Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru İslam Gerçekten de Barış Dini midir?

A Çevrimdışı

Almunadil

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Mübarek cihadların çoğalmasıyla birlikte bir takım sözde ilim adamları tarafından öne atılan tabiri caizse bir slogan haline gelen 'İslam barış dinidir' sözü sahih mi? Ben İslam dininin Allah'a teslimiyet olduğunu düşünüyorum. Eski kaynaklarda böyle tanımlamalar var mı İslam dini için.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
islamın türediği kök "selam" dır, selamın bir anlamı da barıştır. barıştan ne anlaşıldığına bağlı, kafirler çok barış yanlısı iken huzur bozan müslümanlar olsa tamam da günümüzde bu sömürüyü başlatan batılılardır.

A Çevrimdışı

Almunadil

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Aynen bilader çok güzel bir noktaya temas ettiniz. Biz zulum görmemize rağmen ve güçsüz olmamıza rağmen bu sözleri söylüyoruz.

M Çevrimdışı

Muhammed Et-temimi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kafirler çok barış yanlısı iken huzur bozan müslümanlar olsa tamam da günümüzde bu sömürüyü başlatan batılılardır.

Kardeş bu sözde yanlış...Yani sen diyorsun ki kafirler bize bize saldırmazsa sorun olmaz saldırırsa bizde karşılık veririz..

Ben sana yüzlerce savaş getireyim kafirler belki 3-5 keresinde önce savaşmışlardır ))

Rasulullah'ın sav neyle emredildiğini unutmayın...

Ben kelime-i tevhidi söyleyinceye namazı kılıncaya ve zekatı verinceye kadar insanlarla savaşmakla emrolundum diyor peygamberimiz...

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş bu sözde yanlış...Yani sen diyorsun ki kafirler bize bize saldırmazsa sorun olmaz saldırırsa bizde karşılık veririz..

Ben sana yüzlerce savaş getireyim kafirler belki 3-5 keresinde önce savaşmışlardır ))

Rasulullah'ın sav neyle emredildiğini unutmayın...

Ben kelime-i tevhidi söyleyinceye namazı kılıncaya ve zekatı verinceye kadar insanlarla savaşmakla emrolundum diyor peygamberimiz...
yok ben islamdaki cihad yanlıştır amacı ile söylemedim bu sözü. fakat günümüzde var olan savaşı başlatanlar da müslümanlar değillerdir, bunu anlatmak istedim.

A Çevrimdışı

Almunadil

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Arkadaşlar bu forumda ilmî seviyesi yüksek bir çok kimse var niçin bu konuda bilgilerini bizimle paylaşmıyorlar. Bu çok önemli bir konudur. Niye diye sorarsanız ben de derim ki 'İslam barış dini' demek bir kişinin felsefesi o demek. Kur'an'da Cihadı emreden bir çok ayeti görmezlikten gelip Kur'andaki bütün ayetleri barışa yönelik şeklinde yorumlarlar. Halbuki İslam ve dolayısıyla Kur'an bize her daim savaşmayı emrediyor. Barış teklifini kafirler yapması gerekiyor biz değil öyle değil mi?

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İslam'a inandıklarını söyleyen bazı ahmaklar sürekli İslam barıştır sloganı atmaktadır. Bu yalan inanmayın bu laflara! İslam, Allahu Teala'ya teslimiyettir. Bu ahmaklarla nezaman onlara göre malum 'teroristleri' veya 11 eylülü konuşsak yok efendim İslam'da masum insanlara saldırmak var mı derler. Bu ahmakların gözleri kendi topraklarımızda dökülen müslüman kanını hiç görmüyor hernedense. Bunlar aslında amerika, israil, avrupa, rusya, çin ve diğer zalimlerin yaptıkları zulümlere karşılık hiç birşey yapmamayı öğütlüyorlar. Bu ahmaklara dedik bu kafirler kaç kardeşimizi katletti bizim öfkemiz, izzetimiz, hislerimiz (onlar gibi) yok mu da bu acılara karşılık onların halkına saldırmayalım? Bunuda geçelim efendim 11 eylülde 3000 yakın insan öldü varsın gebersin kafirlerin kanı ne ki. Müslüman kanı hem dinimizce hemde müslümanlara göre yücedir ve MUHARRAMDIR = bi nevi kutsaldır. ASLA VE KAT'A BİR OPERASYONDA MÜSLÜMANLARINDA ARASINDA OLDUĞUNU BİLDİĞİMİZ BİR OPERASYONU DEVAM ETTİREMEYİZ. Ama ne yazık ki müslümanlar kendini boğazlamakta kafirde uzaktan keyfle izleyip sefasını sürmekte. Camiler bombalayan Sunni veya Şii tağutlara ne diyelim veya çarşı pazarda?

A Çevrimdışı

ahmetelhanefi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Mübarek cihadların çoğalmasıyla birlikte bir takım sözde ilim adamları tarafından öne atılan tabiri caizse bir slogan haline gelen 'İslam barış dinidir' sözü sahih mi? Ben İslam dininin Allah'a teslimiyet olduğunu düşünüyorum. Eski kaynaklarda böyle tanımlamalar var mı İslam dini için.
evet islamın getirmek istediği barıştır yani tüm dünya fethedilince hepsi mümin olunca tabi kide barış olucaktır

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
İslam=Barış. Ancak İslam'da savaş da var elbette. Nasıl ki toplumda huzuru sağlamak için silahlı kuvvetler (polis-jandarma) varsa, islam'da da barışı sağlamak için savaş vardır. Nasıl ki bir devleti sırf polisi-jandarması olduğu için barış karşıtı ve savaş meraklısı ilan edemezsek aynı şekilde de sırf savaşmayı emrettiği için İslam'ı barış karşıtı bir savaş dini ilan edemeyiz.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İslam=Barış. Ancak İslam'da savaş da var elbette. Nasıl ki toplumda huzuru sağlamak için silahlı kuvvetler (polis-jandarma) varsa, islam'da da barışı sağlamak için savaş vardır. Nasıl ki bir devleti sırf polisi-jandarması olduğu için barış karşıtı ve savaş meraklısı ilan edemezsek aynı şekilde de sırf savaşmayı emrettiği için İslam'ı barış karşıtı bir savaş dini ilan edemeyiz.

Allah'ın dini olan İslam'ı hiç korkmadan ve düşünmeden batı standartlarını esas almış sıradan kafir bir devletle kıyaslamak ahmaklığın zirvesi olsa gerek.

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Ne yapabilirim de şuna laf giydirebilirim demek artniyetliliğin zirvesi olsa gerek. Ben batı diye bir şeyden bahsettiğimi hiç hatırlamıyorum. devlet derken genel bir ifade kullandım, batı ile sınırlandırmadım dikkat edilirse. Hem batılı devletlere benzetsem nolur? Sırf batılı devletlerde polis-jandarma var diye islam'dan polis-jandarma kurumlarını çıkarıp atalım mı yani? İşte bu yüzden sizin gibilere yobaz, gerici, arapçı diyoruz. Arablığı, geriliği, yobazlığı %100 islam, batılılığı, ilericiliği, açık fikirliliği ise %100 kafirlik gören sizin gibi örümcek kafalılar yüzünden "müslümanlar" bugün bu hallerde.

A Çevrimdışı

ahmetelhanefi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Lütfen şu adamın banını kaldırmayın.Banlıyorsanız süresiz banlayın.Foruma tekrar üye olduğunda ilk mesajında fırsat vermeden atın.Bu üstümde mesajı bulunan kefere ben bu foruma girdiğimden beri banlandıkça amip gibi çoğalıp farklı niklerle yazdığı ve okurken müslümana ızdırap veren mesajlarını artık görmek istemiyorum.Hangi müslüman ister ki ? Böyle birşey istemem yadırganamaz çünkü burası Tevhid ehli bir forum.Böyle bir forumda hadis düşmanlarının,kavmiyetçilerin-ırkçıların,şeriat düşmanlarının,kamalistlerin,esedcilerin bir şekilde kendi pislik ideolojilerini yaymalarına hiçbir şekilde müsama gösterilmemeli.Bir müslümanın normal hayatta asla muhatap olmaması,etrafında dolaşmasına müsade etmemesi gereken tipler burada muhatap alınıp,adam yerine konulup cevap verilmesi bile yakışıksızdır,çirkindir.Ama insan oğlu sabırsızdır.Dayanamayıp yazıyoruz birşeyler.Sonra canımız daha çok sıkılıyor...

Özellikle Bu @Tanrı Uludur nickli zat ve hadis düşmanı banlanan @lone yeni niki ile @I T bu iki kişiye lütfen müsama göstermeyiniz,onlara fırsat vermeyiniz.

it lone miydi önceden akhim

Üst Ana Sayfa Alt