Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Kafir Amerikadan Azgın Işıda Müdehale Sinyali

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Konu dağılsın istemem ama o dünyada çok kötü şeyler olacak diyen adam hangi gezegende yaşıyor. Şuan kötü şeyler olmuyor mu? Bazi insanlar real hayata geri dönmesi lazım çok fantazi peşindeler. Yüzüklerin efendisi filminde değiliz :)
Senin kafa fazla calismiyor anlasilan , muslumanlarin olmesi onlar icin kotu yada felaket gibi bir sey degil ,sadece onune baktigin icin cevrende ne oluyor bitiyor gormuyorsun anlasilan

Baksana alintiyi yapmaya sasiriyorsun bu kafayla ders veriyorsun muhterem kardesim

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Senin kafa fazla calismiyor anlasilan , muslumanlarin olmesi onlar icin kotu yada felaket gibi bir sey degil ,sadece onune baktigin icin cevrende ne oluyor bitiyor gormuyorsun anlasilan

Baksana alintiyi yapmaya sasiriyorsun bu kafayla ders veriyorsun muhterem kardesim

Kardeş şu komplo teorilerinden vazgeç diyorum. Bnm yanlış yaptığım alıntı olabilir :) sen kuran ve sünnete bak. Ömer çelakıl gibi saçma sapan fantazi dünyasına karışma.

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş şu komplo teorilerinden vazgeç diyorum. Bnm yanlış yaptığım alıntı olabilir :) sen kuran ve sünnete bak. Ömer çelakıl gibi saçma sapan fantazi dünyasına karışma.
Benim realist kardesim omer celakil kurani sifre kitabi gibi kullaniyor sende beynini dolap beygiri gibi bir tutam ot yakalamda kullaniyorsun.

Ve bana akil veriyorsun ,sen cople samani ayirt edemiyorsan o senin kucuk beyninin sorunu sonra isid falanda hepsi mucahitt hepsi masal hic musluman oldurmuyor

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Istedigine inanmakta sebestsin buldum hesabi , ismini degistirmis ,Kahin leo olmus attigi twetin tarihi 10 subat 2014 incele hesabi.

https://twitter.com/KahinLEO
Kahin LEO @KahinLEO · 10 feb. 2014
2014 Sonrası Irak ta, Suriye de, TÜRKİYE de, Dünya da EL KAİDE ve Uzantıları Bitirilecek. Ama Öncesinde Dünya EN KÖTÜ yü Yaşayacak
Ahi.Adam kahincilik oynuyor bence.Çok film izlemiş.Irak ve Türkiye'de El Kaide Uzantısı zaten yok ki.Işid'in El kaide'den koptuğu günlerde yazmış,muhtemelen bundan etkilenmiştir.

E Çevrimdışı

ebu isa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Istedigine inanmakta sebestsin buldum hesabi , ismini degistirmis ,Kahin leo olmus attigi twetin tarihi 10 subat 2014 incele hesabi.

2014 Sonrası Irak ta, Suriye de, TÜRKİYE de, Dünya da EL KAİDE ve Uzantıları Bitirilecek. Ama Öncesinde Dünya EN KÖTÜ yü Yaşayacak
Akhi o zaman bu alıntıya göre El Kaide'yi de masonlar kurmuş olmuyor mu? Kafirin sözüne itibar edecek değiliz. Medyatik olmak için atmış bu tip twitleri kafir.

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi ler sorun bende sanirim iyi anlatamiyorum benim soyle bir iddam yok isid yada elkaideyi masonlar kurdu su bu demiyorum.

Ayrica Sehy Sehid USAME BIN LADENI ve el kaide ile hic bir sorunum yok , Allah azze ve celle yar ve yardimcilari olsun ve bizi onlara hizmetci yapsin.
Sorun su isid suan yukseliste olan musluman hareketleri bir nevi hem tevhidi dusunce olarak hemde hareket olarak tasviye etmek icin kullaniliyor.
Belki ilk kuruldugunda cok samimi olan bu hareket suan musluman dunyasinda fitne olmustur, bende gecen sen bu twiti hatirladim , ve yazma ihtiyaci hissettim.
Ve suriyeden kulagima gelen seyde isid icinde bir cok ajanin oldugudur nette okumadim bire bire duydugum seyler hala anlasilmadiysam ne yapabilrim bilmiyorum

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ayrica bu sitede yeni islama girmis heyacani ile o kadar cok ergen tip varki , millettle tartisilmiyor , herkes kuran ve sunneti kendi tekelinde saniyor ve bir kendi biliyor , karsima gecse iki laf edemiyeck adam kafa bulmaya calisiyor neyse hakkinizi helal edin

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
yav tamam kafirlerin ağzından komplo teorilerini bırakalım da işidin suriyede yaptığı ifsadı nasıl anlayalım ? isid bütün bu yaptıklarını yapmamış olsa , suriye cihadı bugün ne durumda olurdu ? bugün bir yerde okudum isid mücahidlere karşı arab değil acem,muhacir savaşçı gonderiyormus.bunu baascilik diye açıklıyorlar.hem alimler de isidi başkalarının ekmeğine yağ sürmekle ,düşmana gerekce vermekle suçlamıyor mu ? bir de isid kimle nasıl birleşecek.anca beyin kadrosu dağılır da sırf cihad edeyim diye belki iyi niyetle isid bünyesinde olanlar katılır diger grublara.

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ayrica bu sitede yeni islama girmis heyacani ile o kadar cok ergen tip varki , millettle tartisilmiyor , herkes kuran ve sunneti kendi tekelinde saniyor ve bir kendi biliyor , karsima gecse iki laf edemiyeck adam kafa bulmaya calisiyor neyse hakkinizi helal edin

Khayr kardes. Bnm kafa buldugum adamin dünyada cok kötü.şeyler olacak demesiydi. Hakkını helal et inşaAllah kalbini kırmadım inşaAllah. konuyu kapatalımda dağılmasın selamun aleyk.

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yav tamam kafirlerin ağzından komplo teorilerini bırakalım da işidin suriyede yaptığı ifsadı nasıl anlayalım ? isid bütün bu yaptıklarını yapmamış olsa , suriye cihadı bugün ne durumda olurdu ? bugün bir yerde okudum isid mücahidlere karşı arab değil acem,muhacir savaşçı gonderiyormus.bunu baascilik diye açıklıyorlar.hem alimler de isidi başkalarının ekmeğine yağ sürmekle ,düşmana gerekce vermekle suçlamıyor mu ? bir de isid kimle nasıl birleşecek.anca beyin kadrosu dağılır da sırf cihad edeyim diye belki iyi niyetle isid bünyesinde olanlar katılır diger grublara.
Katılıyorum .... yönetici kadro yok edilirse sorunlar çözülür ...

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
100 senedir demokrasi-particilik oyunuyla kardeşi kardeşe kırdıran batı,bugün de ehli sünneti akide-tekfircilik boyutundan vurmaya çalışıyor,biraz akıllı olun akıllı olalım Allah rızası için

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
adsızkkh.PNG

2:13'e bakınız.

I Çevrimdışı

islamicworld

Üye
İslam-TR Üyesi

Kim gaybtan "tahmini olarak değil, kesin olarak" bilgi veren birinin kanaatini tasdik ederse kafir olur. Bu dilerse kendine sihirbaz desin dilerse sosyal politikacı. Bu küfrü ekberdir kardeşim, fakat zannımca dinin aslı değildir; cehaletin mazeret olabilir, derhal bu meseleyi öğren ve şu kafirlerden beri ol.

Işid' hatalarıyla doğrularıyla Müslüman bir devlettir, Ebu Hanifelere işkence yapan Mutezileler dönemi halifelerin devletinden daha 'baği' değildir-ki onlar bile şeriatı ikame ettiklerinden ötürü bozuk akidelerine rağmen- İslam devleti sayılmıştır: kim bir Müslümanın başına kafirlerden gelecek bir musibeti tasdik ederse fasık olur; münafık ahlakı sergilemiş olur; kim bedenen işbirliğine katılırsa da kafir olur. Bunlar hükümlerdir.

D Çevrimdışı

davetul haq

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
şüphesiz akhi,biz onlarin yaptigi zulumden beriyiz ..kafirlere karsi yaptiklarina ise tam destegiz,..ama bu hakaret etmeyi gerektirmez dua etmek lazim

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kim gaybtan "tahmini olarak değil, kesin olarak" bilgi veren birinin kanaatini tasdik ederse kafir olur. Bu dilerse kendine sihirbaz desin dilerse sosyal politikacı. Bu küfrü ekberdir kardeşim, fakat zannımca dinin aslı değildir; cehaletin mazeret olabilir, derhal bu meseleyi öğren ve şu kafirlerden beri ol.

Işid' hatalarıyla doğrularıyla Müslüman bir devlettir, Ebu Hanifelere işkence yapan Mutezileler dönemi halifelerin devletinden daha 'baği' değildir-ki onlar bile şeriatı ikame ettiklerinden ötürü bozuk akidelerine rağmen- İslam devleti sayılmıştır: kim bir Müslümanın başına kafirlerden gelecek bir musibeti tasdik ederse fasık olur; münafık ahlakı sergilemiş olur; kim bedenen işbirliğine katılırsa da kafir olur. Bunlar hükümlerdir.
Yav kardesim ben ne diyorum sen ne diyorsun , ben plandan bahsediyorum sen gelecekten haber vermeden bahsediyorsun , bugun yeterince kalp kirdim sanada bissi demek istemiyorum bende sorun galiba anlasilamiyorum

Üst Ana Sayfa Alt