardeslerin net anlayabielcegi sekilde bu cümlenizi acikamanizi bekliyorum, ben ,sizin pkk gibi asli kafirleri destekleyeceginizi sanmiyorum ancak yapilan yorumlar hem bizleri hem de buradaki kardesleri baska düsüncelere sevk ediyor,lütfen bu konuyu, net olarak, bizlerin kafasinda muallak kalmayacak sekilde aciklayiniz ki, biz de size karsi hak ettiginiz sekilde tavir alalim.