Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kendi Sözleriniz

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Korkan yol alır, yol alan menzile ulaşır. Dikkat edin Allah ın satışa sunduğu şey cennettir. Ve Allah ın sattığı cennet pahalıdır.

Bu sıradan bir söz değil. Bu Allah Rasûlu aleyhi salatu vessellem'in sözü. Lütfen Allah Rasûlu'nden gelecek sözleri kaynaksız paylaşmayın. Bu arada hadisin kaynağı Tirmizi.

Bu paylaşımınızdan 4-5 paylaşım önce aşağıdaki açıklamayı yaptım. Lütfen açıklamaya uyun:

Mümkün mertebe konuların formatlarına göre paylaşım yapalım. Bu konunun formatı gereği kendinize ait olan sözleri burada paylaşmalısınız. Diğer âlim, hoca, yazar, şair vs gibi şahısların sözlerini aşağıdaki konularda paylaşabilirsiniz. Önem gösterdiğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

Onların Sözleri
Günün Şiiri
Günün Sözü

Açıklamalar formata uymayan her üye için geçerlidir.

Ayrıca aşağıdaki paylaşımınızda başka bir şaire ait:

O kadar ışık bu şehirde ama hiçbiri gözümü aydınlatmıyor. Bu kadar göz bu şehirde ama hiçbiri gönlümü ısıtmıyor... Bu insanların her tarafı yeryüzü olmuş ben gökyüzü isterim...

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cevremde Dolu dolu İSlamı haykıran hıcbırseyden korkmayan LA İLAHE İLLALLAH ıcın yasayan

Ve ALLAH ın dını hakım olsun dıye harıl harıl tum gucuyle calısan kardeslerımı ozledım.

Isde hayat o zaman anlamlıydı ve her adım cennet kokuyordu.

ALLAH ım benı bızı cehenneme yaklastıran amellerden ve kımselerden muhafaza eyle.
Bizleri cennet ehlıyle karsılastır.
amin.

Berkant Dinçkaya Çevrimdışı

Berkant Dinçkaya

Sanatlı bir eser, sanatkârı icab eder.
İslam-TR Üyesi
Sürekli şükreden yaşlı bir amcaya sormuşlar:
"Amca, sen neden bu kadar çok şükrediyorsun?"
Bunun üzerine yaşlı amca semaya doğru doğrulttuğu eliyle beynini işaret ederek demiş ki:
"Senin gibi olmamak için yiğen."

M Çevrimdışı

..mücahide..

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Herkese uğradın sen
Bana küsülü müsün?
Birçoğuna göz kırptın
Bana yeminli misin
Ey şehadet sen benim aşkımsın can özümsün
Ey şehadet sen bana neden nazlar edersinnn....
Mücahid

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Herkese uğradın sen
Bana küsülü müsün?
Birçoğuna göz kırptın
Bana yeminli misin
Ey şehadet sen benim aşkımsın can özümsün
Ey şehadet sen bana neden nazlar edersinnn....
Mücahid
Mümkün mertebe konuların formatlarına göre paylaşım yapalım. Bu konunun formatı gereği kendinize ait olan sözleri burada paylaşmalısınız. Diğer âlim, hoca, yazar, şair vs gibi şahısların sözlerini aşağıdaki konularda paylaşabilirsiniz. Önem gösterdiğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

Onların Sözleri
Günün Şiiri
Günün Sözü

Açıklamalar formata uymayan her üye için geçerlidir.

Ubeyd Çevrimdışı

Ubeyd

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim dediğimiz bir çok insan var bize ALLAH azze ve celle'nin ikramda bulunduğu.Peki hiç düşündünüz mü, kardeşliğiniz;
- İman kardeşliği mi?
- İLAN kardeşliği mi?

098d6ebe.jpg

Ek olarak sağda solda okuyorum geceleri uyuyamayanlar genelde zekilerdir.... vs diye.Yok kardeşim zekilikten değil o.Dertten, dertlenmekten.
Allah azze ve celle gecenizi hayırlı kılsın.

Berkant Dinçkaya

İslam-TR Üyesi
Kardeşim dediğimiz bir çok insan var bize ALLAH azze ve celle'nin ikramda bulunduğu.Peki hiç düşündünüz mü, kardeşliğiniz;
- İman kardeşliği mi?
- İLAN kardeşliği mi?

098d6ebe.jpg

Ek olarak sağda solda okuyorum geceleri uyuyamayanlar genelde zekilerdir.... vs diye.Yok kardeşim zekilikten değil o.Dertten, dertlenmekten.
Allah azze ve celle gecenizi hayırlı kılsın.

:)

Berkant Dinçkaya

İslam-TR Üyesi
Bazı insanlar sivrisinek gibidir; sinek ilacını odaya takmadığınız sürece size rahat vermezler.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir seye sahip olamadigina degil olduguna uzul cunku olmayana hesap yok oldugunun hesabi cok.

H Çevrimdışı

Havîn

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Önce niyet !
Sonra tanı,sonra düğüm düğüm bağlan,sonu sımsıkı ayrılamaz bir bütün,Bir saadet...

Berkant Dinçkaya

İslam-TR Üyesi
Önce niyet !
Sonra bağlan,sonra düğüm düğüm tanı,sonu sımsıkı ayrılamaz bir bütün,Bir saadet...

“Rasulullah’ı sallallahu aleyhi ve sellem’den işittim buyurduki:
“Ameller niyetlere göredir, herkese niyet ettiği vardır, kimin hicreti Allah ve Rasulüneyse, hicreti (gerçekten) Allah ve Rasulünedir, kiminde hicreti kazanmak istediği bir dünyalık veya nikahlanmak istediği bir kadın içinse hicretide (gerçekte) hicret ettiği şeyedir”
(Buhari ve Müslim rivayet etti.)

:)

Berkant Dinçkaya

İslam-TR Üyesi
YouTube' da paylaşılan "Seksenler" dizisinin bir sahnesini izledim. Dizide ki konuşmalar aynen şöyleydi:

1) Mesela sen hiç sırt ağrısı çeken bir at gördün mü?
2) Görmezsin çünkü at dört ayağı üzerine durur.
3) Hiçbir zaman, "ben iki ayağımın üzerinde yürüyeceğim diye inat etmez!"

Bu sözlerden şu manaları çıkarttım:
1. ve 2. cümlelerde şunu demek istiyor: Hayvanlar yaradılışlarının gereğini yapıyorlar. Yani siz hiç süt veren bir bal arısı gördünüz mü? Ve yahut memelerinden bal akan bir inek?
2. cümle de buna ilave olarak şöyle diyor: Göremezsin, çünkü arı bal için; inek de et, süt ve süt ürünleri için vardır.

Peki at neden iki ayağının üzerinde yürümek için inat etmez ? Ona da şu sorularda cevap arayalım:

Bir at ne için yaratılmıştır ?
Binek için.
Atı başka ne için kullanacaksın ki zaten ?

velhasıl kelam: Arabalar yokken atlar vardı ve insanlar atlara binerek bir yerden diğer bir yere yolculuk ediyorlardı ve ALLAH' a şükrediyorları. Ama şimdi atların yerini arabalar aldığı hâlde nankörlük eden o kadar çok insan var ki... Yemin ederim sayısını bilmiyorum...

Üst Ana Sayfa Alt