Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Misvak Mizah Dergisi'nin Iğrenç Karikatürü

xena Çevrimdışı

xena

God bless Me...
İslam-TR Üyesi
Suriye’yi iç savaşa sürükleyen neden sadece dikta bir rejime karşı direnişin bir sonucu mu, yoksa dünyada süregelen güç mücadelesi ve 3. Dünya ülkeleri üzerinde oynanan oyunların diğer bir ayağı mı?

Ben iki ay önce Urfadaydım ve orada Mülteci Kampını Ziyaret ettim, bir kaç tane Suriyeli Mültecilerle konuştum, neden burda olduklarını sordum..Neden Ülkelerin de kalmayıp Savaşmadıklarını da sordum. ( Arapça bilen arkadaş tercüme yaptı ) vERDİKLERİ CEVAP, Bu Savaş bizim savaşımız değil yani halkın Savaşı değil dedi..
Rejimin ve rejime karşı çıkanların savaşı ....Neden Suriye de kalıp boşu boşuna ölelim dediler....İki Cümleyle yıllarca anlayamadığım Savaşın sebebini ANLADIM..

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriye’yi iç savaşa sürükleyen neden sadece dikta bir rejime karşı direnişin bir sonucu mu, yoksa dünyada süregelen güç mücadelesi ve 3. Dünya ülkeleri üzerinde oynanan oyunların diğer bir ayağı mı?

Ben iki ay önce Urfadaydım ve orada Mülteci Kampını Ziyaret ettim, bir kaç tane Suriyeli Mültecilerle konuştum, neden burda olduklarını sordum..Neden Ülkelerin de kalmayıp Savaşmadıklarını da sordum. ( Arapça bilen arkadaş tercüme yaptı ) vERDİKLERİ CEVAP, Bu Savaş bizim savaşımız değil yani halkın Savaşı değil dedi..
Rejimin ve rejime karşı çıkanların savaşı ....Neden Suriye de kalıp boşu boşuna ölelim dediler....İki Cümleyle yıllarca anlayamadığım Savaşın sebebini ANLADIM..

Saçma bir cvb olmuş. Anlamamazlıkdan gelseydiniz.

xena Çevrimdışı

xena

God bless Me...
İslam-TR Üyesi
Doğruyu öğrenmek için Suriyeye mi gidelim...?:))

Bir taraftan, Esed Diktatörünün rejimi ( Babası 30 YIL zorbalık yaptı Hama da kendi halkını katletti) O da babasının izinde..
Bir tarafta ABD ve İsrailin Ortadoğuyu Kontrol etmek istemesi...Suriyeyi bölmek istemesi..ABD bunu Irakta başardı..
Bunlar benim gözlemlerim..

ALLAH zalimleri kahretsin!

S Çevrimdışı

simurg

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sahabilerin birbirini tekfir ettiğini hiç görmedim. Şeytan hiçbirşey yapamaz suç onda değil. O lain vesvesesini verir sonra izler. Herkes kendisini haklı görürse maalesef kan dökülür. Hicret'in dediği gibi mültecilerle konuşabilirsin. Yani onların kendi ağızlarından dinlemişliğim vardır hatta geçici hükümeti kuranlarla bizzat konuşmuştum. Suriye cihadı karman çorman ..

S Çevrimdışı

simurg

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şunu anladık ki forum herkesin kendi fikrini dikta etmeye çalıştığı ve yapamadığında saldırdığı, saldıramadığında etkiketlediği bir sosyal medya kurumudur. Son.

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şunu anladık ki forum herkesin kendi fikrini dikta etmeye çalıştığı ve yapamadığında saldırdığı, saldıramadığında etkiketlediği bir sosyal medya kurumudur. Son.

Kardeşim biz bişey dikta etmiyoruz saldırmıyoruzda ama bu yorumları konuşmaları tanıyoruz. Hizbullatı dahada müslüman gören guruhdan başka kimse konuşmaz böyle. Adamlar ortdox terörist kafirleriyle sunni kadınlara tecavüzü hobby edinmiş biride çıkıp diyorki orda fitne var.

Yapmayın böyle.

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Siz savasin sebebini yanlis anlamissiniz. Size gore ulkeyi terk etmek

Rejimin ve rejime karsi cikanlarin savasi oyle mi bu kadar basit ve bu kadar degersiz. Siz hic dusundunuz mu acaba bu insanlarlar neden rejime karsi diye bunu anlamaniz icin daha kac cocugun besarin bombasiyla enkaz altinda kalmasi gerek.

A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mülteci ve Mücahit iki küçük çocuk.Kıyaslama rezil.Suriye de kaç çocuk bombalarla şehit oldu parçalandı.İncirlikten kalkan uçaklar bombalamadı mı Fransızı,Amerikası,Almanı yedi düveli.Yaşlı kadın çoluk çocuk demeden bir yandan Esat ve Rusya diğer yandan Batı devletleri.Elinizi vicdanınıza koyun.O çocuklarında oyuncak bir kamyonu olsaydı onlarda bayraklarını asarak sokaklarda gezmesini bilirlerdi.Ama olmadı.Çünkü her yanı düşmanlarla sarılmış yedi düvelin kan damlayan canavar tırnakları parçalamış küçücük bedenlerini.O bölgeden hicret eden savunmasız insanlarda çocuklarda güvenli bir yere giderken hayatını kaybetmiş.Olayın kısaca bendeki izlenimi böyle.
Darbe meselesi ise farklı bir konu.Bu halkın iktidara son uyarısı.Burdan geriye dönerlerse kendileri bilir.İncirliği kapatıp Nato denen Katil ordusundan çıkmazlarsa sonları ve akıbetleri pek hayırlı olmaz.Bu halk iktidara rağmen kazanılan tüm mevzileri canı pahasına korumaya kararlı.İsraille,ABD ile Rusya ile dost olmak ve Müslüman kanı akıtanlarla birlikte görünmek istemiyor.
Bu saatten sonra kandırıldık gibi şeylerin geçerliliği yok halkın gözünde.Bu halk Canını ortaya koyarken birilerinin kandırılmaları daha fazla dayanmaz.

S Çevrimdışı

Shekau'nun Misvağı

Üye
İslam-TR Üyesi
Yüce bir dava uğruna yaklaşık 200 tane grup var ve hepsi Beşar Esad ile savaştığı gibi birbirini tekfir edip birbiriyle de savaşıyor. Hangisi doğru ?
Allahtan kork!Bu nasıl bir yalandır,arlanma utanma yok mu sizde,çok yakın tanıdıklarım var,arkadaşlarım var cihada giden,suriyede ki durum sizin buradan salladığınız gibi değil orada işid haricinde,abd destekli gruplar haricinde tekfir edilen yok madem bilmiyorsunuz kesin sesinizi de adam sansınlar sizi!

S Çevrimdışı

Shekau'nun Misvağı

Üye
İslam-TR Üyesi

o mülteci kampında konuştuğunuz köpekler evet bu sözleri söyleyen köpekler sizi kandırmış ne demek lan bizim savaşımız değil,bu kafadaki it sürüsü yarın orada islam devleti kurulduğunda dönmek isteyecekler bir de,suriye de iman ve küfür savaşı var başkası yok var diyen beşarın,iranın ajanı rolündedir bu sözleriyle orada şehid düşenleri cihad edenleri küçümsemişler yarın kıyamette görecekler ne savaşı varmış

S Çevrimdışı

Shekau'nun Misvağı

Üye
İslam-TR Üyesi
mücahidleri küçümseyen cihad hakkında kafa bulandırıcı paylaşımlar yapan fitnecilere müdahale edilmesini istiyorum bari bu tür yazılara burada rastlamayalım

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bakın suriyede ne oldu binlerce kişi öldü. Bizde mi öyle olalım.

Simdi kimse burda suriye gibi olalim yada darbeyi destekleyim turunden laflar edilmiyor. Icinden desteklyen varsa onu bilemem tabi

Kullanilan kavramlar uzerinden yola cikarak bir sonuca variliyor. Simdi demokrasi nobeti gibi icinde sirk olan kelimlerle insanlari meydana cagirinca , demokrasi icin savasiyoruz gibi oldukca necis ifadeler olunca ,burdaki tepkilerin buyuk bir kismini katiliyorum. Ama bazi elestiriler asiriya kactigini bende dusunuyorum.

Simdi bu direnisi islami oldugunu dusunuyorsun demokrasi soylemleri arac oldugunu dusunuyorsundur muhtemelen

Tabi bu durumda su soruyu sormak lazim gayr-i islami metodla islami getirmeye calisinca insan mucahit oluyormu??

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Yüce bir dava uğruna yaklaşık 200 tane grup var ve hepsi Beşar Esad ile savaştığı gibi birbirini tekfir edip birbiriyle de savaşıyor. Hangisi doğru ?

Saçma sapan konuşma. Kimin kimi tekfir ettiği belli. Üstünüzden sorumluluk atmak için kıvırmayın. Adamsan işime gelmiyor cihada falan destek olamam de.

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Sorun burda işte. Kimse darbeyi desteklemedi ama kimse darbenin karşısında da durmadi. Herkes darbenin karşısında durmak için demokrasi değil de şeriat denmesini istedi. Halbuki zulmün dini olmaz. Karşısında durmak lazım gelir.

Darbeyi desteklememek darbeye karşı olmaktır !

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi

200 tane grubun birbirini tekfir ettiğini nereden biliyorsunuz? Benim bildiğim devleden başka grupları tekfir eden yok.

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi

Kusura bakmayın ama sizi burada zorla tutan ve size zorla mesaj yazdıran hiç kimse yok..

Üst Ana Sayfa Alt