Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Misk, Koku, Esans Tavsiyesi Verir misiniz?

Garib Muslim Çevrimdışı

Garib Muslim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşlerim kaliteli kalıcı hatta hadislerle peygamberimiz sallallahu aleyhi vesellemin tavsiyesi olan varsa,koku,misk türünden bişeyler yazarsanız sevinirim inşallah..
ben geçtiğimiz günlerde Maa althahab diye bir arap markasından esans doldurttum bilen varmı nasıldır bu marka,güzel kokuyor lakin kalıcı gelmedi kaliteli bildiğiniz hemde uygun satan yerler varmı,mesela aksa marka eskiden kullanıyordum lakin daha kaliteli saf olan bir misk arıyorum çok ağır olmamakla beraber cinlerinde rahatsız olduğu ama insanlarada rahatsızlık vermeyecek cinsten koku arıyorum kendim uzun zamandır parfüm kullanıyorum lakin artık bunları kullanmak istemediğimden esans arıyorum

Melhame-i kübra Çevrimdışı

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi
Paran varsa :) ;
UD ESANSI (3 CC)

FİYATI 650 TL

benim sık sık kullandığım ise , mucahid ,burbery, ve diezel bunlarında esansı yapılıyor.Alkolsüz

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Zümrüt(şuan ve çoğunlukta kullandığım), Mavi Deniz(şuan ve çoğunlukta kullandığım), Makam-ı İbrâhim(daha önceleri kullandığım), Boğaziçi(daha önceleri kullandığım). Marka olarak çoğunlukla Shedde ve Attar kullanırım. Fiyatları 7 ml (7 cc) 25-30 tl arasında değişir. Bu arada shedde baya kalıcı bir esans markası.

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Derman, İpek, Cennetul Baki, Kurtuba, Turkuaz, Nesimi Aksa... şimdilik aklıma gelenler bunlar. Birde Kara Kedi diye bir koku var. O kadar ağır bir koku ki ev ahalisi kokundan anlar eve geleceğini : )

pr_02_370.jpg

Son düzenleme:
Ubeyd Çevrimdışı

Ubeyd

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cinleri rahatsız edecek koku nasil oluyor ki
Sirkeli birsey mi

Şöyle bir durum var oud kokusunu cinler sevmiyor, biraz daha çok ağır kokuları mesela, mesela beyaz misk, oud v.s karıştrılıp güzel bir koku elde edilebilir.
Rukye de sıkça kullanılan bir koku oud kokusu.Bildiğim kadarıyla öd ağacından elde ediliyor.Özünü oradan alıyor.Doğal ve canlı bir koku.Burun kısmına sürüp sürekli koklayabilirsin.
Öd ağacı da mesela hadiste geçiyor;
Cennetliklere verilen ikramlardan bahsederken Ebu Hureyre'den rivayet edilen hadiste mesela yine öd ağacı geçmekte;
"...buhurdanlıkları öd ağacı, terleri misk..." Müslim'de geçiyor.

Koku olarak ATTAR'ın genel olarak kokuları kalıcı ve güzel.
Sandal'ı da tavsiye ederim güzeldir.Herkes beğenmeyebilir.
Kullandıklarım
Denizci, Dunlop, Efsane, Makamı İbrahim, Zümrüt, Zehratül Haliç, Tefarik, N-70, One Million,
212, Hugo Boss, Lacoste (Red), Oud(Wood) Oud, Sandal, Duaül Cennet, İnvictus, Beyaz Misk, Çiğdem, Erguvan, Amber, Tom Ford, Burberry, Brüt, Black Code.

Marka olarak esans da Zeyd'in bazı kokuları ile ATTAR'ın genel anlamda bütün kokuları sağlam ve notalı,
Reyhan'ın kokuları da hoş.
Beyaz Misk mesela ;"Misk elde etmek için, geyiğin salgı yapan bezleri bulunduğu yerden çıkarılarak kurutulur. Bu bezlerin büyüklüğü, iri bir yumurta büyüklüğünü geçmez. En iyi misk, Tibet’te yaşayan geyiklerde bulunur. Doğu ve Orta Asya’da yaşayan miskgeyiğinin yüksekliği 55 santimetreyi geçmez. Küçük yapılı bir hayvandır. Etinden ziyade parfümcülükte kullanıldığından, misk üreten bezlerini almak için avlanır."
Kokunun hikayesini anlatırken bile güzel.
Amber ; "
Amber iki yolla elde edilir: Birincisi, kutuplara yakın bölgeler hariç bütün okyanuslarda yaşayabilen ‘Physeter macrocephalus’ isimli dev balinanın, denize attığı salgı muhteviyatındaki amberin denizden veya yakalanan balinalardan toplanması yoluyla; ikincisi, doğrudan lâboratuvarda sentetik olarak sentezlenerek veya amber kokusu taşıyan bazı bitki özütleri, bir seri kimyevî işlemlerden geçirilerek. Balina kaynaklı amberin azlığı sebebiyle, günümüzde tüketilen amberin çoğu, sentetik ve yarı sentetik yollardan üretilmektedir."
Koku demişken şu hadis olmadan olmaz deyip:
Ebu Musa el-Eş’ari’den nakledildiğine göre, Hz. Peygamber şöyle buyurmuştur: “İyi arkadaşla kötü arkadaş misk taşıyan kimse ile körük üfüren kimse gibidir. Misk taşıyan ya sana onu ikram eder yahut sen ondan (miski) satın alırsın ya da ondan güzel bir koku duyarsın. Körük üfüren kimse ise ya elbiseni yakar ya da ondan kötü bir koku duyarsın!” (Müslim, Birr, 146)

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Şöyle bir durum var oud kokusunu cinler sevmiyor, biraz daha çok ağır kokuları mesela, mesela beyaz misk, oud v.s karıştrılıp güzel bir koku elde edilebilir.
Rukye de sıkça kullanılan bir koku oud kokusu.Bildiğim kadarıyla öd ağacından elde ediliyor.Özünü oradan alıyor.Doğal ve canlı bir koku.Burun kısmına sürüp sürekli koklayabilirsin.
Öd ağacı da mesela hadiste geçiyor;
Cennetliklere verilen ikramlardan bahsederken Ebu Hureyre'den rivayet edilen hadiste mesela yine öd ağacı geçmekte;
"...buhurdanlıkları öd ağacı, terleri misk..." Müslim'de geçiyor.

Koku olarak ATTAR'ın genel olarak kokuları kalıcı ve güzel.
Sandal'ı da tavsiye ederim güzeldir.Herkes beğenmeyebilir.
Kullandıklarım
Denizci, Dunlop, Efsane, Makamı İbrahim, Zümrüt, Zehratül Haliç, Tefarik, N-70, One Million,
212, Hugo Boss, Lacoste (Red), Oud(Wood) Oud, Sandal, Duaül Cennet, İnvictus, Beyaz Misk, Çiğdem, Erguvan, Amber, Tom Ford, Burberry, Brüt, Black Code.

Marka olarak esans da Zeyd'in bazı kokuları ile ATTAR'ın genel anlamda bütün kokuları sağlam ve notalı,
Reyhan'ın kokuları da hoş.
Beyaz Misk mesela ;"Misk elde etmek için, geyiğin salgı yapan bezleri bulunduğu yerden çıkarılarak kurutulur. Bu bezlerin büyüklüğü, iri bir yumurta büyüklüğünü geçmez. En iyi misk, Tibet’te yaşayan geyiklerde bulunur. Doğu ve Orta Asya’da yaşayan miskgeyiğinin yüksekliği 55 santimetreyi geçmez. Küçük yapılı bir hayvandır. Etinden ziyade parfümcülükte kullanıldığından, misk üreten bezlerini almak için avlanır."
Kokunun hikayesini anlatırken bile güzel.
Amber ; "
Amber iki yolla elde edilir: Birincisi, kutuplara yakın bölgeler hariç bütün okyanuslarda yaşayabilen ‘Physeter macrocephalus’ isimli dev balinanın, denize attığı salgı muhteviyatındaki amberin denizden veya yakalanan balinalardan toplanması yoluyla; ikincisi, doğrudan lâboratuvarda sentetik olarak sentezlenerek veya amber kokusu taşıyan bazı bitki özütleri, bir seri kimyevî işlemlerden geçirilerek. Balina kaynaklı amberin azlığı sebebiyle, günümüzde tüketilen amberin çoğu, sentetik ve yarı sentetik yollardan üretilmektedir."
Koku demişken şu hadis olmadan olmaz deyip:
Ebu Musa el-Eş’ari’den nakledildiğine göre, Hz. Peygamber şöyle buyurmuştur: “İyi arkadaşla kötü arkadaş misk taşıyan kimse ile körük üfüren kimse gibidir. Misk taşıyan ya sana onu ikram eder yahut sen ondan (miski) satın alırsın ya da ondan güzel bir koku duyarsın. Körük üfüren kimse ise ya elbiseni yakar ya da ondan kötü bir koku duyarsın!” (Müslim, Birr, 146)

Amberin balinali olan hikayesini biliyordum
Ama miskin bilmiyordum
Hakikaten enterasan.

Kim nasil keşfetmiş acaba bunlari.

I Çevrimdışı

isimsiz_mucahid

Bu hesap kullanılmamaktadır!!!
İslam-TR Üyesi
Marketimde koku satıyorum çok kullanan biriyim Alkolsüz parfüm bi abim kendisi şişeliyor hazılıyor. ŞARG,WEEKEND,DUBAİ,MEKKE RÜZGARI, NESİMİ AKSA, ŞEKER, RED, HUZEYFE, ZEHRATUL HALİÇ, CENNETÜL BAKİ ,ISPARTA GÜLÜ ve CELEBRE baya güzel kokular tavsiye ederim markasıda mrt esans.

Üst Ana Sayfa Alt