Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Muhammed Bedi Mısır'da Cihad Çağrısı Yaptı

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kim ne derse desin , ihvan demokrasi ile demokrasiyi dövmüş , ona en büyük tokadı atmıştır. (Bedeli ağır da olsa). Bana göre çok tarihi bir olay bu.
Bugünden sonra müslüman ülkelerde demokrasi kelimesini susturmak için sadece 14.08.2013 Nahda ve adeviye dediğimizde başka bişey dememize gerek kalmamış durumda.
İhvan eğer bugün Cihad demese idi eleştirilebilirdi.

Bu saldırının zsamanlaması da bana göre dikkat çekici. Neden yaklaşık 1,45 aydır bu katliama cesaret edemeyen Sisi şimdi bu yolu seçti.
Bence cevabı Suriyede gizli. Suriyedeki direnişi kırmak için , yeni bir cihad bölgesinin olması emperalizm ve israilin menfaatinedir.(onların bakışına göre)
Ancak her attıkları adımda cihad beldeleri daha da güçlenmekte bunu inkar edemeyiz. Bu şunu da beraberinde getiriyor. Mücahitler 1 zafer elde ederse, kafir 2 farklı yerden saldırmaya geçiyor. onlar bu defa 2 yerde de kaybediyor, bu böyle sürüp gidiyor.

Arap baharı dedikleri oyun kafalarına geçmiş durumda.
Mısır haricinde başka yerlerde sürpriz gelişmeler bekliyorum.

Bir de şu Tevhid sancağını açmaları lazım artık Mısırda da .

Ekli dosyayı görüntüle 5602

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mısır'da, İhvan liderlerinin çocukları katledildi!Mısır'da bugün yapılan katliamda İhvan yöneticilerinin aile fertleri arasından da çok sayıda kişi katledildi.

14 Ağustos 2013 Çarşamba - 15:28

Mursi'nin Basın Danışmanı Ahmed Abdulaziz'in kızı, güvenlik güçlerinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybetti, 2 çocuğu da yaralandı.

İhvan lideri Hayrat Şatır'ın damadı ve kızı Adeviye Meydanı'nda yaşamını yitirdi.

Darbeyle görevinden alınan Muhammed Mursi'nin Basın Danışmanı Ahmed Abdulaziz'in kızı Habibe güvenlik güçlerinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybetti, 2 çocuğu da yaralandı.

259466d0-04e5-11e3-a022-994872e254db-jpg20130814163815.jpg

Mısır'da Müslüman Kardeşler yöneticilerinden Muhammed Beltaci'nin 17 yaşındaki kızı Esma'nın da Rabiatul Adeviyye Meydanında göğsünden ve sırtından aldığı kurşunlarla öldüğü bildirildi.

Beltaci'nin oğlu Ammar, kardeşinin öldüğünü katıldığı televizyon programında açıkladı.

Öte yandan Muhammed Baltaci'nin gözaltına alındığı yönündeki haberler yalanlandı.

Ekli dosyayı görüntüle 5601

AA canlı yayınına konuşan Muhammed Biltaci’nin sert ve vakur duruşu dikkat çekti. Biltaci, Mısır'da darbecilerin bu katliamı yaparak kaybettiklerini ve şehidlerin kanında boğulacaklarını söyledi. Halkı sokaklara çıkmaya çağıran Biltaci, “Mısır’ın bütün meydanları devrim meydanı olmuştur. Darbe rejimi birkaç gün içinde bitecek” dedi ve Mısır halkına seslendi: "Sizin onurunuz için buradayız."

Mısır'da, İhvan liderlerinin çocukları katledildi! | Timetürk Haber

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sözünüzden şunu mu anlıyalım, Sisi Amerika ve İsrail'den izin almadan bu katliamı gerçekleştirdi.

Hayır. Sisi, ABD ve İsrail'den izin değil teşvik bile almış olabilir. ABD'nin darbe demeyişine, yardıma devam demesine ve İsrail'in açıklamalarına bakacak olursak, hiç de uzak bir ihtimal olarak gözükmüyor ancak demek istediğim şu ki, darbe yapmak için illa ki bir yerlerden izin/destek almak gerekmiyor.

Selahaddin Eyyubi Çevrimdışı

Selahaddin Eyyubi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdi bu darbeye karşı çıkanlar bile cihad edenlere karşı çıkarlar.''Ne diye savaşıyorsunuz ! Bizler ölüleriniz üzerinden siyaset yapıyoruz ya!'' derler!

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
S Çevrimdışı

Salman Raduyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ben cihad haberine sevinen akhilere sormak istiyorum ihvan ne için cihad ilan etti ALLAH azze ve celle şeriatını hakim kılmak içinmi yoksa tağut(demokrasi) yi geri kazandırmak içinmi?bence hala hiçbir değişiklik yok yada ben takip edemedim...neyazikki bir çok müslümanın kanına girecekler bir çok müslümanı telef ettirecekler ALLAH celle cellahü hepimize akıl fikir ihsan etsin....

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ben cihad haberine sevinen akhilere sormak istiyorum ihvan ne için cihad ilan etti ALLAH azze ve celle şeriatını hakim kılmak içinmi yoksa tağut(demokrasi) yi geri kazandırmak içinmi?bence hala hiçbir değişiklik yok yada ben takip edemedim...neyazikki bir çok müslümanın kanına girecekler bir çok müslümanı telef ettirecekler ALLAH celle cellahü hepimize akıl fikir ihsan etsin....

yaşadığın beldede zulüm had safhaya ulaşsa ve cihad ilan edilse ne yapardın bekleyip sonucuna göre mi hareket ederdin yoksa mücadeleye başlayıp , mücadeleyi olması gereken noktaya mı çekerdin ??

S Çevrimdışı

seyfuAllah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gec kaLIndI bile. kafir askeriye islam du$manI ve muminlere basKI uygulamanIn yanI sIra ortadan yok etmeye caLI$Iyorlar. Israil ve Amerika kopegi zalim askeriye AllahIn naleti uzerlerinde olsun
Naletullahi Aleyhi zalimin

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yayınlanma Tarihi: 14.08.2013 17:27
Mısır’ın başkenti Kahire’de polis aracının köprüden düşme anı saniye saniye amatör kamera tarafından kaydedildi.
Kahire’deki Nasr Şehri yakınlarında kontrolü kaybeden polis aracının 6 Ekim köprüsünden düştüğü ifade ediliyor. Görüntülerde göstericiler yer alırken, bir anda polis aracının yere çakılması görülüyor.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aynı haber yazıldığından silindi

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eylemciler polis arabasını köprüden attıEkli dosyayı görüntüle 5598

Mısır’ın başkenti Kahire’de polis aracının köprüden düşme anı saniye saniye amatör kamera tarafından kaydedildi.
Kahire’deki Nasr Şehri yakınlarında kontrolü kaybeden polis aracının 6 Ekim köprüsünden düştüğü ifade ediliyor. Görüntülerde göstericiler yer alırken, bir anda polis aracının yere çakılması görülüyor.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Haddad: Ordu, ölü sayısının belli olmaması için cesetleri yakıyor
KAHİRE - DÜNYA | 14.08.2013 19:44:32
Müslüman Kardeşler Sözcüsü Cihad Haddad, Adeviyye Meydanı'na giren ordunun, hastaneye dönüştürülen binanın alt katını ateşe verdiğini iddia etti.

Alt katta cesetlerin bulunduğunu belirten Haddad, ölü sayısının belli olmaması için bu katın yakıldığını ifade etti. Binanın üçüncü katında ise sağlık görevlileri ile sivillerin mahsur kaldığını belirtti.

Bu arada Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi destekçileri, sadece Adeviyye Meydanı'nda 2 bin 600 ceset saydıklarını iddia etti.

Cihan

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

En azından kimin ne için savaştğına dair kesin bilgi sahibi olur ona göre davranılır İnşaAllah yoksa demokrasi için savaşanlarda var İlayı Kelimetullah için savaşanlarda...Ama şu bir gerçek ki orası artık kafirlerin zulüm bölgesi