Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Kafir Amerikadan Azgın Işıda Müdehale Sinyali

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Bağdat Yönetimi’ne bağlı askerlerle Kuzey Irak Kürt Yönetimi’ne bağlı peşmergelerinIŞİD militanlarına yönelik operasyonları sürerken, Batılı askeri yetkililer IŞİD’i ortadan kaldırmak için hava saldırılarının Suriye’ye de yayılması gerektiğini düşünüyor.

YENİLMESİ GEREKEN BİR ÖRGÜT

ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel’le basının karşısına geçen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Martin Dempsey, Washington’un IŞİD’le uzun soluklu bir mücadele sürecine girdiğini belirtti. IŞİD’in yenilmesi gereken bir örgüt olduğunun altını çizen Dempsey, örgütün Suriye ayağının ele alınmadan yenilmesinin mümkün olmadığını savundu.

IŞİD'İN SİNİR SİSTEMİ YOK EDİLMELİ

NATO’nun 2011-2013 yılları arasında Afganistan’daki kuvvetlerini komuta eden ABD’li emekli Orgeneral John Allen da, Başkan Barack Obama’nın IŞİD’in sinir sistemini yok etmek için bir an önce harekete geçmesi gerektiğini kaydetti. Allen, DefenseOne sitesi için kaleme aldığı makalede, bunun için örgütün hem Irak hem de Suriye’de vurulması gerektiğini ifade etti.

ŞAM'LA İŞBİRLİĞİ

İngiltere’nin eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Lord Dannatt ise, Batı’nın IŞİD’le mücadele için Suriye lideri Beşar Esad’la ittifak kurması gerektiğini öne sürdü.İngiltere’nin konuya “Düşmanımın düşmanı dostumdur” mantığında yaklaşması gerektiğini kaydeden Dannatt, Batılı ülkelerin Suriye’de IŞİD’e yönelik hava saldırıları için Esad’tan izin alması gerektiğini söyledi.

Haber7

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir insan hayatinda , tarih kac defa tekrar eder hayret. Özüne bakinca Hep ayni döngü.
Abd nin bu kadar bekledikten sonra suriye de olanlara mudahil olmasi , esedin cok yakinda devrilmesinin beklendigini söylüyor bana. Buna son zamanda israil ve gazze olaylarini da dahil edince , resim benim acimdan belirginlesiyor. Israilin etrafindaki guvenli bölge dusmek üzere. Ve firavunlar yeni önlem peşinde ler.

Ö Çevrimdışı

Özkan Yıldız

°°FiSeBiLiLLAH°°
İslam-TR Üyesi
Batılılar IŞİD manasıyla ortadoğuya
Yine demokrasi getirme planı yapıyorlar
IŞİDin temizlenmesini bizde isteriz ama
Kafirlerin yardımına ihtiyaç olmadığını
düşünüyorum bu benim şahsi düşüncemdir
Artık ortadoğudan kafirler elini çekmeli veya elleri çektirilmeli bu kadar

Yanlışım varsa düzeltebilirsiniz

Elhamdülillah... ALLAH Û EKBER

H Çevrimdışı

haradirm

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne olacagini bekliyordunuz ki isid bu kadar güçlendi bu kadar fetih yaptı petrolü ele geçirdi hemen ABD avrupa vs harekete geçti bugun ayni güce nusra ulaşsa yahut herhangi bir selefi gurup ulaşsa bu kadar guclense ABD avrupa yine onlarida vurur. Ellerinden geleni yapar yok etmek için. Ama ben yinede isidin içinde kandirilmis samimi müslümanlar olduğuna inanıyorum Allah hidayet versin haricileride yok etsin.

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir insan hayatinda , tarih kac defa tekrar eder hayret. Özüne bakinca Hep ayni döngü.
Abd nin bu kadar bekledikten sonra suriye de olanlara mudahil olmasi , esedin cok yakinda devrilmesinin beklendigini söylüyor bana. Buna son zamanda israil ve gazze olaylarini da dahil edince , resim benim acimdan belirginlesiyor. Israilin etrafindaki guvenli bölge dusmek üzere. Ve firavunlar yeni önlem peşinde ler.

kardeş psd'yi baya geliştirmişsin imzanı beğendim.. Diğerleri de güzeldi ama bu baya profesyonel olmuş..

D Çevrimdışı

davetul haq

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
allahtan korkun,allahtan tüm haclilar birlesti,isiddeki kardeşlere bomba yağdırıyor. adamin biride çıkmış, isidi bitirmek icin,kafirlere gerek yoktu biz yapardik demeye getirio. ...hasbunallah ve nimel vekill..

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
allahtan korkun,allahtan tüm haclilar birlesti,isiddeki kardeşlere bomba yağdırıyor. adamin biride çıkmış, isidi bitirmek icin,kafirlere gerek yoktu biz yapardik demeye getirio. ...hasbunallah ve nimel vekill..
Tüm haçlıların birleştiği Işid,niye cihad cephelerini bölmeye devam edip müslümanları ayrıştırıyor peki?

"Onları birbirine kırdıracağız" diye ahdeden Bush'a mutluluktan başka ne verdi işid?

D Çevrimdışı

davetul haq

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ben isid taassubcusu bi adam degilim,ben ummetciyim,allah icin tum kafirlerle cihad eden mucahit kardeslerimi seviorum,ve onlarin hicbirine hakaret degilde yaptigi hatalardan dönmeleri icin dua ediyorum..yarın öbür.gün. inşallah bu kardesler birlestiginde,bu kadar laf söyleyen arkadaşlar, acaba birbirinin yüzlerine nasil bakacaklar ?

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ben isid taassubcusu bi adam degilim,ben ummetciyim,allah icin tum kafirlerle cihad eden mucahit kardeslerimi seviorum,ve onlarin hicbirine hakaret degilde yaptigi hatalardan dönmeleri icin dua ediyorum..yarın öbür.gün. inşallah bu kardesler birlestiginde,bu kadar laf söyleyen arkadaşlar, acaba birbirinin yüzlerine nasil bakacaklar ?

O azgın taife bizim yüzümüze nasıl bakacak boğazlamada kafirlerden daha şehid olanlar bunu düşünmeli

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

isid denen sapik taife kafirin yapmadigini yapip , mucahitleri olduruyor , bir nevi hacli zihniyete hizmet ediyor

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim itiraz ettiğim nokta "Kafirin yapmadığını ..." ve Haçlılara hizmet ... yoksa her öldürülen mücahitin tek bir damla kanı bile onlara lanet olarak yeter ...

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim itiraz ettiğim nokta "Kafirin yapmadığını ..." ve Haçlılara hizmet ... yoksa her öldürülen mücahitin tek bir damla kanı bile onlara lanet olarak yeter ...

Tayyip ne dedi abd ye , gel suriye ye mudahele et havadan bombalamakla olmuyor. Amerika hayir dedi yani oraya girmeyi goze alamadi kisa bir sure sonra isid patladi.

Ahki gecen seneiydi sanirim yeni dunya diye masonik bir turkce hesap vardi ,bulabilirsem buraya atacam.

Isid daha patlamamis soyle twetler atmisti.

"Dunyada elkaide , taliban gibi ne kadar radikal orgutler var hepsi yok olacak ama yok olmadan once cok kotu seyler yasanacak..."

Musluman imanin teslimiyetin yaninda aklinida kullanmak zorundadir.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardes hacli ve sia karsi Allah swt isidin yardimcisi olsun.Ama muslumanlarin kanlarini helal gormeleri ve bu kani acimasizca akitmalarina ise siddetle karsiyiz.Allah swt onlari bu noktada islah etsin.Eger bu zulumlerinde israr ederlerse bilinsin ki hic bi zulum yeryuzunde baki kalmaz.

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Üst Ana Sayfa Alt