Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

mustazaf der ve iran lobisi işbiliği?

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
s.a beni bir haber şok eti haber süriyele alakalıdı mustazaf der yakınyla bilenen hurseda.com sitesinde haber okudum aynen türkiyedeki şia lobisinden alindiydi hula katliyamini mualiflerin yaptiğini yazıyor ordu değil ama mualiflere terorist diyor ama kendilerini mazlumun yaninda oldugunu yazıyor şimdi yazinin tam metni..
Tanıkların Diliyle Hula Katliamı

Suriye televizyonu, Humus kentinin Hula kasabasında 92 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırının görgü tanıklarının ifadelerini yayımladı.

Suriye televizyonuna konuşan görgü tanıkları, 32’si çocuk 92 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan saldırının terörist gruplar tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı.
Televizyona konuşan bir görgü tanığı, “Yüzlerce kişiyle saldırdılar, RPG’ler ve roketler taşıyorlardı. Sayıları çok fazla olduğu için evleri grup grup kuşatıyorlardı. Her grupta yaklaşık 50 kişi vardı. Duvarları delmek ve evlere girmek için roketlerle evlere ateş açtılar. Evlere girdikten sonra da yakıp yıktılar, öldürdüler ve cesetleri tahrip ettiler” dedi.
Bir kadın görgü tanığı terörist grupların giderek daha fazla sorun olmaya başladığını belirtirken, diğer bir kadın ise “katliamı ordu yapmadı, ordu bizleri korumaya çalışıyordu” dedi.
Suriye’nin BM Temsilcisi Beşşar el-Caferi de Birleşmiş Milletlerde yaptığı açıklamada saldırının ayrıntılarına ilişkin şunları söyledi: “Cuma namazından sonra yaklaşık 200-300 kişilik bir silahlı grup, öğleden sonra saat 2 civarında Hula’nın belli bir bölgesinde toplandı. Tanksavar roketlerini, havan toplarını ve makineli tüfekleri taşıdıkları pikap araçlarıyla el-Yebiyye yolunu kullanarak bölgedeki asayişi koruma güçlerine saldırdılar.
Bu saldırılar, saat 2’den gece 11’e kadar sürdü. Burada yarım saatlik bir çatışmadan söz etmiyorum. Öncesi, sonrası, planlaması olan bir saldırıdan bahsediyorum. Teröristler, güvenlik güçlerinin bulunduğu bölgeye yaptıkları saldırılardan sonra sivillerin olduğu tarafa yöneldiler. Ardından da Hula’ya bir kilometre mesafedeki diğer bir köye saldırdılar. Oradaki hastaneyi, halkın tarım ürünlerini ve evlerini ateşe verdiler. Hula yakınındaki eş-Şumariye adlı köyde onlarca masum insanı katlettiler.
Burada tek bir noktadaki bir olaydan söz etmiyoruz. Birçok küçük köyü kapsayan geniş çaplı bir silahlı eylemden söz ediyoruz.” linki:Tanıkların Diliyle Hula Katliamı
şimdi haberin asıl kanaynagi:Görgü tanıklarının diliyle Hula katliamı

Abdulafuv Çevrimdışı

Abdulafuv

Hak Ehli Susarsa Batıl Ehli Kendini Hak Zanneder
İslam-TR Üyesi
suphanAllah bunların amacı nedir neden böyle davranıyorlar gittikçe işin seyrini değiştiriyorlar !

Y Çevrimdışı

Yavuz_Selim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
@azrail, ALLAH razı olsun senden kardeş.

O siteye aşağıdaki yorumu ekledim şimdi; bakalım yayımlayacaklar mı ?

ALLAH'tan korkun !

ALLAH'tan korkun da Beşşar Esed'in şebbihalarının yaptığı katliamları mazlum müslümanların üzerine atmayın. Alıntı yaptığınız ydh (yakındoğuhaber) sitesi iran-şii lobisine aittir. zaten bu haberin kaynağı da İslam düşmanı nusayri-baas rejiminin resmi kanalı!..

haberin doğrusu:

El-Hule Katliam?n?n Tan?klar?, Deh?eti Anlatt? haberi

Eğer Allah'tan gerçekten korkuyorsanız ve mazlumlardan yanaysanız; lütfen bu yorumu yayımlayın.

Y Çevrimdışı

Yavuz_Selim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
El-Hule Katliamının Tanıkları, Dehşeti Anlattı

Hule’de Beşşar Esed yönetimine bağlı ordu birliklerinin yaptığı katliamı kameralara anlatan tanıklar, yürekleri sızlattı.

33652.jpg

28 Mayıs 2012 Pazartesi 13:25

Suriye'nin Humus kentine bağlı Hule semtinde yaşanan katliamdan yaralı olarak kurtulan, ancak güvenlik gerekçesiyle kimliğini açıklamak istemeyen bir kadın, Esed yönetimine bağlı askerlerin evlerini bastığını, kadın ve çocukları odalara sıkıştırarak üzerlerine ateş açtığını öne sürdü.

Olayda babası ve kardeşini kaybettiğini belirten kadın, Özgür Suriye Ordusu güçlerinin Esed yönetimine bağlı askerlerle çatışmaya girmesinin ardından muhalifler tarafından kurtarıldıklarını söyledi.

AA’nın geçtiği görüntülerde başka bir kadın da evlerinde kocası dâhil 12 kişinin öldürüldüğünü, askerlerin yanı sıra Hule'ye beyaz renkli araçlarla giren Şebbiha milislerinin saldırılara katıldığını belirtti.

Aynı kadın, saklayarak katliamdan kurtardığı bir çocuğu kameralara gösterdi.

Katliamdan yaralı olarak kurtulan başka bir kadın da kocası evde olmadığı sırada Şebbiha milislerinin saldırdığını, dövülerek evlerine getirilen başka sivillerle birlikte üzerlerine ateş açıldığını söyledi.

Ölü taklidi yaparak katliamdan kurtulduğunu anlatan kadın, 3 erkek ve 1 kız çocuğunun katledildiğini ifade etti.

9 yaşındaki Ali Seyyid de evlerine önce tanktan ateş açıldığını, daha sonra kapılarının kırılarak babası ve kardeşinin öldürüldüğünü belirtti.

Bu arada, Türklerin de yaşadığı Humus'un Hule semtindeki katliamdan kurtulan yaralılar, hastaneye dönüştürülen Merkez Camisi'nde yetersiz sağlık koşullarında tedavi edilmeye çalışılıyor.

Suriye Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Cihad Makdisi ise katliamda hükümet güçlerinin herhangi bir sorumluluğu olmadığını belirterek, saldırıyı muhaliflerin gerçekleştirdiğini iddia etmişti.

Haksöz-Haber

L Çevrimdışı

Leşkere_Azadi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Hürseda Mustazaf dere yakınlıgıyla bilinse de, bu yayınladıkları haberler hürseda editörlerini bağlar sadece. Mustazaf Deri değil. Bu konuda dogruhabergazetesi.com.tr ye bakarsanız bu tür haberlerin yayınlanmadığını görürsünüz. Üzücü gerçekten bu yaptıkları...

L Çevrimdışı

Leşkere_Azadi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ama dikkat ederseniz Mustazaf Derin Suriye konusunda daki tavrı en başta Hürsedadan verdiğiniz haberle aynı değil. Hürseda resmen Suriye halkıni karalama peşinde. doğruhabere bakacak olursanız, bu tür haberlerin yayinlanmadığını görürsünüz. Aksine Esadın katliamlari hergün haber yapılıyor.. Velhasıl kardeşim, söylemek istediğim Hürseda yı Mustazaf Der'in sözcüsü gibi görmemelisiniz.

Y Çevrimdışı

Yavuz_Selim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
doğruhaber.com.tr, hurseda.net denen şerli site gibi Suriye direnişini karalamaya çalışmıyor olabilir ama ama gördüğüm kadarıyla; doğruhaber.com.tr de Suriye direnişine, açıkça destek vermiyor.

ALLAH'ın laneti Beşşar Esed kafirinin , bu kafirin sadık askerlerinin ve İran Şia Cumhuriyeti'nin pis çıkarları gereği Türkiye'de Beşşar Esed'i desteklemeye ve Beşşar Esed'in progopandasını yapmaya devam eden hainlerin üzerine olsun. Amin.

L Çevrimdışı

Leşkere_Azadi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
doğruhaber.com.tr, hurseda.net denen şerli site gibi Suriye direnişini karalamaya çalışmıyor olabilir ama ama gördüğüm kadarıyla; doğruhaber.com.tr de Suriye direnişine, açıkça destek vermiyor.

ALLAH'ın laneti Beşşar Esed kafirinin , bu kafirin sadık askerlerinin ve İran Şia Cumhuriyeti'nin pis çıkarları gereği Türkiye'de Beşşar Esed'i desteklemeye ve Beşşar Esed'in progopandasını yapmaya devam eden hainlerin üzerine olsun. Amin.

Amin.

Bende sadece Hürsedanın mustazaf der'i temsil etmediğini belirtmek istedim. Wesselam..

Y Çevrimdışı

Yavuz_Selim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş anladığım kadarıyla; Türkiye'deki ''Hizbullah''-Mustazaf-der Cemaati'nde veya en azından bu cemaatin yönetim kadrosunda genel olarak İran'a karşı fazla ve gereksiz bir sempati var.

Özellikle de bu cemaatin yönetim kadrosunda...

Bu yüzden olsa gerek; Mustazaf-der, Suriye direnişine açıkça destek vermememişti (veya İran'ın baskısı yüzünden verememişti).

Zaten sonra da Mustazaf-der kapatıldı.

Ben de bu sebeple; bu Mustazaf-der yapılanması bir İran projesi mi diye? şüphelenmeye başladım.

Eskiden bu cemaate sempatiyle bakarken, Mustazaf-der'in İran'cı tavırları ve Suriye direnişine karşı aldığı soğuk tavır yüzünden ben de bu cemaate soğuk ve şüphe ile bakmaya başladım.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benimde kafam karıştı.Geçen haftalarda internetten bir video indirip izledim suriyede bir kadın ağlamaklı haliyle diyordu ki:Esad bir kurşun bile atılmasını istemiyor bütün bunları askerler yapıyor,onu dinlemiyorlar vs gibi şeyler söylemişti.Ben de anlamadım.

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
niye hayırdır ne oldu isimden ha isim boş ver sen once resimni değiştir iran ziyaret eden birinin süriye katliamina ortak olan birinidir sen ya bu cemeati tanimiyon yada kasitli yapıyon bu cemeat şia ehli kıble diyor tevbe ed inş

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bak sen once haberi alakali yorum yap benim isimim seni alaka etmez haber yalan mi laf cambazliği yapma

E Çevrimdışı

enfal_musab

Üye
İslam-TR Üyesi
ya mantık hatası var sen hürseda ile mustzaf deri nasıl birleştirdin de diyeyimki haberi ydh den kaynak göstermiş azrail

E Çevrimdışı

enfal_musab

Üye
İslam-TR Üyesi
şu başlığı değiştirseniz sevinirim hem artık mustazaf der diye bir yapı yok yargıtay kararı ile fesh edilmistir

E Çevrimdışı

enfal_musab

Üye
İslam-TR Üyesi
ortada birşey yokki aksini ispat edeyim adamın biri bir başlık yazmış bende değişmesini istiyorum bu kadar

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahi mustazaf şia ehli kıble görüyor sende biliyon çogu fertler hz muaviye r.a hakret ediyor sahabe değilmi kardeş