Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Kim Kâfir Kim Müslüman, Kim Ne Yapmaya Çalışıyor?

E Çevrimdışı

Ensar Güney

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleyküm...

Ben ilim sahibi bir kardeşiniz değilim. Kafam çok karışık. Ümmette ayrılmalar bitmiyor. Bu durum beni çok üzüyor. Denizin ortasında yönünü kaybetmiş bir gemiye benzetiyorum kendimi. Kimin amacı nedir, kim kafir kim Müslüman belirsizleşti.

Bundan 2 sene öncesine kadar ehli sünnet kardeşlerimin bütünlüğünü görebiliyordum ne olduysa Suriye savaşından sonra oldu. Hatta saflarını bırakın siteleri bile ayrıldı! Hiç değilse Muvahhidler arasında bir bütünlük vardı.
Şimdi ise onlar bile birbirlerini tekfir eder hale geldiler.

Devle ile Nusra arasındaki anlaşmazlığı hala anlayamamışımdır? Kim ne yapmaya çalışıyor? Devleye bakarsan Nusrayı suçluyor. Nusraya bakarsan Devleyi... Hadisteki "Siyah Sancaklılar" kimdir? Yardımcı olun.

Bana kızmayın...

Işid yandaşı veya Nusra yandaşı değilim sadece hakkı istiyorum! Ümmetteki ayrılıklar bitsin istiyorum! Kafirlere karşı bütün olmamızı temenni ediyorum.

Kafam karmakarışık Allah bilmediğimiz şeylerden bizi sorumlu tutmasın... Ümmete eski gücünü ve birliğini versin ve kalplerini birleştirsin. Amin...

Tora Bora Çevrimdışı

Tora Bora

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş saklı gizli bir şeyyok. Hakikat ayan beyan ortada tek sorun bilmeyen insanların olması, anlıyorum.Forumda araştırmaya devam edersen esinlikle bu konu hakkında net bir fikire sahip olursun , kolay gelsin

Abdulafuv Çevrimdışı

Abdulafuv

Hak Ehli Susarsa Batıl Ehli Kendini Hak Zanneder
İslam-TR Üyesi
Benimde kafam karışık bu konuda Allah S.w.t yardımcımız Olsun Kim Allahın sancağını hakkıyla yerine getiriyorsa (Taşıyorsa) ben onların tarafındayım. Rabbim amellerimizi boşa çıkarmasın.

Tora Bora Çevrimdışı

Tora Bora

Üye
İslam-TR Üyesi
Benimde kafam karışık bu konuda Allah S.w.t yardımcımız Olsun Kim Allahın sancağını hakkıyla yerine getiriyorsa (Taşıyorsa) ben onların tarafındayım. Rabbim amellerimizi boşa çıkarmasın.

Belki agır olacak ama aklıma takılıyor! Sizin kafanızın karışık oldugu halde ve safınız olmazken nasıl olabilir bu iş merak ettim :kötü:

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim kafam karışık değil elhamdulillah. IŞİD NUSRAyı mürted olarak görüyor.Ahraruş-şam ile birlikte hareket ettiği için. Ben devletim bana biat edin diyorlar. biat etmeyenide islam dışı görüyorlar.Yani tam bir Harici kafasıyla.

bence bu videoyu izleyin. Ebu Katade: Tekfirci Cemaatlerin Özelliklerini anlatıryor. ve bu röpörtaj kim bilir kaç yıl önce çekilmiş.ebu katade bu videoda saçı sakalı siyah daha.yani IŞİD diye bişey ortada yokken(Allahu alem).
bu video inanın sanki IŞİDı tarif ediyor.
VİDEOYU KESİNLİKLE İZLEMENİZİ TAVSİYE EDİYORUM.

A Çevrimdışı

azzam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum,
Vallahi benimde kafam karısık. Devle ile ilgili yazılar okuyunca, kadılarının yayınladıgı yazıları okuyunca tamam diyorum bunlardır sahih olan; sonra nusra ile ilgili yazıları okuyunca demecleri dinleyince bu seferde bunlardır diyiyorum. O yuzden artık sadece okuyorum. Eksikligi kendimde görüyorum. Bunlar ilim eksikliğimizden kaynaklanıyor. Yasda biraz ilerlemiş olunca okuduklarında hemen kafana girmiyor. Zamanda cok yok. Dolayısıyla okumaya calısıyorum. İnsaallah allah aradaki fitneleri kaldırırda futbol takımı gibi takım tutmaktan da vazgeceriz. İnsaallah ümmet yine bileşir.

Tora Bora Çevrimdışı

Tora Bora

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum,
Vallahi benimde kafam karısık. Devle ile ilgili yazılar okuyunca, kadılarının yayınladıgı yazıları okuyunca tamam diyorum bunlardır sahih olan; sonra nusra ile ilgili yazıları okuyunca demecleri dinleyince bu seferde bunlardır diyiyorum. O yuzden artık sadece okuyorum. Eksikligi kendimde görüyorum. Bunlar ilim eksikliğimizden kaynaklanıyor. Yasda biraz ilerlemiş olunca okuduklarında hemen kafana girmiyor. Zamanda cok yok. Dolayısıyla okumaya calısıyorum. İnsaallah allah aradaki fitneleri kaldırırda futbol takımı gibi takım tutmaktan da vazgeceriz. İnsaallah ümmet yine bileşir.

Kafası karışıkolan exilerşu linke bakın >>> http://justpaste.it/kulliyat

millatu_ibrahim Çevrimdışı

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu konuda, devleyle alakalı ne kadar bilgi varsa bir konuda toplayacağım inşaAllah. Yaptıkları yanlışları ve aşırılıkları forumda olan yeni gelen akhiler görsün.

Akhi istersen numaralandıra da bilirsin.
Misal

Devlenin zulümleri
1.
2.

Bişi eklemek isteyen kardeşler de son numaradan devam eder.

Böylece devle vahşetinin derecesi herkese belli olur.

Slave of Allah Çevrimdışı

Slave of Allah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben hep söylerim. Bu iş tek taraflı olmaz. Alın devle şerri kadısının akidelerini/methodlarını açıkça anlattığı röportajını da okuyun:

(sitede yeterince Nusra yayını var, bir de buna bakabilir kardeşler. Amaç hakkı aramak değil mi?
Linki çekiciliği için değil, bizleri tekfir ettiği için Kaldırıldı!)

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

A evet subhanAllah bu linkte olaylar haberler kronolojik şekilde toplanmış süper olmuş.

Nasihatlerin nasıl gizliden açığa doğru gitmek zorunda kaldığı ancak böyle anlaşılabilir. Devle cemaatinn aşırılıkları dayanılmaz hale nasıl geldiği...

Kafası karışık kardeşler veya olayları takip edememişlerin çok faydalanacağı bi link bu inşallah

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben hep söylerim. Bu iş tek taraflı olmaz. Alın devle şerri kadısının akidelerini/methodlarını açıkça anlattığı röportajını da okuyun:

(sitede yeterince Nusra yayını var, bir de buna bakabilir kardeşler. Amaç hakkı aramak değil mi?

O röportajı ben de okudum ne diyo bunlar die ama anlattıkları elbette hep temel akide meseleleri ki)) elbette o akideleri Selefin akidesi olacak yoksa ümmete koz verirler. Bunların menhecinde var asıl problem.

Akidelerini pratiğe dökerken izledikleri metod aşırı,harici metod.

Milleti bu tür açıklamalarla kendilerine düşman etmemeye çalışıyor kurnazlar. Amelleri Sözlerinden farklı...

Slave of Allah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
O röportajı ben de okudum ne diyo bunlar die ama anlattıkları elbette hep temel akide meseleleri ki)) elbette o akideleri Selefin akidesi olacak yoksa ümmete koz verirler. Bunların menhecinde var asıl problem.

Akidelerini pratiğe dökerken izledikleri metod aşırı,harici metod.

Milleti bu tür açıklamalarla kendilerine düşman etmemeye çalışıyor kurnazlar. Amelleri Sözlerinden farklı...

Devamı da var da bu linkte yok aslında.
Halifeye itaatsizliğin hükmü, güç zoruyla veya bağilikle gelmiş halifenin hükmü, bidat ehli halifenin hükmü, kan akıtan halifenin hükmü ve bunlara kafir olmadıktan sonra itaatin farz oluşunu anlatan şeyler gibi şafi hanefi fıkhından delil getirmişler.

Zaten ilk etapta benim kafamı en çok karıştıran şey bu olmuştu.
Sırf bu delil atılan linkteki 8-9 reddiyeden daha güçlü, Allahualem.

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Akhi yapılmışı varmış :) bunları foruma ekleyelim inşaAllah. Bunun dışında ben daha önceden de söyledim yine söylüyorum. İşid kabul etsede etmesede eline müslüman kanı bulanmış, müslüman kanını, malını helal gören bir cemaattir. Bunu görmeyen ya bilmiyordur ya kördür ya da bunu görmek işine gelmiyordur.

Tora Bora Çevrimdışı

Tora Bora

Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi yapılmışı varmış :) bunları foruma ekleyelim inşaAllah. Bunun dışında ben daha önceden de söyledim yine söylüyorum. İşid kabul etsede etmesede eline müslüman kanı bulanmış, müslüman kanını, malını helal gören bir cemaattir. Bunu görmeyen ya bilmiyordur ya kördür ya da bunu görmek işine gelmiyordur.

Exim benim mailimdede epey toplamış bilgi varki sen öyle birkonuya başlarsan bende onları eklerim. Ardı sıra görsel videolarıda ekledikmi bence harika bir kaynak olur :harika:

Tora Bora Çevrimdışı

Tora Bora

Üye
İslam-TR Üyesi
Ve gerçekten buna Ülkemizdekiinsanların ihtiyacı çok var. Ben birkaç defa facede epey toparladım ( hem görsel ve hem yazılı) ama kafir sistem facemi süreklikapatınca başa çıkamadım.

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Devamı da var da bu linkte yok aslında.
Halifeye itaatsizliğin hükmü, güç zoruyla veya bağilikle gelmiş halifenin hükmü, bidat ehli halifenin hükmü, kan akıtan halifenin hükmü ve bunlara kafir olmadıktan sonra itaatin farz oluşunu anlatan şeyler gibi şafi hanefi fıkhından delil getirmişler.

Zaten ilk etapta benim kafamı en çok karıştıran şey bu olmuştu.
Sırf bu delil atılan linkteki 8-9 reddiyeden daha güçlü, Allahualem.

Eğer bağdadinin "halife" olduğunu kabul edersek elbette güçlü bi delil olur dedikleri.

De.. Bağdadi emirine isyan eden bir bağidir. Şeyh eymenin de dediği gibi bağdadinin topladığı biatler geçersizdir.

O yüzden o röportaj, bağdadinin lehine deildir...

Slave of Allah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Eğer bağdadinin "halife" olduğunu kabul edersek elbette güçlü bi delil olur dedikleri.

De.. Bağdadi emirine isyan eden bir bağidir. Şeyh eymenin de dediği gibi bağdadinin topladığı biatler geçersizdir.

O yüzden o röportaj, bağdadinin lehine deildir...

Adam da çıkıp diyor bir kişinin şeriatı ikame ettiği bir toprağı olması ve askeri güce sahip olması, hilafet ilanı için yeterlidir. Ehli sünnet imamları herkese danışma meselesini veya biat bozup gelme meselesini de hilafetin sıhhatini bozucu şart olarak görmemişler. Kimseye danışmayan, birbirlerini öldüren hatta bidat ehli olan, hatta ahmed bin hanbellere ebu hanifelere işkence yapan saltanatlı halifelerin, sırf şeriatı uygulaması sebebiyle itaatsizliği batıl kılması buna delildir.

Velhasıl diyorum ya kimse bu noktada biz yüzde yüz doğruyuz, karşıdaki sapık diyemez. Bu uslubu çok görüyorum ve rahatsız oluyorum. Genelde bu kadar iddialı konuşanlar fıkıhta hilafet cihad bablarını okumayan kişiler oluyor..

Allahualem.
Rabbimiz hepimizi en doğruya iletsin.
Fitneleri bitirsin ve müminlerin kalplerini birleştirsin.

Üst Ana Sayfa Alt