Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Misvak Mizah Dergisi'nin Iğrenç Karikatürü

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
resimdeki merhum aylan'ın , ailesinde herhangi bir mücahid var mı ? yoksa yazışmalarda geçen bu bizim savaşımız değil diye ülkeyi terk ede n bir aile mi ? bayraklı çocuğu beğenmediyseniz buyrun bunu koyun .
12716804_1027800777287030_1480317300_n.jpg

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yüce bir dava uğruna yaklaşık 200 tane grup var ve hepsi Beşar Esad ile savaştığı gibi birbirini tekfir edip birbiriyle de savaşıyor. Hangisi doğru ?

sayının çok olması normal zira bu bir sivil savaş ordularla yapılan devletlerarası savaş değil , köyünde kasabasında şehrinde bir araya gelenler örgütleniyor ve kendilerine bir isim buluyor bunda şaşacak bir şey yok , tekfir meselesi ise başlatanın sorunu biz müslümana kurşun sıkmayanların hepsine mücahid gözüyle hüsnü zan ederek bakıyoruz .

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Yüce bir dava uğruna yaklaşık 200 tane grup var ve hepsi Beşar Esad ile savaştığı gibi birbirini tekfir edip birbiriyle de savaşıyor. Hangisi doğru ?
Bilmediğin veya hatalı bildiğin hassas konular hakkında görüş bildirmekten önce konu hakkındaki bilgilerini teyid ettir. Allah yolunda mucahidlere bu kadar hakaret edemezsin. 3 gün yazma cezası aldın.

S Çevrimdışı

Sedat5453

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Sorun burda işte. Kimse darbeyi desteklemedi ama kimse darbenin karşısında da durmadi. Herkes darbenin karşısında durmak için demokrasi değil de şeriat denmesini istedi. Halbuki zulmün dini olmaz. Karşısında durmak lazım gelir.
Kardeşim anlatmak istediğimi anlatmış. Ben demokrasi için çıkmam demek kafirin istediği şeydi benim anlatmak istediğim bu. Sonuçta şurası kesin darbe olsa onlara göre siz radikal islamı savunduğunuz için hepinizi toplayacaklardı. Hatta dinler arası diyalogu inkar eden herkesi. Sonuçta yine ümmet rahatsız olacaktı. Zaten bizde demiyoruz Erdoğan dört dörtlük bir yönetim sergiliyor diye.

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Kardeşim anlatmak istediğimi anlatmış. Ben demokrasi için çıkmam demek kafirin istediği şeydi benim anlatmak istediğim bu. Sonuçta şurası kesin darbe olsa onlara göre siz radikal islamı savunduğunuz için hepinizi toplayacaklardı. Hatta dinler arası diyalogu inkar eden herkesi. Sonuçta yine ümmet rahatsız olacaktı. Zaten bizde demiyoruz Erdoğan dört dörtlük bir yönetim sergiliyor diye.

Örneğin ben darbeye karşıyım ama meydanlara da inmedim/çıkmadım benim veya benim gibi olanların sokağa inmemesi/çıkmaması bir şeyi değiştirdi mi?

S Çevrimdışı

Sedat5453

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Simdi kimse burda suriye gibi olalim yada darbeyi destekleyim turunden laflar edilmiyor. Icinden desteklyen varsa onu bilemem tabi

Kullanilan kavramlar uzerinden yola cikarak bir sonuca variliyor. Simdi demokrasi nobeti gibi icinde sirk olan kelimlerle insanlari meydana cagirinca , demokrasi icin savasiyoruz gibi oldukca necis ifadeler olunca ,burdaki tepkilerin buyuk bir kismini katiliyorum. Ama bazi elestiriler asiriya kactigini bende dusunuyorum.

Simdi bu direnisi islami oldugunu dusunuyorsun demokrasi soylemleri arac oldugunu dusunuyorsundur muhtemelen

Tabi bu durumda su soruyu sormak lazim gayr-i islami metodla islami getirmeye calisinca insan mucahit oluyormu??
Bu direniş müslümanların yararına olmuştur. Böyle olacağını üç o gece ilk saatlerde görüp Erdoğanı sevmese de şeriat yanlısı insanlarda vardı. Bunlar şeriat getirmek tek arzuları olan insanlar. Ama o gece amaç en doğru olanı yapmaktı. En doğru olan evde oturup suya sabuna dokunmadan yan gelip yatmak değil di. Darbe olsaydı sizde birde bütün cemaatler de zarar görecekti. İşte sokağa çıkanlar bunu analiz ederek çıktı. Yoksa erdoğan fanatikliği için çıkmadılar. Hiç oy vermeyen insanlar bile çıktı.

S Çevrimdışı

Sedat5453

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Örneğin ben darbeye karşıyım ama meydanlara da inmedim/çıkmadım benim veya benim gibi olanların sokağa inmemesi/çıkmaması bir şeyi değiştirdi mi?
Kardeşim ben şunu demek istiyorm. Fetö örgütü ülke yönetimini ele geçirse hepimiz müslümanlar olarak yani onlara biat etmeyenler olarak hepimiz zarar görecektik. Benim demek istediğim o kardeşim.

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Kardeşim ben şunu demek istiyorm. Fetö örgütü ülke yönetimini ele geçirse hepimiz müslümanlar olarak yani onlara biat etmeyenler olarak hepimiz zarar görecektik. Benim demek istediğim o kardeşim.

Anladım abi zaten o konuda forumda bir sorun olduğunu zannetmiyorum.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Sahabeler, Necaşi'ye darbe yapmak isteyen örgüte karşı, Muhacirlerin ülkelerini terk edeceklerini bildikleri, hatta kendilerine gemi hazırlandığı halde Necaşi'ye neden destek vermek için meydana inemediler? Düşündün mü?

Dar'ul Harbte Cuntanın Darbe Yapması Durumunda Müslümanların Tavrı Nasıl Olmalıdır?
https://www.islam-tr.org/konu/darul...da-muslumanlarin-tavri-nasil-olmalidir.33853/

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Sedat5453 suret çizimi hakkinda ALLAH Resulü s.a.v sözünü pasife alacak kadar aşağılıksın

Sen git kendilerine tabi olduğun kimselerle hasir nesir ol

y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Affınıza sığınarak argo konuşacağım Sedat arkadaşa karşı. Be ulan hıyar, taa senelerdir İslam beldelerinin ırzına geçiliyor. Afgan işgan edilirken sen evde oturmuyor muydun, Irak'a askerleri senin desteklediğin hükümet sokmadı mı, dış siyaset elinde patlayan hükümet kime yeşil ışık yakıyor, İsrail'e atar gider yapıp bu işin ekmeğini yedikten sonra sahibine dönen köpek gibi geri dönen kim? Yıllardır onca cihad beldelerine bırak fiili olarak katılmayı kaç duanda yer verdin? Senin sapık düzenini korumak zorunda mıyım ben hıyar? Rejim düşmanı diye şimdi de tıkıyorlar içeri müslümanları fark eden ne? İslam ak parti tekelinde çünkü, ondan ötesi radikallik. Bundan 3-4 sene öncesine kadar balyozcular, darbeciler diye yerdiğiniz adamları içeriden çıkartıp rütbe verin, komutan yapın ondan sonra burada müslümanlara nutuk çekin. Yeter ulan İslam'ın önünde barikat olduğunuz, ilahlarınızı da alın çekin ellerinizi ümmetin yakasından. Dünya liderinin yanındaki yaverden haberi yok İslam dünyasını kurtacakmış, çıkartayım mı papucu mu meramını ona anlat.

Abdullah el Hanbeli Çevrimdışı

Abdullah el Hanbeli

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sahabeler, Necaşi'ye darbe yapmak isteyen örgüte karşı, Muhacirlerin ülkelerini terk edeceklerini bildikleri, hatta kendilerine gemi hazırlandığı halde Necaşi'ye neden destek vermek için meydana inemediler? Düşündün mü?

Dar'ul Harbte Cuntanın Darbe Yapması Durumunda Müslümanların Tavrı Nasıl Olmalıdır?
https://www.islam-tr.org/konu/darul...da-muslumanlarin-tavri-nasil-olmalidir.33853/

Hocam size katılıyorum körü körüne çekilmiş sancaklar altında mücadele vermek caiz değildir ama diyelim ki o sahabeler saflarını ayrıştırarak Tevhid sancağı altında toplanıp darbecilere karşı zulümler artmasın diye mücadele vermiş olsalardı, galibiyet durumunda Necaşi'nin devam hükmedeceğini bilerek bunu yapmış olsalardı, bu da mı akidevi bir mesele olurdu yoksa mefsedet yönü maslahat yönüne daha ağır bastığından mi savaşmayıp Necaşi'nin mağlubiyeti durumunda hicret etmeyi tercih etti o sahabeler?

Abdullah el Hanbeli Çevrimdışı

Abdullah el Hanbeli

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
diyemenki ! olmuş ,bitmiş ve uygulama şekli açıkça görülmüş.

Sahabenin yapmadığı her uygulama küfür veya haram olmadığından bunu öğrenmekte fayda var akhi, o durumun maslahat ve mefsedeti değerlendirilerek bir tercihe varmış olabilir sahabe, bu farkı öğrenmek günümüzde de lazım oluyor görüldüğü gibi. Abdulmuizz Fida abinin vermiş olduğu linkten bunun caiz olduğunu anlıyorum.

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Karikatür sahiplerine ithafen..

FB_IMG_1470498841012.jpg

A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben şahsen Meydana çıkmadım.Çıkmayı da uygun görmedim.Ne zaman,ne şekilde,nasıl,nereye çıkılacağını az çok bilenlerdenim.İki gün sonra Tayyibin ben mi onlara meydanlara çıkın dedim diyerek konuşmasını dinlerseniz hiç şaşırmayın.Mavi Marmara gemisine ben mi izin verdim diyerek nasıl birden çark etmişti hatırladınız mı.Çıkılmasın demiyorum çıkanlar çıkmış.Zamanlama açısından eğer 2-3 gün daha sürseydi bu darbecilerle Müslümanların çatışması o süreçte silahlanıp çıkılması gerekliliği zorunluluk olurdu.Bu işin nerelere dayanacağı, ne istediğini bilenlerin o süreçte silahla kazanılan zaferi demokrasiye feda etmeyeceği de açıktır.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
27 mayısa dönelim :

• "ADNAN Menderes'in eşi Berrin hanımın, meşhur Dr. Nazım beyin yeğeni olduğunu biliyoruz.
Dr. Nazım, ünlü ve ileri gelen Sabataycılardandır, İttihadçıdır ve İzmir suikasti hadisesinde idam edilmiştir.​
Bilindiği gibi Sabataycılar üç büyük kabileye ayrılır ve bunların araları hiç iyi değildir; hattâ zaman zaman aralarında dehşetli kapışmalar, hesaplaşmalar olmaktadır. İzmir suikastinde mağdur olup okka altına giren Sabataycılar, Karakaşlara mensuptur; onları ezenler de Kapancıdır. 27 Mayıs 1960 darbesinden sonra da böyle olmuştur.

Peki Sabataycı aşiretler niçin kendi aralarında bu kadar şiddetle çekişiyordu? Bu savaşın ardında büyük menfaatler, ikbal hırsları bulunmaktadır. İslâm tarihine bakınız, Müslümanın Müslümana yaptığını gâvur yapmamıştır. Sünnilerle Şiiler arasında asırlar süren kanlı savaşlarda nice şehirler yıkılmış, ülkeler tahrip edilmiş, kesilen kellelerden tepeler yapılmıştır.

Sabataycıların Yakubiler kolu, Kapancılara karşı Karakaşları desteklemektedir. Son birkaç yılda Türkiye Sabataycıları içinde, kapalı kapılar ardında hayli gizli ve çetin müzakereler yapıldı, üç aşiretin ileri gelenleri anlaşmaya, uzlaşmaya çalıştılar, lakin anlaşamadılar. İsmini vermek istemediğim bir Sabataycının Cumhurbaşkanı seçilmesi isteniyordu. ABD dışişleri bakanı Madamın da desteği alınmıştı. Lakin birbirine rakip ve hasım üç dönme aşiretinin kurmayları bu hususta bir türlü uzlaşamadılar. Sabataycı aday dışarıdan da baltalandı ve ülkenin başına geçme hayalleri söndü.

Gelelim Berrin hanım ile Adnan beyin durumuna. Adnan Menderes aile içi bir izdivaç yapmıştır; Evliyazadeler ailesindendir; hanımı da aynı aileye mensuptur. İzmir suikastinde asılan Maliye nazırı Cavid bey Sabataycıların en mutaassıp kolu olan Karakaşlara mensuptur. Dr. Nazım bey de Karakaşlar'dan Berrin hanım ve Adnan Bey de... Bir bomba daha: 27 Mayıs darbesinden sonra asılan dışişleri bakanı Fatin Rüştü Zorlu da... Asılanlar Karakaş, asılmalarına yol açanlar Kapancı...

Son yıllarda Kemal Derviş, İsmail Cem, Rahşan Ecevit, Mehmet Ali Bayar arasındaki çekişmeleri, zıtlaşmaları, entrikaları anlamak için çok şey bilmek gerekiyor. Mason locaları içinde bütün üyeleri Sabataycı olan localar vardır.

Biz Türkiyeliler ne yakın tarihimizi, ne de bugünümüzü biliyoruz. Tarih diye bir sürü maval, masal, martaval, mitos öğretiliyor.Yakın tarihimize ait ciltlerce kitap, külliyat yayınlandı. Bunların hangisinde Dönmelerin son devirdeki ihtilal, reform, inkılap, değişim faaliyetlerindeki rolleri anlatılmaktadır? Liselerde okutulan tarih kitaplarında bir kelime ile olsun Masonların, Dönmelerin rolünden, gücünden, tesirinden bahsediliyor mu?

Biz, Masonlar denilince tek, homojen, birlik ve beraberlik içinde olan gizli bir teşkilatı düşünüyoruz. Halbuki ülkemizde dört ayrı Mason teşkilatı bulunmaktadır. Bunların biri Kainatın Yüce Mimarı dediği Allah'a inanmayanı teşkilata üye kaydetmez. İlerici Mason grubu ise ateist veya agnostiktir ve bu ikisinin arasında geçimsizlik, soğukluk, kavga, çekişme vardır.

Sabataycılar diye tutturmuş gidiyoruz. Peki Sabataycılık nedir? Bunlar kaç gruba veya aşirete ayrılmaktadır? Hangi köşebaşlarını tutmuşlardır. Türk siyasetinde, Türk iktisadiyatında, Türk üniversitelerinde, Türk medyasında rolleri, ağırlıkları nedir?.. Bu gibi soruların cevabını veren ilmî, ciddî, tutarlı yayınlara sahip miyiz?

Sabataycılık bir buzdağıdır ve biz onun su üzerindeki yüzde birini görmeye çalışıyoruz, altta kalan doksan dokuz parçası meçhulümüzdür. Bu konularda belge mi yok, bilgi mi yok, kitap ve ilmî makale mi yok, arşivlerde vesika mı yok?.. Hepsi var ama bunları bir araya getirecek, tahlil edecek, bilahare terkib yapacak, ortaya dört başı mamur araştırmalar koyacak kafa yok, kültür yok, niyet yok.

Sabataycılık gizlilik üzerine kurulu bir lobidir. Onlar iki kimliklidir, taqiyye yapmaktadır. Üzerlerine ışık tutulması, açığa çıkmaları hiç işlerine gelmez. Onların işlerine gelmez ama biz de bu konuyu öğrenmek zorundayız. Türkiye'deki bu müzmin din-siyasî sistem kavgasını kimler çıkartmıştır? Yüz milyonlarca dolarlık servetlere sahip birtakım Dönme aileleri bu efsanevî zenginlikleri nasıl kazanmışlardır? Birtakım Dönmeler niçin İslâm'a ve Müslümanlara, medenî insanlara ve vatandaşlara yakışmayan bir şekilde saldırmaktadır? Sabataycılar niçin hukuk fakültelerinin ceza hukuku kürsülerine rağbet etmektedir? Vaktiyle, TCK 163'üncü madde ile ilgili bilirkişi raporları veren Sabataycılar niçin hep Müslümanların aleyhinde görüş beyan etmiştir?

Bilmemek ayıp değildir, öğrenmemek ayıptır... Masonlar, Sabataycılar bilinmek istemeyebilir ama bizim de bilmeye, öğrenmeye, içyüzünü anlamaya hakkımız yok mudur?

...

Mehmet Şevket Eygi
Gazeteci-Yazar​

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yani olur ya birisi çıkarda menderes için neden sokağa çıkılmadı der falan , malumunuz paralel yapı akp nin değil chp nin paraleli idi .

xena Çevrimdışı

xena

God bless Me...
İslam-TR Üyesi
İşte bunlar hep entellekteüel islamcılıktan akan lağım. Hemencecik çözüverirler dünya düzenini. Darbeye tiyatro denince ağırına gidiyor dünya devletlerinin oyunu olmuyor Suriye'de savaş olunca dünya devletlerinin oyunu öyle mi? Hüccet multeci kampındaki Suriyeli. Mizahşör müsünüz siz ne ayaksınız?

Burdan bana mı bir şey demek istedin Anlamadım????

Üst Ana Sayfa Alt