Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

KURBAN KESME VE ÖNEMLI BIR HATIRLATMA

Ö Çevrimdışı

önce iman

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum Kardesler,
Malum yakinda Kurban bayrami ve bagzi kardeslerimize kurban kestirmek icin vekalet verecekler. Bu vekaleti üzerine alan kisi daha ziyade kendi kemiyor baskasina havale ediyor yani vekilin vekili gibi genelde uzak bölgeleri göderilen kurbanlar gibi örnegin Afrika,Pakistan ,gibi simdi soru vekilin vekili meselesi nasil oluyor. ikincisi birinci vekile taniyoruz ama ikinci vekilin kime tayin etigine bilmiyoruz cogu zaman biliyorsunuz Kurban bir ibadet oldugu icin keseninde tevhid ehli olmasi lazim zira ibadeti kapsayan konularda yanliz müslüman müslümana temsil edebilir bu kurban meselesi siradan et kesme meselesi gibi degil onun icin kisi deyelimki ehli kitap dahi olsa benim bildigim kadariyla caiz olmaz cünkü dorudan ibadet kapsamina girdigi icin

Kesilen kurban yani vekilin vekili tarafindan kesiliyor kisacasi ihtikadi mechul simdi bizim bu gibi durumlarda üzerimize düsen nedir bir yerde o Afrika olsun Pakistan olsun oradaki müslümanlarida saib cikmak elimizden geldigi kadar üzerimize bir borc sizlerce böyle konulari nasil cözeriz .

Hatta bagzi sözde islami görünüste olan dernekler senin benim Kurban parasiyla icabinda demokrasiye ve tagutluga minetdar etmeyi calisiyorlar .
cevaplariniza bekliyorum
selamlarimla

F Çevrimdışı

FatmaNeşe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum ve Rahmetullah,

Kardesim, ben Kurbanlarimi MüslimeHelfen üzerinden kestirdim bir kac kere. Islamic Relif de de. Ben onlarin bir Islami Instutit oldugunu bildigimden dolayi hic bu hususta kuskulanmadim. Bilhassa MüslimeHelfen den cok memnun kaldim, Kurban kimin adina ve nerede kesilmis diye yazili belge gönderiyor adresime. Kendin de arastirabilirsin internette hangi instutit nasil calisiyor diye.

Allah'a emanet olun.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Benim de tavsiyem, tağutun desteğini alan dernek kuruluşlarla gönderirseniz başka bir tağutun halkına gidecektir. Ondan buna dikkat etmek gerek. Yerinde bir uyarı Allah razı olsun.

Üst Ana Sayfa Alt