Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İslam-TR Size Neyi Çağrıştırıyor?

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Bazı insanlara islamın türkiyedeki halini anlatmayı temsil eden,bazı insanlara türkiyedeki müslümanlara hitabet eden,bazı insanlara islamı türklerle eşleştirmeyi ifade eden bir kavramı çağrıştırabilir, ve seçenekler arttırılabilinir.Kelimeler sınırlı olduğundan ifadeler çoğalmaktadır.
Yüzyıllardır insanların ifade özgürlüğünü bir çok kelimeye yayarak daha iyi anlaşmamızı sağlayarak genişleten osmanlı türkçesi,bir gecede alınan bir kararla katledilmiş,eski kuşakla yeni kuşak arasındaki bağlar kesilmiş ve yeni nesillerin birbiriyle anlaşmasında devamlı çatışma meydana gelmiştir.Bu detayı herkes algılamak istemez ama tarihte bu kelime katliamı bilinçli olarak yapılan bir projedir.Bu yüzden okuduğumuz ve duyduğumuz kelimelerin delalet ettiği manaları ince bir elekten geçirmek,ön yargıya teslim olmamak,karşımızdaki kişinin bizi anlamamış olduğunda hemen sinirlenmemek,anlatan kişinin de kastını anlatmaktan sıkılmamasına dikkat etmeliyiz.

E Çevrimdışı

esma erol

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ben kısmi görme engelliyim okumak ve öğrenmek istedim bir solukta heyecanla üye oldum.fakat sonradan sizdeki gizemi ve silahlı cihad aşkını görühce de korktum şimdi çıkmak istiyorum.lütfen kendinizi daha açık tanıtın.islam sadece cihad değildir.kelime anlamı bile bunu çağrıştırmıyor.insanlar islam eşittir huzur selamet ve hakka teslimiyet ve tevekkül olduğu için islamı tercih ediyorlar elde silah savaşmak için değil.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
ben kısmi görme engelliyim okumak ve öğrenmek istedim bir solukta heyecanla üye oldum.fakat sonradan sizdeki gizemi ve silahlı cihad aşkını görühce de korktum şimdi çıkmak istiyorum.lütfen kendinizi daha açık tanıtın.islam sadece cihad değildir.kelime anlamı bile bunu çağrıştırmıyor.insanlar islam eşittir huzur selamet ve hakka teslimiyet ve tevekkül olduğu için islamı tercih ediyorlar elde silah savaşmak için değil.
İslam sadece cihaddır dediğimizi nereden çıkardın?
Cihad, sitemizde bulunan onlarca bölüm başlıklarından sadece biridir.
Cihad yani kıtal kıyamete kadar devam edeceği nas ile sabittir. Ummetin ırzına, toprakları işgale geçilirken koyun piskolojisiyle insanları uyuşturmaya çağıramıyoruz. Mensub olduğunuz zihniyetin büyükleri zaten bu görevi ifa ediyor.
Gerçek İslam'ı tanımaktan korkuyorsan, forumun linkini unutabilirsin. Zira , kısmı görmeniz gözlerinizde değil.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
esma bacı,cihadın İslamdaki önemini ve hakkındaki ayetleri biliyor musunuz?korkmanızı gerektirecek bir sebep yok.Abdulmuizz abinin dediği gibi gerçek islam budur.İman,cihad ve şehidlik.

E Çevrimdışı

esma erol

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
kusura bakmayın ama daha da korkutucu oluyorsunuz en iyisi üyelikten çıkmak zahmetolmazsa nasıl çıkarım anlatın ama korkutmadan

Nas Çevrimdışı

Nas

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Her gün müslümanlara katliamlar yapanlar ve onları destekleyen sözde müslümanlar sizi korkutmuyor ama kendilerini savunan müslümanlar mı sizi korkutuyor bu işi bir düşünün lütfen.Sağ yukarda çıkış tuşu var oraya basıp çıkabilirsiniz ya da direk siteyi kapatın zaten oturumunuz sonlanır.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
"Ey insanlar! Düşmanla karşılaşmak, harb etmek istemeyiniz. Belki Allah’tan harb felaketinden korumasını isteyiniz. Fakat siz düşmanla karşılaşınca harbin bütün şiddetlerine karşı sabrediniz. Ve biliniz ki cennet, muhakkak surette kılıçların gölgesi altındadır" buyurdu. (Buhari)

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
admin abiler üyeliğinizi silerler olur biter.Fakat neyden korktuğunuzu merak ettim doğrusu.Sakıncası yoksa söyleyebilir misiniz?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
admin abiler üyeliğinizi silerler olur biter.Fakat neyden korktuğunuzu merak ettim doğrusu.Sakıncası yoksa söyleyebilir misiniz?
Kendisi gibi (!) musluman bacıların kirletilerin namuslarını korumak için kafirlerle cihad yapandan korkmak; celladına aşık olan tevhid düşmanlarının karakterindendir.

Uyumak için tarifi aldığına göre kepenkleri indirebilirsin

G Çevrimdışı

gülnisa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kusura bakmayın ama daha da korkutucu oluyorsunuz en iyisi üyelikten çıkmak zahmetolmazsa nasıl çıkarım anlatın ama korkutmadan

kedi gibi ürkek ve korkak bir kızdım, bu foruma üye olduğum dan beri aslan gibi bir kız oluverdim.:)
not: cihadi konular da korkaktım.(silah, savaş gibi)

Asadi Al-Islam At-Turki Çevrimdışı

Asadi Al-Islam At-Turki

Islam is true message of God
İslam-TR Üyesi
İslam-tr denince; Geneli Türkiye'de yaşayan veya Türkiye'de önceden yaşamış müslüman kardeşlerimizin, İslami konularla ilgili bilgileri Allah rızası için paylaştığı bir buluşma noktası.

abdullah13 Çevrimdışı

abdullah13

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Yahu hangi dünyada yaşıyorsun sen?
Bİr baksana etrafına, şu an dünyanın hangi ülkesinde müslümanlar ellerine kılıç almış ve kafir bir devlete girmiş de onları kılıç zoruyla müslüman yapmaya çalışıyor acaba? Var mı böyle bir belde yeryüzünde? Yok.
Sen daha komşunu bırak kendi akrabana bile tebliğ yapamıyorsun, cihad nerede...
Dünyaya iyi bak şu an kafitler müslüman ülkelerini girmiş ve müslümanların canları, namusları, ırzları, vatanları tehdit altındadır ve müslümanlar kendilerini korumak için kafirlerle çarpışırken bunun için cihad yaparken sen ne anlıyorsun acaba, islam yerine sevgi dini demokrasi mi gelmeli?????

bahar rehab Çevrimdışı

bahar rehab

ben bana kendim için lazımım.
İslam-TR Üyesi
her bildiğini karşısındakine "sen bir şey bilmiyorsun" moduyla öğretmeye çalışan bir insan topluluğunu çağrıştırıyor şimdilik. ha bir şeyler öğrenmedim mi evet öğrendim; fakat bana cevap yazanlardan değil, arattığım konulardan öğrendim. ön yargıların sebep olduğu bu ön yargılarımı kıracak biriyle de karşılaşmadım henüz.

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
gitmek isteyeni tutamayız ama kalmak isteyene de forum açıktır. Admin abimizden de açıklama geldiğine göre daha fazla tartışmaya mahal vermemek gerekir.
nede olsa hepimiz (inşaAllah) Oruçluyuz.

Nas Çevrimdışı

Nas

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
her bildiğini karşısındakine "sen bir şey bilmiyorsun" moduyla öğretmeye çalışan bir insan topluluğunu çağrıştırıyor şimdilik. ha bir şeyler öğrenmedim mi evet öğrendim; fakat bana cevap yazanlardan değil, arattığım konulardan öğrendim. ön yargıların sebep olduğu bu ön yargılarımı kıracak biriyle de karşılaşmadım henüz.
Biraz da kendimize bakalım değil mi?Hakettiğiniz muameleden fazlasını görmüyorsunuzdur belki...

bahar rehab Çevrimdışı

bahar rehab

ben bana kendim için lazımım.
İslam-TR Üyesi
Biraz da kendimize bakalım değil mi?Hakettiğiniz muameleden fazlasını görmüyorsunuzdur belki...
Yok efendim herkes bence karakteri ölçüsünde muamele ediyor, bu yüzden sorun etmiyorum aslına bakarsanız.