Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Izmirde Sela Okudu Diye Müezzine Saldırdılar

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"İzmir'in Yunan işgali sırasında da sela okundu"

Sela uygulamasının şanlı tarihimizin en önemli uygulamalarından bir tanesi olduğunu söyleyen 29 yıllık imam olan Yalvaç Camii İmamı Nusret Cengiz, "İzmir'in Yunan işgaline uğraması sırasında, Yunan orduları işgal etmeye başladığında, bütün minarelerden selalarla millet uyandırılmış ve birlik beraberlik, direniş çağrısı yapılmıştır. Yine aynı zamanda Çanakkale savaşında tabyalarımızdan sela sesleri duyularak millet uyandırılmış ve kurtuluş savaşında büyük bir önem olarak ortaya çıkmıştır. Aynı şekilde milletimize ve devletimize hıyanet içerisinde bulunan hainlerin bu saldırısına karşı da Diyanet İşleri Başkanlığımız bu uygulamayı devreye sokmuştur. Bizlere gece yarısı gelen mesaj ile bizde bu emri yerine getirmeye çalıştık. Haliyle müezzin arkadaşımız saat 01.30 sıralarında selayı vermek üzere camiye geliyor. Selayı verdikten sonra bu alçakça duruma maruz kalıyor. Yüzde 99'u Müslüman olan bir ülkede, 29 yıllık meslek hayatımda ilk defa karşılaştım böyle bir olayla. Bunun siyasi bir tarafı yoktur. Bu tamamen devlet millet meselesidir. Darbenin ne demek olduğunu bilmeyen gözü dönmüş eşkıyalar mı desem, alçaklar mı desem, vatan hainleri mi desem yani kelimelere sığdıramıyorum. Allah hidayet versin böyle kimselere. Biran önce bu kişilerin bulunup cezalarını çekmesini diliyorum. Buraya gelen gençlerin beyinlerinin yıkanmış sulanmış olduğunu tahmin ediyorum, yoksa böyle bir saldırıda bulunmazlardı. Allah bir daha bizlere böle günler göstermesin" de

Timeturk

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İzmir'i iyi bilirim havasından mı suyundan mı normal Anadolu insanı bile (çoğu) belli bir zaman sonra azılı kafire dönüşür.Bir Müslüman için yaşanabilecek en son yerlerden biri.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Bir önceki gün bizim imam
Sabah namazina doğru istiklal marsini okumuştu 10 kita.
Ulusum korkma ! Ile başlayan cumleyi 3 kez vurgulu vurgulu soylemisti.

Sonra alkış vs.

Lakin gecenin derinliginde selalar
Ezanlar

Cok garip hissettiriyor kendini.

Çoğu insanin demokrasi değil de( bir kardes yazmis çoğu anlamini bile bilmiyor)
İslami kesim
Bu hissiyatla meydanlarda.

Izmir "çomar"larin bölgesi. Çok şey yapmamak lazim
( bu kelimeden nefret ediyorum)