Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Münafık Pakistan'ın LAL Mescidi Katliamı......

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Mücahidlere lojistik destek verildiği bahanesiyle Münafık Pakistan Hükümeti Askerlerinin topyekün saldırı düzenledikleri ve sonuçta kimseyi tutuklamadan bir hafta içinde 1500 öğrenciyi katlettikleri LAL MESCİD saldırılarından kaçarak hayatını kurtaran Amina ile yapılan ropörtaj...

Interviewer: Yaşınız kaç ve Jamia Hafsa'da hangi dersleri okumakta idiniz.Yaşınız ve, Jamia Hafsa'da okuyan sizi yap nedir?
Amina: Yaşım 17 dir. Hafsa Camiinde Kuran-ı Kerim,Hadis-i Şerif ve diğer İslami İlimleri öğrenmek için bulunmaktaydım.

Interviewer: Sizi medrese içinde tutmak için bir baskı uygulandı mı? Siz medresede kendi isteğinizle mi ? Yoksa dışarıdan yada medrese içindeki baskıdan dolayımı bulundunuz. Pakistan Hükümeti medresede sizleri rehin aldıklarını söyledi ve operasyonu da sizleri kurtarmak için düzenlediklerini iddia etmekteydiler
Amina: Hayır! Ben kendi hür irademle medrese içinde kaldım ve medreseye saldıran kafirler ile çarpışmak ve şehid olmak istedim fakat Umme Hassan Anamız dışarı çıkmamız için bizleri kandırdı. Pakistan kuvvetlerinin operasyonlarının 3.gününde Anamızın isteği ile biz bir kaç arkadaşla medreseyi terk ettik. Operasyonun 3. gününde kız kardeşlerimin %95'i erkek kardeşlerin ise %75 i yanımızda şehid oldular. Biz şehid kardeşlerimizin cesetlerini toplamak için diğer kardeşlere yardım ettik her tarafımız kan içinde idi. Biz de kız kardeşlerimiz gibi şehid olmak istiyorduk. O kardeşlerimiz bizleri medreseden çıkarmak için nerede ise bize yalvarmakta idiler ama biz onları dinlemiyor ve medreseden ayrılmıyorduk. Umme Hassa Anamız bizlere en sonunda yemin ettirdi ve bizleri medreseden dışarı çıkmamızı istedi ama biz istemiyorduk hepimizin içinde şehid olma arzusu vardı.

Interviewer: Amina siz çıktığınızda içeride çok öğrenci kaldımı ?
Amina: Medresede yaklaşık 1800 kız öğrenci vardı. Biz 300 kadarımız Umma Hassan Anamızın isteği ile medreseden ayrıldık. İçeride 1500 kadar kardeşimiz kaldı. Biz çıkana kadar zaten 100 kadar kardeşimiz şehid olmuştu. Onların cesetleri bizleri şoka sokmuştu.

Interviewer: Fakat siz yalnızca 30 kız öğrenci dışarı çıktınız diğerleri nereye gittiler?
Amina: Bunu bende bilmiyorum ama bildiğim bir şey var. Şu anda bile anneler ve babalar hem erkek kardeşlerimizi hemde kız kardeşlerimizi arıyorlar. Kayıp olan bir çok öğrenci kardeşimiz var. Benim bildiğim tek şey hiçbir kardeşimiz medreseden ayrılmak istemiyordu. Hepimiz şehadeti bekliyorduk.Bu kafirler bir suçu olmayan sadece Allah (c.c. nun ilmini tahsil amacında olan kardeşlerimizi hunharca katlettiler. Şimdi ise karanlığın arkasına gizlenerek kardeşlerimizi gömüyorlar.Medresenin iç cami bölümünde 1500 kızkardeşim vardı ve onların tamamı şehid edildi. Müslüman öğrencilere bunu yapan kafir rejim ise şimdi bunu saklamaya çalışıyor.

Interviewer: Operasyondan önce Hafsa Camiinde yaşantınız nasıldı lütfen anlatırmısınız?
Amina: Gündelik yaşamımız aynı eve benzerdi. Biz Umme Hassan Anamızla beraber İkindiden sonra Mevlana Abdulaziz içeri girince cami içindeki boş sahaya çıkar ve oyun oynardık. Fakat Operasyon yapılmadan önce Medresenin elektiriği, suyu ve gazı kesildi ve medrese öğrencilerinin sokağa çıkması yasaklandı. Sokağa çıkmak isteyen öğrencilere medrese dışına yerleştirilen polisler izin vermiyordu. Bütün bunlara rağmen moralimiz yüksekti. Ben size bu zamanı anlatacak kelimeleri bulamıyorum.Yaşam şartlarımız İç Caminin bombalanmasından sonra biz orada kafirler ile çarpışmak istedik fakat onlar bizleri dağıtmak için göz yaşartıcı gaz kullandılar.

Interviewer: Geleceğiniz için bir plan yaptınız mı?
Amina: Ben ileride de bu misyonu taşımak ve bu misyon uğrunda şehid olmak isterim..Bu rejim müslüman insanları ezmek onlara eziyet etmek istiyor. Benim bundan sonraki amacım Pakistan da islami bir ortam kurmak için çalışmak olacaktır ve bu uğurda şehit olmak ana amacımdır.Medrese baskınında ölen 2 yaşında yaşında kardeşlerim oldu. onlar Allah'ın kanunları için canlarını verdiler bu yolda çok şanslı oldular.Ben bundan sonra dünya ile ilgili hiç bir şeyi istemem. Tek duam ve tek isteğim Allah yolunda şehid olmaktır. İslam Kanunlarının hüküm sürdüğü zamanlar elbet gelecek ve bunun çok yakın bir zamanda olacağını hissetmekteyim. İslam Hükümlerinin Geçerli olması için gereken sistemin kurulması ve mücahidlerin yetişmesi bitmedi ve bitmeyecekte. Dünya elbet bir gün Allah'ın izni ile İslami Hükümlerle idare edilecek benim buna inancım sonsuzdur.

Interviewer: Lütfen bu olaylardan sonraki durumunu anlatır mısın?
Amina: (Ağlıyor) Mescidde şehit olanların cenazelerini ve cansız bedenlerini toplarken ellerim yüzüm kan içinde kaldı. Ben daha önce Keşmirde, Irakta müslüman kardeşlerin katledildiklerini duymuştum ama LAL Mescidinde bunu yaşadım.Bizler şehitlerin kanları ile ellerimizi süsledik. Elhamdulillah Rabbim bizlere katliamın ilk 3 gününde dayanma gücü verdi.Bu yaşadıklarımız beklediğimiz kıyamet gününden feci değildi. Ben medresede önceden islami ilimler öğrenmek için çalışmaktaydım ve istemeden cihad eden müslümanlara yakın değildim ama artık kalbim mücahidlerle beraber oldu imanın arttı ve artık öğrendiklerimi yaşama zamanı geldiğini anladım.Caminin odaları kafirler tarafından göz yaşartıcı bombalarla dolduruldu ve ben anladım ki kafirlerle karşılaşmak ve havasız odalarda boğulmaktansa mermilerle ölmek şehid olmak daha iyi, o gün kardeşlerimiz boğulmaktansa kafirlerle çarpışıp şehid olmayı istedik ama erkek öğrenciler,erkek kardeşlerimiz bizi bundan kaçırdılar ve bize zarar gelmesin diye kendilerini feda ettiler. Erkek kardeşlerimiz bizi korumaya çalışırlarken Umme Hassan Ana geldi ve bize dışarı çıkmamızı emretti. Biz emre uyduk ve dışarı çıktık, ama ne mutlu o kardeşlere ki Allahın Kitabını korumak uğruna şehit oldular....

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Ana Sayfa Alt